загрузка...
ЦЕЛЮЛІТ     |     Російська лазня: методика масажу віником, самомасаж в лазні

Масаж в умовах лазні. Банний масаж

Масаж в умовах лазні. Банний масаж

Масаж в умовах лазні. Банний масаж

У кількох словах важко дати гідну оцінку цієї стародавньої і дивовижною процедурою. Протягом століть лазня вважалася у багатьох народів одним з кращих оздоровчих засобів. Вона надає благотворний вплив на центральну нервову систему, нервово-м'язовий апарат, кровообіг, шкіру та інші органи.

Так, шкіра під час банної процедури звільняється від слущиваются епідермісу, стає еластичною, пружною, поліпшується функція потових, сальних залоз, розширюються кровоносні судини, прискорюється кровообіг, усувається венозний застій. Косметологи стверджують, що банна процедура може замінити жінкам десятки косметичних засобів.

Підвищене потовиділення в лазні сприяє виведенню з організму продуктів метаболізму, затримка яких шкідлива. Банна процедура допомагає посиленню обміну речовин, зменшує болю при ревматичних захворюваннях суглобів, гострому і хронічному радикуліті, простудних захворюваннях. Різка зміна температури при користуванні парильнею і басейном з холодною водою тренує терморегуляцію, тому при спалаху епідемії грипу захворюваність серед любителів паритися нижче в 3-4 рази.

Встановлено, що під дією лазні значно швидше відновлюється сила м'язів, стомлених при роботі, підвищується їх витривалість. На серцево-судинну систему лазня впливає також позитивно, знижуючи артеріальний тиск; особливо показана лазня людям, ведучим малорухливий спосіб життя.

Існує кілька видів бань. Залежно від джерел паротворення і від способів отримання пари в парильні розрізняють римську, арабську, турецьку лазні, фінську сауну, російську парну, а також японські «Сента» і «офуро».

Фінська сауна

У Фінляндії сауна - це місце відпочинку. Для даного виду лазні характерні висока температура повітря (до 100 ° С) і низька вологість (10-15%), тому її часто називають банею сухої пари.Завдяки низькій вологості висока температура сауни переноситься легко.

Існують наступні правила користування сауною:

  • Перед входом в парильню вимийте, насухо витріться й зігрійте ноги в мисці з теплою водою.
  • При вході в парну не піднімайте відразу наверх, краще посидьте трохи внизу. Найбільш сприятлива температура 80-90 ° С, тому тривалість першого перебування в парильному приміщенні - 8-10 хв.
  • Вийшовши з парильного приміщення, зробіть самомасаж або загальний масаж.
  • Потім можете знову зайти в парильню. Між повторними заходами корисно проводити обливання холодною водою або плавати в басейні.

Хочеться підкреслити, що загальна тривалість перебування в парильні повинна бути не більше 30 хв. В кінці процедури необхідно прийняти душ і 20-30 хв відпочити. Відвідувати сауну слід не частіше двох разів на тиждень. Необхідно додати, що після першого відвідування парильні намагайтеся не робити активних рухів, якщо є можливість - краще полежте. В останні хвилини перебування в сауні трохи посидите - для профілактики непритомності, який іноді виникає у зв'язку з різким перерозподілом крові при дуже швидкому вставанні. У холодному басейні (температура води 12-17 ° С) достатньо перебувати протягом 20-40 сек. При цьому треба уникати різких рухів.

Між заходами в парильню добре випити чаю, мінеральної, фруктової води. Відпочивати краще лежачи або сидячи, загорнувшись у простирадло або велике махровий рушник.

Перед відвідинами сауни бажано пройти медичний огляд і отримати дозвіл лікаря. Не слід йти в сауну натщесерце або відразу після їжі. Не допускається вживання спиртних напоїв ні до, ні під час відвідування сауни. І ще, не рекомендується відвідувати сауну в стані перевтоми.

Під час першого-другого відвідування сауни необхідно постійно контролювати своє самопочуття. При появі спека, брак повітря, важкості в голові, при запамороченні (все це вказує на розвиток порушень діяльності внутрішніх органів) негайно покиньте сауну. Бажання «перетерпіти» призведе тільки до негативних явищ. Свій статок можна проконтролювати за частотою серцевих скорочень: якщо перед сауною пульс 60-80 уд / хв, то на 8-10-й хвилині першого заходу в сауну він може почастішати до 110-120 уд / хв, на 10-12-й хвилині другого заходу пульс може бути 120-140 уд / хв, після відпочинку пульс знижується до 80 уд / хв.

Російська лазня

Джерелом тепла і пари в російській лазні є піч-кам'янка; є парилка, де паряться березовими, дубовими, кленовим та іншими віниками. Віник є невід'ємною деталлю банної процедури (частіше користуються березовими віниками або дубовими).Березовий віник необхідно заготовлювати на початку або в середині липня, в період цветостоя, тобто цвітіння. У цей час березовий лист в соку, зміцнілий і пахучий. Зрізати гілки для віника треба в суху погоду, інакше листя потім будуть темніти і опадати. Тримати віники можна на лоджії, балконі, укривши від морозу та вітру. Гілки для дубового віника зрізають у червні-серпні, краще в затемненому, сируватою лісі, де росте більше лопухів. Зберігати дубові віники можна в гаражі.

Якщо віник пересушити, распарьте його, опустивши в крутий окріп на 5-7 хв, а отримавши при цьому настоєм в кінці банної процедури можете мити голову - це укріплює волосся, сприяє знищенню лупи. Краще брати в лазню два віника.

Перед тим як йти паритися, обмийте під душем теплою водою. Не рекомендується до парної користуватися милом і мочити голову. Увійшовши в парилку, спочатку погрійтеся: Посидьте ви, а якщо є можливість, то полежте, так щоб голова і ноги були на одному рівні або, що ще краще, щоб ноги були вище. Прогрівшись, не слід різко вставати на ноги. Якщо вам протипоказано тривале перебування в парильні, то спочатку розігрійте під душем при температурі не вище 40-45 ° С протягом 3-5 хв, але голову при цьому намагайтеся не мочити.

Після прогрівання відпочиньте в роздягальні 10-20 хв, потім, надівши капелюх з полями або зробивши з рушники чалму, заходьте в парильню. Людям похилого віку рекомендується періодично змочувати головний убір холодною водою.

Воду в піч-кам'янку (калорифер) слід подавати невеликими порціями, по 200-300 г. Якщо лазня дуже спекотна, «пом'якшити» її, обливши стіни водою. У воду можете додати різні речовини і настої для приємного запаху пари і з лікувальною метою.

Рецепти російської лазні. Самомасаж в лазні