загрузка...
ЦІКАВЕ     |     Oriflame: Еліксир спокуси - парфумерна вода Amber Elixir

Свято 22 березня - Всесвітній день водних ресурсів (всесвітній день води). Водні ресурси

Свято 22 березня - Всесвітній день водних ресурсів (всесвітній день води)

Свято 22 березня - Всесвітній день водних ресурсів (всесвітній день води)

У 1992 році в Ріо-де-Жанейро на конференції ООН з охорони навколишнього середовища та розвитку (ЮНСЕД) вперше прозвучала ідея проведення Всесвітнього дня водних ресурсів.

Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй, прийнявши резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Цей день повинен був почати дотримуватися в 1993 році, відповідно до рекомендацій Конференції ООН з охорони навколишнього середовища та розвитку. Держави були покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведення конкретних дій на національному рівні.

Одне з установ ООН щорічно призначається координатором заходів Всесвітнього дня водних ресурсів і відповідає за просування нової теми під керівництвом Адміністративного комітету з координації.

Водні ресурси

Вода займає особливе положення серед природних багатств Землі. Відомий російський і радянський геолог академік А. П. Карпінський говорив, що немає більш дорогоцінного викопного, ніж вода, без якої життя неможливе.

Без води не може жити людина. Вода - один з найважливіших факторів, що визначають розміщення продуктивних сил, а дуже часто й засіб виробництва. Збільшення витрачання води промисловістю зв'язано не тільки з її швидким розвитком, але і зі збільшенням витрат води на одиницю продукції. Одним з найбільш значних водоспоживачів є сільське господарство.

Особливе місце у використанні водних ресурсів займає водоспоживання для потреб населення. При цьому обов'язковими є безперебійність водопостачання, а також суворе дотримання науково обгрунтованих санітарно-гігієнічних нормативів.

Використання води для господарських цілей - одне з ланок кругообігу води в природі. Але антропогенний ланка круговороту відрізняється від природного тим, що в процесі випаровування частина використаної людиною води повертається в атмосферу опріснений. Інша частина скидається у водойми у вигляді стічних вод, забруднених відходами виробництва.

За даними Міжнародного комітету з питань зміни клімату в майбутньому очікується зміна розподілу опадів по планеті: кліматичні контрасти будуть посилюватися: посухи та повені почнуть частіше й інтенсивніше.Це ще більш ускладнить регулярне постачання прісною водою. На сьогоднішній день проблема води вже породжує міждержавні конфлікти, якими відомий, перш за все, Близький і Середній Схід - зона переважно пустельного клімату, з малою кількістю опадів і знижується рівнем грунтових вод.

Багато вчених вважають, що немає проблеми нестачі води, а є проблема її нераціонального використання. Сама кількість урядових дотацій, що направляються в усьому світі на підтримку прийнятних цін на воду (33 млрд доларів на рік), настільки велике, що, якщо б ці гроші витрачалися на створення економічних систем використання води, більша частина проблем давно вже була б вирішена.

Найбільший прогрес у розвитку водозберігаючих технологій досягнуто на Заході. В Європі вже давно взято курс на економію водних ресурсів.

Росія - велика водна держава, що займає за обсягом річкового стоку друге місце в світі після Бразилії, а по водозабезпеченості на одну людину - третє, після Бразилії та Канади. Водне достаток накладає на Росію і особливу відповідальність перед людством за збереження цього найважливішого природного ресурсу. Проблема дефіциту прісної води, на думку міжнародних експертів, стане однією з найгостріших до середини XXI ст.

Але ситуацію з прісною водою на території Російської Федерації погіршує те, що її ресурси розподілені вкрай нерівномірно. На найбільш освоєні райони європейської частини країни, де проживає до 80% населення, припадає лише близько 8% річного обсягу поверхневих водних ресурсів річок.

Брак води може бути обумовлена фізичними, економічними або інституційними причинами, її масштаби можуть коливатися в часі і просторі. На сьогоднішній день від нестачі води страждають близько 700 мільйонів чоловік в 43 країнах світу, а до 2025 року з цією проблемою зіткнуться більше 3 мільярдів чоловік.

Стан світових водних ресурсів залишається нестабільним, а необхідність застосування комплексного і сталого підходу до управління цими ресурсами як і раніше є вельми актуальною. З-за високих темпів зростання чисельності населення, нестійких моделей споживання, неефективне управління, забруднення навколишнього середовища, недостатнього обсягу інвестицій в інфраструктуру та низької ефективності використання водних ресурсів є на сьогоднішній день запаси води виснажуються швидкими темпами.

Однак у майбутньому води буде потрібно ще більше: для вирощування продовольчих культур, для пиття і санітарно-гігієнічних потреб, для потреб промисловості і для підтримки розширюються міст.Розрив між попитом і пропозицією, цілком ймовірно, ще більше збільшиться, що буде представляти загрозу економічному і соціальному розвитку та екологічної стійкості. Для подолання проблеми нестачі води виключно важливе значення буде мати комплексне управління водними ресурсами. Не менш важливе значення матиме й міжнародне співробітництво, оскільки багато річок і водоносні горизонти є загальним надбанням країн. Таке співробітництво може також сприяти розвитку гармонійних транскордонних зв'язків у цілому.

Всім нам треба пам'ятати про те, що ресурси води не безмежні, і наше здоров'я і життя прямо залежать від її кількості і якості. Не кажу вже про духовне значення річок, озер, взагалі води для нашого самопочуття.

Протягом усієї історії люди боролися з водою і за воду. Чиста вода - глобальна проблема людства. Тому, відзначаючи День води, ми повинні пам'ятати про це і берегти наші водні ресурси.