загрузка...
ЦЕЛЮЛІТ     |     Стрес як причина виникнення і розвитку целюліту: як зняти стрес і знизити його вплив на організм

Стрес і целюліт

Стрес і целюліт

Стрес як причина виникнення і розвитку целюліту

Серед причин виникнення целюліту перше місце займають стреси. Як же впливає стрес на розвиток целюліту?

Стреси - неминучий компонент нашого повсякденного життя. Ніхто з нас не може уникнути їх згубного впливу з воістину руйнують наслідками. Навіть при високому рівні життя в елітних прошарках суспільства стреси безцеремонно втручаються в повсякденну реальність і створюють хаос. Це неминуча і невідворотна риса людського існування. Причому, з одного боку, стреси оголюють наші нерви і приводять в розлад наш організм, а з іншого - дають нам життєві стимули і змушують активно діяти. Стан організму внаслідок нервового потрясіння багато в чому залежить від того, як ми сприймаємо стрес і як з ним справляємося.

Шляхи подолання стресових станів і зайвих хвилювань мають величезний вплив на психічне і фізичне здоров'я, а в кінцевому підсумку - і на вашу фігуру.

Емоційна сфера діяльності людини - одна з таємниць природи. Всі негативні впливи середовища впливають на організм, але основна причина хвороб - це різні емоційні зрушення, які виникають в результаті нервових перенапружень, тривалої дії стресів. Вони порушують не тільки психічну сферу діяльності людини, але й роботу його внутрішніх органів.

Як вам відомо, правильне функціонування здорового організму базується на ефективності основних фізіологічних функцій: кровообігу, травлення, дихання і виділення. Фактором, що порушує їх скоординовану роботу і надають могутню дію на наш організм, є стреси. Вони можуть більшою чи меншою мірою негативно впливати на фізіологічні процеси. Крім того, стреси негативно впливають на залози внутрішньої секреції, особливо на наднирники, гормони яких регулюють водний баланс в організмі. І ще один дуже неприємний момент. Стреси часто є причиною переїдання і споживання великої кількості алкоголю. Іншими словами, стреси виводять з рівноваги всі фізіологічні процеси нашого організму.А самі руйнівні наслідки цього - ліподистрофія, або целюліт, і - передчасне старіння.

Зовнішній вигляд людини є відображенням його емоційного здоров'я. Поза сумнівом, хоч би як скрупульозно ви не стежили за своїм тілом, як би не дбали і не доглядали за ним, виконуючи всі необхідні приписи, якщо ви психічно пригнічені, засмучені, перебуваєте в стані депресії, це помітно по вашому зовнішньому вигляду.

Фізичне досконалість повинно знаходитися в рівновазі з психічним здоров'ям: упевненістю в собі, задоволеністю та здатністю радіти найпростішим життєвим проявам.

Уміння контролювати стресову ситуацію і справлятися з нею є дуже важливим чинником у відновленні рівноваги в організмі. Контроль над стресом переслідує дві мети: зробити з стресовій ситуації не супротивника, а союзника, змусивши його працювати на себе в тих випадках, коли ми перестаємо себе контролювати.

Напевно, життя було б нудним без стресів. Всім нам необхідні психічні струсу та напруги, щоб триматися у формі. Професор Ханс Сельє, родоначальник теорії стресу, називав його «гострою приправою життя». Він визначив так званий «оптимальний рівень психічного стресу», який варіюється залежно від особистісних якостей характеру людини і визначає, чи буде психічне напруження мати позитивні або негативні наслідки. Дуже важливо оцінити для себе, з яким рівнем психічного стресу ви в змозі ефективно справлятися, чи буде переживається вами психічний стан мати позитивні або негативні наслідки, а також запобіжить чи психічну «перевантаження», яка може призвести до серйозних відхилень в стані здоров'я.

Більшість з нас вважає, що психічні перевантаження є наслідком серйозних життєвих колотнеч, криз, що викликають бурю емоцій. Це неправильно. Щоденні хвилювання, роздратування, психічні сплески, що повторюються знову і знову - ось основні причини, що руйнують нашу психіку і надають згубний вплив на тіло. Коли образи, обурення й інші негативні емоції стають вашими постійними супутниками, ви піддаєтеся безперервному впливу стресу, який поступово підточує ваше психічне і фізичне здоров'я.Якщо ви навчитеся справлятися з усіма цими дрібними життєвими неприємностями - пробками на дорогах, що не відбулися побаченнями, зірваними планами, вічно зайнятими або безперервно телефоном, довгими чергами у всілякі каси і так далі (список можна продовжувати нескінченно), ви оволодієте важливим секретом збереження та підтримання як психічного, так і фізичної рівноваги в організмі.

Давайте розглянемо докладніше, як організм відповідає на стрес. Виявляється, організм реагує на стресову ситуацію викидом у кров'яне русло певних речовин, так званих стресових гормонів. В результаті підвищується кров'яний тиск і рівень цукру в крові, кровоносні судини в одних частинах тіла звужуються, а в інших - розширюються, сповільнюється, а може і зовсім зупинитися діяльність шлунково-кишкового тракту. Всі ці біохімічні та фізіологічні зрушення в організмі призводять до підвищеної дратівливості, збою дихання, невиправданої запальності, постійних головних болів, несподіваним втрат свідомості, запорів і освіти целюліту.

Хронічні стреси негативно позначаються на діяльності надниркових залоз. Всім відомо, що ці залози внутрішньої секреції виробляють адреналін, гормон «вогню і безумства». Адреналін - гормон, що продукується надниркової залозою, викидається в кров у стані страху, паніки, хвилювання або стресу. Це дає нам фізіологічний поштовх для виходу з неприємних ситуацій, у які ми іноді потрапляємо. Адреналін, що виділяється наднирників в стані стресу, може стати причиною виникнення целюліту або посилити существуюгіій целюліт, провокуючи накопичення жиру.

Серце б'ється швидше, легені набирають більше кисню, посилюється приплив крові до м'язів, частина накопиченого жиру перетвориться в цукор, і в результаті ми відчуваємо раптовий приплив енергії і сили, необхідних для подолання кризової ситуації або втечі від неї. Це абсолютно нормальна реакція, відома під назвою синдрому «біжи або бийся».

Коли стресова ситуація йде і стан тривоги зникає, то залози внутрішньої секреції викидають інші гормони, що дозволяють нам заспокоїтися і повернутися в норму. Якщо цей цикл збудження і заспокоєння повторюється знову і знову, запаси психічної енергії виснажуються, що веде до серйозних наслідків для здоров'я. Підраховано, що близько 75 відсотків усіх захворювань провокується стресовими ситуаціями.Стреси накладають відбиток і на зовнішній вигляд: з'являються зморшки, нездоровий колір обличчя та інші ознаки передчасного старіння, а також, звичайно, і целюліт.

І, напевно, мало хто знає, що окрім цього наднирники регулюють водний баланс в організмі, який грає велику роль в утворенні целюліту. Зміни в діяльності надниркових залоз і нестабільний кількість адреналіну в крові призводять до порушення натрієво-калієвого рівноваги, що дуже чутливо реагує на різкі зміни в стані організму. Як наслідок, порушується стабільна робота натрієво-калієвого насоса. Тут ми спостерігаємо циклічний процес; надлишок адреналіну приводить до дисбалансу мінеральних сполук, що в свою чергу повергає організм у ще більш стресовий стан. До цього ж веде і надмірне споживання солі в їжі, так як вміст натрію в організмі при цьому перевищує вміст калію.

Проте тривалий стрес впливає на нас по-різному. Деякі люди перетворюються в клубок нервів, проявляючи при цьому всі зовнішні ознаки підвищеної активності надниркових залоз: прискорене серцебиття і дихання, розширені зіниці, дрож. Такі люди, як правило, худорляві, бо всі свої жирові запаси спалюють у вигляді нервової енергії. На інших людей адреналін надає прямо протилежну дію: замість перетворення жиру, що міститься в жирових клітинах, у цукор, він змушує клітини накопичувати ще більше жиру, головним чином на зовнішніх і внутрішніх частинах стегон і сідницях. У деяких людей, що знаходяться в стресовому стані, також відбувається відкладення жиру в найбільш характерних для стресу місцях: на верхній частині живота, під ребрами, над пупком або на потилиці, де утвориться непривабливий бугор, назва якого звучить досить неприємно - «вдовою горб».

Причина цього полягає в тому, що тривалий стрес змушує м'язи шиї та плечей сильніше тиснути на хребці (кістки хребетного стовпа), у результаті чого порушується їхнє розташування і здавлюються шийні і плечові нерви. Ці порушення ведуть до виникнення болів і розвитку місцевого запального процесу, який, у свою чергу, сприяє скупченню лімфатичної рідини, що відбивається на стані шкіри. Так утворюється перша стадія розвитку целюліту.

Але це ще не все: через стрес шия часто стає осередком артриту, болів і спазмів. Такі люди нерідко страждають хронічними болями в області шиї і плечового поясу, а також головними болями і мігренню. У таких випадках крім лікування целюліту необхідно лікувати шию за допомогою терапевтичного масажу.

Яким би тривалим не був стрес і яким би нерозв'язним він не здавався, його необхідно лікувати.Зношуючись все тіло, стрес викликає в кінцевому підсумку ще більше напруження, виводить з рівноваги всі фізіологічні та біохімічні процеси в організмі. Цей дисбаланс, у свою чергу, призводить до негативних зрушень у внутрішньому середовищі організму і, в кінцевому підсумку, до утворення целюліту.

Адреналін, що виділяється наднирників в стані стресу, може стати причиною виникнення целюліту або посилити існуючий целюліт, провокуючи накопичення жиру.

Читати далі. Як зняти стрес і знизити його вплив на організм