загрузка...
ЦІКАВЕ     |     Johnson's baby «Мамина сумка» і спеціальні прокладки для грудей

Історія щасливої родини

Історія щасливої родини

Сергій та Лариса - красива подружня пара. У них двоє дорослих дітей, просторий заміський будинок, стабільні і міцні відносини - все, щоб відчувати себе щасливими. Подружжю не вистачало одного: щоб їх життя наповнив дитячий сміх.

- Ми давно думали про те, щоб стати прийомними батьками, адже ніщо не замінить радості батьківства та материнства, - каже Лариса .- На допомогу нам прийшло оголошення «Прийміть дитину в сім'ю», за яким ми відразу ж звернулися в організацію «Лікарі дітям» .

Так для трьох хлопців з притулку почалася історія нової сім'ї. Юля (11 років), Сергій (5 років) і Люда (3,5 роки) потрапили до притулку «Будинок милосердя» після смерті їх матері. Мама хлопців страждала алкоголізмом, діти жили разом з нею і дідусем в жахливих умовах, не відвідували школу і дитячий садок. При надходженні до притулку вони відставали в психічному розвитку, мали серйозні проблеми зі здоров'ям.

До того часу Лариса і Сергій закінчили Школу прийомних батьків організації «Лікарі дітям» - комплексну програму підготовки з різних питань, пов'язаних з вихованням прийомну дитину. У Школі вони дізналися багато інформації про психологічні, соціально-правових і медичних аспектах прийомної сім'ї.

За словами фахівця проекту «Прийомна сім'я» Марини Гребньова, в процесі навчання дружини зарекомендували себе як енергійні, гнучкі та практичні люди, здатні відносно легко вирішувати проблеми, пов'язані з вихованням дітей. Після закінчення Школи, де Лариса і Сергій отримали інформацію про можливі проблеми і труднощі, з якими доводиться стикатися заміщує сім'ям, подружжя більш об'єктивно оцінили свої можливості, але не поміняли рішення взяти прийомну дитину. Більш того, познайомившись з Юлею, Сергійком та Людочкою, вони вирішили взяти трьох дітей!

- Виховання трьох дітей - це непросте завдання навіть для досвідчених батьків, - розповідає координатор проекту «Прийомна сім'я» Любов склепляло. - Тому для того, щоб допомогти сім'ї справитися з можливими труднощами, наші фахівці завжди були поруч з ними: ми надавали подружжю необхідну правову інформацію, фахівець з соціальної роботи супроводжував дітей в соціально-медичні установи, психолог регулярно консультував батьків про потреби дітей та підходах до їх вихованню.Для хлопців були організовані консультації фахівців Центру раннього розвитку (логопеда, психолога), медичні консиліуми з подальшим наданням медикаментів. Також сім'ї була надана матеріальна допомога.

- Прийнявши таке серйозне рішення, ми перш за все розраховували на себе. Але, на свій подив, виявилися не самотні: у наших перших кроків у якості прийомних батьків допомогли фахівці організації «Лікарі дітям», - розповідає Лариса. - Тепер ми не встигаємо радіти нашим спільним успіхам. Юля до десяти років практично не вміла читати й писати. Зараз вона навчається на «4» і «5», у неї з'явилися друзі в школі. Її молодший братик Сергій став значно спокійніше і уважніше. Людочка також відчуває себе набагато краще, стабільно росте і розвивається.

Коли є час, подружжя із задоволенням відвідують «Клуб прийомних батьків», організований проектом, де з радістю діляться своїм досвідом і першими досягненнями.

- Старші діти вже називають нас «тато» і «мама», - розповідає Лариса. - Для нас це великий успіх і величезна радість!

Рішення взяти в свою сім'ю прийомну дитину - нелегкий і дуже відповідальний крок, який вимагає від батьків багато сил і терпіння. На щастя, на сьогоднішній день існують організації, які допомагають майбутнім прийомним батькам у вирішенні багатьох психологічних та соціальних проблем, які можуть виникнути після його прийняття.

Однією з таких організацій є громадська організації «Лікарі дітям», фахівці якої з 2002 року навчають майбутніх батьків, розбирають з бажаючими стати мамами і татами всі складні ситуації, які можуть виникнути разом з приходом у їхній будинок нового дитини. Особливу увагу психологи звертають на період адаптації, який іноді триває близько року: з моменту, коли дитина в перший раз бачить свою прийомну сім'ю, і до того, як він починає відчувати себе її повноцінним членом.

Зараз Сергій та Лариса з допомогою фахівців організації «Лікарі дітям» оформили опіку над дітьми. Вони вдячні долі за кожен новий день, проведений разом.

www.vd-spb.ru

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт NashaKrasa.com.ua обов'язкове!