загрузка...
ЦІКАВЕ     |     Вологі серветки Johnson's ® baby «для найменших» без віддушки

Курорт: кавказькі мінеральні води. Історія та легенди кавказьких мінеральних вод. Лікувальні властивості мінеральної води. Лікувальні грязі Кавказу

Кавказькі мінеральні води - перлина Кавказу

курорт кавказькі мінеральні води

Вдалині я бачив крізь туман,
У снігах, горищах, як алмаз
Сивий, непорушний Кавказ:
І було серцю моєму
Легко, не знаю чому.

М. Ю. Лермонтов

Настало літо. Щороку перед нами постає питання: "Де провести довгоочікуваний літню відпустку?" Туристичні агенції пропонують різноманітні види відпочинку. Запрошують нас до Єгипту, Мальту, Кіпр ... Голова обертом! Народ їде підкорювати далекі країни. А в багатьох чи куточках нашої Росії ви бували? Хочу поділитися своїм враженням про проведене відпустці на Північному Кавказі, районі кавказьких мінеральних вод.

Кавказькі мінеральні води - перлина Кавказу, так часто називають цей куточок Північного Кавказу. Історія виникнення курорту кавказьких мінеральних вод налічує близько 200 років. На сьогоднішній день за різноманітністю, кількості, цінності мінеральної води і бруду в курорту немає аналогів на території Європи. Перш за все, людей притягує краса місцевої природи, клімат і можливість поправити стан свого здоров'я.

На території кавказьких мінеральних вод можна спостерігати гірський ландшафт, Ставропольський степ і вулкани П'ятигори. Всього впродовж, якихось 60 кілометрів спускаєшся з висоти понад 2000 метрів до 300 над рівнем моря. А які назви у П'ятигорський вулканів: Змійка, Бештау, Машук, Кинджал, Сплячий Лев, Медова, Курган. Найвища Бештау. Вона підноситься над рівнем моря на 1401 метра, а найменша Кокуртли всього на 406. Це не відбулися вулкани - лаколіти. Магма застигла в них, не зумівши підняти товщу осадових порід.

Легенда кавказьких мінеральних вод

Існує дуже красива легенда. У давні часи в цих місцях жило древнє плем'я Нартов. Їх ватажком був князь на ім'я Ельбрус. Найкрасивішим юнаків вважався джигіт Бештау, його син. Одного разу молодий Бештау побачив красуню Машук і полюбив її. Але не сподобалося це Ельбрусу, і відправив він Бештау в небезпечний шлях, тому що сам був закоханий у дівчину. А Машук, покірна волі свого батька, стала дружиною Ельбрусу. Незабаром повернувся молодий Бештау і викрав дівчину. На світанку вирушив у погоню старий князь і наздогнав їх у степу. Між батьком і сином почалася битва.Бештау розсік шашкою голову батька, а той, зібравши останні сили, схопив сина і кинув його з силою на землю. Закричала Машук і впала з розірвалося серце. Затремтіла земля, і перетворилися Нарти в мальовничі гори Бештау, Ельбрус, Машук.

Лікувальні фактори кавказьких мінеральних вод

Одним з лікувальних факторів курорту є місцевий клімат. Існує цілий напрям - кліматолікування. І тут, на Кавказі, цей вид лікування ви отримаєте сповна. Територія як би ділиться на дві частини: південну і північну. До південній відноситься район Кисловодська з помірно-континентальним кліматом. А Єсентуки, Залізноводська, П'ятигорськ до північної частини з рисами степової зони. Найбільш сприятливою вважається південна зона. У Кисловодську багато ясних днів, тільки 37 днів в році буває без сонця, майже немає вітру, повітря чисте. Гуляючи по розроблених пішохідним маршрутам - теренкури - ви відчуєте, як у вас з'являються нові сили, покращується дихання, піднімається настрій.

Мінеральні джерела кавказьких мінеральних вод

Основним багатством на курортах кавказьких мінеральних вод є, звичайно, мінеральні джерела.

Згадаймо А.С. Пушкіна:
Вже пустелі сторож вічний,
Відтиснутих пагорбами навколо,
Варто Бештау гострокінцеві
І зеленіють Машук,
Машук, подавець струменів цілющих,
Навколо струмків його чарівних
Хворих тісниться блідий рій;
Страждалець мислить життя нитка
У хвилях чудесних зміцнити,
Кокетка злих років образи
На дні залишити, а старий
Помолодіти - хоча б на мить.