загрузка...
ЦІКАВЕ     |     Труднощі виховання прийомну дитину

Няні з Китаю

Няні з Китаю

Няні з Китаю

Хто вони? Слухняні, і привітні, працелюбні і слухняні, дуже люблять дітей, в Китаї вони їх просто обожнюють і балують, як маленьких імператорів.

Ідеальна няня, чи неправда?

У будь-якій країні в будь-які часи було прийнято запрошувати в сім'ю як няні (або няня) іноземців. Олександр Пушкін у «Євгенії Онєгіні» про гувернера-француза: «... вчив його всьому жартома. Не обтяжив мораллю суворої, Злегка за витівки лаяв і в Літній сад гуляти водив ». Переваги двомовного виховання - очевидні. Сам Олександр Сергійович навчився говорити по-російськи тільки в п'ятирічному віці, що не завадило йому стати геніальним російським поетом. Зате по-французьки він все життя говорив не просто вільно - як на рідній мові!

Сьогоднішня ситуація з вибором няні-гувернантки дещо відрізняється від тієї, що була в XIX столітті, за часів Пушкіна. Азія як світовий центр ділових і культурних зв'язків внесла корективи у виховання дітей у всьому світі, і мода на азіатських нянь поширюється швидко.

У наш час самий популярний іноземну мову в Китаї, найбільшої азіатській країні - російська. Що не дивно: два великих народу завжди відчували взаємне тяжіння. Втім, китайці як вчителі-носії великих культурних традицій були визнані ще у середньовічній Японії: у ті далекі часи китайський була мовою спілкування у вищому товаристві. Цілком як у Росії серед дворян - французька. Однак питання не в цьому, а в тому, чи має сенс запрошувати азіатську няню і чи можна буде їй потім довіряти.

Вирішувати батькам. Кадрові агентства пропонують десятки кандидатур, і з анкет потенційних виховательок видно, що авторитет саме китайської школи виховання вельми високий. Японська школа з її культом вседозволеності для малюків з поступовим «закручуванням гайок» по мірі дорослішання навряд чи коли-небудь знайде розуміння у європейців. Тайські і корейські вихователі беруть приклад знову ж таки з китайців.

Відмітна риса китайської системи виховання - тісний емоційний контакт між нянею і дитиною. Європейські гувернери поводяться з дітьми підкреслено нейтрально, і в цьому теж є відомий зміст: мається на увазі, що людське тепло малюку подарують батьки, а ось шляхетні манери поведінки в суспільстві - цьому повинен навчити спеціально найнятий педагог.Китайці дійсно люблять дітей, і ні про яке «спартанському» вихованні тут не може бути й мови. Любов ця стимулюється в останні десятиліття державної демографічної політики, що проводиться в КНР під гаслом «Одна сім'я - одна дитина». Зверніть увагу на цю подробицю в біографіях нянь-китаянок: усім, як правило, більше сорока років, і у всіх - єдине дитя. Можливо, в цьому і полягає секрет їхньої популярності в Європі: свої нерозтрачених батьківські почуття китайці дарують нерідним дітям ...

Якщо батьки хочуть забезпечити своїй дитині блискуче ділове майбутнє, має сенс навчити його розуміти по-китайськи. Китайці - природжені мандрівники та працьовиті бізнесмени. Там, де стикаються західна і східна цивілізації, завжди бурхливо розвивається бізнес - Гонконг може послужити того блискучим прикладом.

Однак не варто зводити властивості китайського характеру до одних тільки діловим якостям. Китайці обожнюють професію вчителя і самих вчителів, проте незмінно ставляться до них з доброю іронією. Китайська школа виховання припускає це - як і неймовірно шанобливе ставлення до господаря роботодавцю. Ні про яке втручання в його справи й особисте життя не може бути й мови! Чи це не є привабливо?

Додаткова інформація на сайті imperator.my1.ru

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт NashaKrasa.com.ua обов'язкове.