загрузка...
ЦЕЛЮЛІТ    

Причини целюліту. Як з'являється целюліт. 3 стадії целюліту

Ще більш тонкі методи досліджень, що застосовуються лише в наукових лабораторіях, дозволили з'ясувати, як функціонують в певних умовах клітини організму і, зокрема, жирові, керуючі освітою підшкірної жирової тканини, в якій розвивається целюліт.

Тепер ми знаємо, що розподіл жіросохраняющіх і жіровиводящіх рецепторів на поверхні клітини визначає місця відкладення жиру на нашому тілі і що характер жирових відкладень залежить від статевої приналежності людини. У чоловіків жіросохраняющіе рецептори сконцентровані в області живота і кишечника, тоді як у жінок їх основна частина знаходиться на сідницях, стегнах і колінах. Причина цього криється, ймовірно, в гормональному або генетичному факторі, а швидше за все, залежить від поєднання їх обох.

Якщо ви приймаєте рішення правильно харчуватися, регулярно займатися фізичними вправами, контролювати стресові ситуації і стежити за своїм тілом, то це - найкраще, що ви можете зробити для свого організму.

Як хочеться подивитися на себе в дзеркало і залишитися задоволеною собою. Але, на жаль, це не завжди так. Усі добре знають медичне визначення «ожиріння», і ми його охоче застосовуємо, не підозрюючи часто, що має місце інше захворювання. Ожиріння - це надлишкове відкладення жиру в підшкірній клітковині, сальнику та інших тканинах при переїданні, нерухомий спосіб життя, деяких ендокринних захворюваннях, тоді як целюліт - це порушення водно-жирового обміну. Назва не відображає суті захворювання, є більш складний і інформативний медичний термін. Целюліт - не просто накопичення жирової тканини на м'язах, а запальний процес і дегенеративні явища в жировій клітковині.

Хочеться відзначити, що в кожному віці целюліт має ряд особливостей, і це необхідно кожному окремо враховувати в ході лікування. Причини, що приводять до цього захворювання, у всіх нас різні, але мають загальні наслідки: викликають порушення співвідношення між обсягом циркулюючої в судинах крові і об'ємом рідини в міжтканинної просторі.Водний обмін в організмі дуже інтенсивний і становить до 4000 л на день: якщо він порушений, це може призвести до значної затримки води в організмі.

Як чоловіки, так і жінки, що страждають набряками, - причому незалежно від того, де набряки: на руках, ногах, століттях, особі, - більш налаштовані до утворення целюліту.

Целюліт може виникнути в будь-якому віці. Відмічені випадки його появи навіть у дітей. На процеси водно-сольового обміну впливає склад вживаних продуктів. Тому, якщо у вас бувають набряки, запам'ятайте ці продукти. Солона і жирна їжа - свинина, соуси, ковбаси, копченості, смажена картопля, соління, а також шоколад, хліб, алкоголь ускладнюють роботу печінки - головного механізму дезінтоксикації організму. При нормальній роботі печінки шкідливі речовини нейтралізуються і видаляються з організму, але якщо навантаження дуже велика, токсини можуть надходити в кров. Частина їх затримується в міжтканинної рідини, створюючи основу для формування целюліту.

Причини целюліту

Зупинимося на причинах, що викликають виникнення целюліту.

Це неправильне харчування, гормональні порушення, малорухливий спосіб життя, носіння взуття на високих підборах, носіння здавлюють предметів одягу. Все це призводить до однакового результату: прямо або побічно викликає затримку рідини (набряки).

Важливою причиною виникнення целюліту вважаються гормональні порушення. Це захворювання властиво майже виключно жінкам і пов'язане з підвищенням вмісту естрогенів в організмі. У період вагітності рівень гормонів зростає і приходить в норму приблизно на третій день після пологів. Естрогени викликають розслаблення м'язів, що впливає на проникність судин і призводить до збільшення виходу рідини в міжтканинні простір.

Малорухливий спосіб життя стає причиною більшості випадків розвитку целюліту в ранньому віці, так як, не забезпечуючи м'язам достатньою навантаження, людина не використовує важливі механізми тиску на венозні судини, що надають активну допомогу з повернення крові до серця. Кровотік сповільнюється, рідка частина крові проникає в тканини і затримується там. Утворився набряк ще більше уповільнює кровообіг і т. д. Отже, ще важливий аспект - навантаження на м'язи. Запам'ятайте, причини, що викликають целюліт, мають спільну основу - порушення нормального водного обміну в тканинах.

На різних стадіях розвитку захворювання можна виділити різні форми його прояву. Коли в силу вже описаних процесів відбувається вихід рідини в міжтканинні простір, останнє збільшується в обсязі, при цьому виникають набряки, маса тіла збільшується. Це ще не целюліт, але сприятливий грунт для його появи.Якщо у вас з'явилися набряки, це не повинно залишитися без уваги. Необхідно в першу чергу визначити причину, яка викликає набряки, і потім лікувати себе. Ви тільки усвідомте, що набряки ускладнюють надходження кисню до тканин, зростає його дефіцит, у зв'язку з чим в організмі починають утворюватися речовини, яких в нормі бути не повинно. Деякі з них, впливаючи на больові рецептори, викликають хворобливі відчуття, інші сприяють подальшому збільшенню набряків.

3 стадії целюліту

Ось з цього моменту і починається власне целюліт. Він виникає як захисна реакція на вищевказані зміни: сполучні тканини розростаються, ізолюючи чужорідні речовини. Формується щільне желеподібне речовина, що має обволікаючим властивостями. Це перша фаза целюліту: уражені зони болючі на дотик, тканини щільні, шкіра часто блискуча.

На другій стадії у багатьох жінок різко збільшується число розширених вен на поверхні стегон. На дотик уражена область нагадує горбистою гуму, на шкірі - ефект «апельсинової кірки». З часом на уражених ділянках формуються мікроочагі жиру, оточені капсулами з ущільненої сполучної тканини. Крім того, відзначаються фіброзні зрощення, іноді що прикріплюються до м'язів або шкірі. Ця фаза називається «пухким» целюлітом і характерна тим, що тканини ураженої ділянки зневоднюються і стають млявими. У цих місцях залишаються змінені фіброзні тканини, покриті потовщеною шкірою. При цьому виникають типові, досить відомі дефекти фігури: «галіфе» на стегнах, обвислим сідниці. Ви часто зустрічаєте таких жінок: чого тільки вони не вживають, щоб виправити свою фігуру.

Сильно виражений прояв третьої стадії захворювання в області колін і гомілок призводить до того, що вся кінцівка деформується, виникає характерна «слоновості». Хотілося б відзначити, що боротьба з целюлітом тільки за допомогою дієти не дає результату: маса тіла знижується, а горбиста, уражена тканина залишається. Більш того, організм використовує запаси жирової клітковини з неуражені ділянок (обличчя, шия, груди). У результаті худне верхня частина тіла, і пропорції порушуються ще більше.

Щоб лікувати целюліт, перш за все потрібно визначити, які ділянки підшкірно-жирової клітковини потребують втручання.Їх три:

  • Набряки, де накопичуються продукти розпаду.
  • Ущільнення сполучної тканини.
  • Ділянки жирової тканини, «вимкнені» з нормальних обмінних процесів.

Для кожного з цих ділянок існує свій спосіб лікування:

  • секторальна пресотерапія - для виведення надлишкової рідини і шлаків;
  • мезотерапія і лазерна терапія - для ліквідації ущільнення сполучних тканин;
  • низькокалорійна дієта - для виведення з організму шкідливих речовин і мобілізації жирових відкладень.

Щоб отримати відчутний ефект, необхідно проводити лікування в поєднанні один з одним, застосування їх окремо практично безрезультатно. Необхідно пам'ятати, що методи фізіотерапії, надають сильне фізичний вплив на уражені області, неприпустимі. До них відносяться грубий масаж і все вібраційні процедури. А чомусь саме до них намагаються частіше всього звертатися. Масаж не виключений. Виключається «грубий» масаж. Масаж масажу ворожнечу. Спостерігаються у жінок тенденція набирати вагу в нижній частині тіла і скидати його з верхньою сама по собі не веде до целюліту, а лише ще більше підкреслює природну грушовидну форму їх тіла. Однак, як тільки целюліт утворюється в жировій тканині, тут уже можна не сумніватися, що він розвинеться в тих місцях, де найбільше жиру, тобто на сідницях, стегнах і колінах.

Для того щоб розібратися в глибинних процесах утворення целюліту, розглянемо функції кожного такого утворення окремо. Звичайно, все це відбувається на клітинному рівні організму, але ми зупинимося на детальному аналізі підшкірних тканин.

Читати далі. Розвиток целюліту по етапах