загрузка...
ЦЕЛЮЛІТ     |     Пресотерапія проти целюліту. Суть і апарат для пресотерапії. Показання, протипоказання і як проводиться процедура пресотерапії

Російська лазня: методика масажу віником, самомасаж в лазні

Рецепти для російської лазні

  • 100-150 г пива або квасу.
  • 1 чайна ложка меду або сухої гірчиці, попередньо підсмаженою на сковороді (злегка), або шматочок цукру.
  • 1 чайна ложка настою евкаліпта або 10-15 крапель ментолове олії.
  • Березовий сік.

Роблять також і так звані аромати степів (настій із суміші ромашки, материнки, чебрецю степового), букет лісу (настої ялівцю, липи, берези). Можна у воду для поддаванія пара вичавити сік з шматка кавуна.

При ширянні віник мочити не слід. Краще паритися лежачи, але якщо немає такої можливості, то тільки сидячи. Ноги при цьому не повинні звисати, їх треба поставити на полиць.

Методика масажу віниками з допомогою партнера

Партнер двома віниками починає легке погладжування стоп, потім віники ковзають по литкового м'яза, сідницях, по спині і рукам, які повинні бути витягнуті уздовж тіла. У зворотному напрямку один віник ковзає по одному боці, другий по іншому, потім по бічних поверхнях тазу. Тут віники треба піднести, різко опустити на поперек і притиснути руками на 2-3 секунди. Якщо температура в парній дуже висока і шкіра не витримує спека, то віники слід переміщати повільно, не піднімаючи їх у стоп і голови, щоб не нагнітати пара.

Наступний прийом ширяння - похльоскування. Спочатку зробіть похльоскування по спині легкими дотиками в усіх напрямках, потім по попереку, в області тазу, по стегнах, литкових м'язів і, нарешті, стопах. На цей прийом йде близько 45-50 сек. Закінчувати його слід погладжуванням, але руху при цьому повинні робитися вже значно швидше, ніж спочатку, тобто по 5-6 рухів за 6-7 сек. Після цього масажованих треба лягти на спину, розташувавши одну руку на паховій області, а іншу - на ділянці серця. Тепер масаж треба почати з похльоскування грудей, потім рук, після чого перевести його в область живота, стегон, потім гомілок і, нарешті, стоп. При цьому всі прийоми проводяться в тій же послідовності, що і при ширянні лежачи на животі.

Потім масажованих знову слід повернутися на живіт. Партнер ж, що виробляє масаж, після цього повинен приступити до основного прийому - похлестиванію у поєднанні з «компресами». Починати краще зі спини.Для цього віники треба злегка підводити, захоплюючи ними гаряче повітря, і робити 2-3 легких похлестиванія по бокових поверхнях спини. Після цього віники на 2-3 сек треба притискати до спини масажованих. Ту ж процедуру можна провести уздовж хребта, і для області лопаток, надпліччі, шиї, попереку, сідничних м'язів, зовнішньої поверхні стегон, гомілок, стоп (виключати при цьому підколінні ямки, де шкіра дуже чутлива). В окремих випадках необхідно глибоко прогріти колінний суглоб, накладаючи на нього віник, а гомілку згинати при цьому м'якими пружинячим рухами. «Компреси» добре допомагають при болях у м'язах, радикуліті.

Після «компресу» на стопах масажуючий повинен покласти віники на поперек масажованих і одночасно розвести їх у сторони до голови і до ніг. Цей прийом корисний при болях у поперековому відділі; використовувати його рекомендується 4-5 разів, завершуючи двома-трьома погладжуваннями. Після цього масажованих повертається на спину, а масажуючий цей прийом повторює на передній поверхні тіла партнера. На грудях віник накладається на великі грудні м'язи, і на бічні поверхні грудної клітки. Потім масажованих кладе руки на живіт, і віники накладаються на плечові, ліктьові суглоби, далі на кисті, пальці, потім на стегна, колінні суглоби, на передню частину гомілковостопних суглобів і на стопи.

Закінчується процедура ширяння розтиранням: в одну руку беруть віник, а долонею інший, злегка натискаючи на листяну частина віника, розтирають у всіх напрямках тіло і кінцівки. Цю процедуру слід виконати спочатку по передній поверхні тіла, а потім по задній і по всьому тілу.

Любителі лазні часто поєднують банну процедуру з загартовуванням: плаванням в басейні, обливанням холодним душем, валяні в снігу та ін Але все це можна робити тільки між заходами в парильню, де необхідно після цього прогрітися протягом 2-3 хв. Тим же, хто прийшов у лазню тільки для зменшення маси тіла, цих процедур проводити не слід, так як рефлекторно припиняється потовиділення.

Важливо пам'ятати, що вся банна процедура не повинна займати більше 2,5-3 годин, перебування в парильні - не більше 30 хв. Для початківців і людей похилого віку досить одного заходу в парильню на 5-10 хв.

Самомасаж в умовах лазні

Самомасаж в умовах лазні проводиться після виходу з парильного відділення; перед цим не слід охолоджуватися.

Починати слід з самомасаж стегон, використовуючи такі прийоми, як погладжування, вичавлювання, розминка передній і задній поверхні стегон. Закінчувати масаж стегон слід Постукування, потряхіваніем, погладжуванням.При масажі колінного суглоба виконуйте розтирання і активні рухи.

Для масажу гомілки застосовуйте погладжування, вичавлювання, розминка; закінчуйте потряхіваніем і погладжуванням; на п'яткової сухожиль застосовуйте розтирання. При масажі переднеберцових м'язів використовуйте розминання, розтирання, на стопі і підошві - розтирання; всі прийоми виконуйте на зовнішній, потім на внутрішній поверхнях обох ніг.

Потім промассіруйте груди шляхом погладжування, вичавлювання, по 3-4 рази, потім розтирання області грудини, міжреберних проміжків, під реберним кутом, великі грудні м'язи промассіруйте, використовуючи розминання, потім потряхіваніе і погладжування, верхні кінцівки (починайте від плеча, потім перейдіть до ліктьовому суглобу, передпліччя, кисті однієї, потім іншої руки) рекомендується масажувати за допомогою погладжування, вичавлювання, розминання. Після цього промассіруйте спину - щонайширші м'язи, бічні поверхні спини (приготування, розминання), далі тазову область - масажувати її можна в положенні стоячи (приготування, розминання) - особливу увагу приділіть крижової та поперекової областях (розтирання). Потім промассіруйте за годинниковою стрілкою живіт, використовуючи погладжування і розминання. Закінчуйте процедуру масажем волосистої частини голови.

Кожен прийом при самомасаж повторюйте 2-3 рази, загальний час такого масажу - 10-15 хв. Масаж в лазні слід проводити неквапливо, прийоми виконувати ритмічно, тіло злегка здавлювати; у приміщенні повинно бути тепло і багато повітря.

Після лазні ні в якому разі не пийте холодні напої (квас, пиво, молоко) і не їжте морозиво. У лазню йдіть через 3-4 години після їжі, але не натще.

Людям, які страждають хронічними серцево-судинними захворюваннями або недавно перенесли будь-яке гостре захворювання, лазню відвідувати можна тільки за рекомендацією лікаря. Дітям до 8 років відвідувати парильню небажано.

Після лазні хороші гарячий чай, березовий сік, а також журавлина, брусниця. Після лазні, і ви відчуєте самі, у вас з'явиться відмінний настрій, підвищиться працездатність, покращиться апетит, сон стане більш міцним і здоровим.

Фрукти і овочі проти целюліту. Лікування фруктами та овочами