загрузка...

Свято 14 січня - Обрізання Господнє. Історія Обрізання Господнього. Традиції та обряди
img src="/img/trimming_god.jpg" alt="Обрізання Господнє" class="pictures" align="left" /> 14 січня Православні відзначають обрізання Господнє. Свідоцтва про святкування Обрізання Господнього у Східній Церкві сходять до IV століття. На восьмий день після Різдва cвоего Ісус Хри...  далее..
Свято 17 жовтня. День працівників дорожнього господарства
img src="/img/road.jpg" alt="День працівників дорожнього господарства" class="pictures" align="left" /> Століття високих швидкостей і нових технологій ставить перед дорожньою галуззю нові завдання, а програми розвитку відкривають величезні перспективи. Працівники дор...  далее..
Свято 6 (19) серпня. День Преображення (Преображення Господнє). Яблучний спас
img src="/img/transforming_is_lord.jpg" alt="Преображення Господнє" class="pictures" align="left" /> У свято День Преображення розкривається містичне богослов'я Християнської Церкви. Свято Преображення Господнього, за важливістю події, - велики...  далее..
Тиждень третій Великого посту, Хрестопоклонну тиждень
У третю неділю Великого посту за Всенощної виноситься після Великого славослів'я Св. Хрест і пропонується для поклоніння віруючих. При поклонінні Хресту Церква співає: Хресту Твоєму поклоняємося, Владико, і святе воскресіння Твоє славимо. Ця пісня співається і на Літургії зам...  далее..
Свято 17 травня - Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного співтовариства
До 2006 року щорічно у світі 17 травня відзначався Міжнародний день електрозв'язку або Всесвітній день телекомунікацій ООН. Його почали відзначати у 1969 році за рішенням сесії Адміністративної ради Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ). Зараз це свято носить на...  далее..
Свято 25 січня. Тетянин день. День Студентів
img src="/img/tatiana_day.jpg" alt="Тетянин день" class="pictures" align="left" /> 25 січня в нашій країні відразу 2 свята. Жінки з ім'ям Тетяна відзначають свої іменини, а вся Росія святкує День студента. Історія свята Тетянин День Свята мучениця Тетяна нар...  далее..
Свято 24 грудня. День військової слави Росії. Взяття Суворовим фортеці Ізмаїл (1790 р.)
img src="/img/taking_of_fortress.jpg" alt="Свято 24 грудня. День військової слави Росії. Взяття Суворовим фортеці Ізмаїл (1790 р.)" class="pictures" align="left" /> 24 грудня - один з днів військової слави Росії - День взяття турецької фортеці Ізмаїл російськими військ...  далее..
Тиждень 6-а, (цветоносная. Вербну неділю). Вхід Господній у Єрусалим
Перехідний двунадесяте свято. Завжди в неділю, що передує Великодню. Всі чотири євангеліста оповідають про вхід Ісуса Христа в Єрусалим за кілька днів до хресних пристрастей Його. Після чудесного воскресіння Лазаря Ісус Христос за шість днів до Пасхи зібрався для святкування її йти до...  далее..
Свято 1 грудня. Синопської битви (1853 р.)
img src="/img/battle.jpg" alt="Синопському битва 1853" class="pictures" align="left" /> Перемоги російського народу над ворогами Вітчизни здавна широко відзначалися в Росії. Це були особливі дні, коли суспільство, вшановуючи армію і флот, відплачувати данина військовому подвигу, слав...  далее..
Свято 27 грудня. День рятувальника Російської Федерації
img src="/img/rescue.jpg" alt="Свято 27 грудня. День рятувальника Російської Федерації" class="pictures" align="left" /> Для Росії, територія якої розташована в різних фізико-географічних і кліматичних поясах, а господарський комплекс відрізняється високим ступенем концентрації неб...  далее..
Тиждень 2-а Великого посту Святителя Григорія Палами
Цієї неділі здійснюється церковна служба на честь святителя Григорія Палами, архієпископа Фесалонійского, чудотворця, який жив у XIV ст. Це один з найбільш шанованих вчителів Церкви. Великий подвижник гори Афон, він відомий як захисник Православ'я і викривач єресі Варлаама, калабрійсь...  далее..
Свято 8 лютого. День російської науки (День науки)
img src="/img/science_day.jpg" alt="Свято 8 лютого. День російської науки" class="pictures" align="left" /> 8 лютого в Росії відзначається День російської науки. Багаторічна традиція відзначати вітчизняні наукові досягнення в Росії перервалася, на жаль, на початку 90-х ро...  далее..
Субота 5-й седмиці - Похвала Пресвятої Богородиці (Субота акафіста)
Субота 5-й седмиці Великого посту по згадується подіям і Богослужінню виділяється з ряду інших субот. До складу Богослужіння цієї суботи входить урочистий спів на утрені (у п'ятницю ввечері) акафіста Божої Матері, від чого й сама служба іменується «Похвала Пресвятої Богородиці...  далее..
Святий Олександр Невський
img src="/img/sacred-alexander-nevskij.jpg" alt="Святий Олександр Невський" class="pictures" align="left" /> Святий благовірний князь Олександр Невський народився 30 травня 1220 року в м. Переславль-Залєський. Батько його, Ярослав, в Хрещенні Феодор (+ 1246), "князь лагідний, мил...  далее..
Свято 18 квітня. Міжнародний день охорони пам'яток та історичних місць
18 квітня 2008 відзначається Міжнародний день охорони пам'яток та історичних місць. Цей день встановлено в 1983 році Асамблеєю Міжнародної Ради з питань охорони пам'яток і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Вперше День...  далее..
Свято 15 березня - Всесвітній день захисту прав споживачів
15 березня відзначається всесвітній день захисту прав споживачів. Історія Дня захисту прав споживачів 15 березня 1961 в Конгресі США Джон Ф. Кеннеді виголосив промову, в якій він вперше охарактеризував поняття «споживач» і назвав чотири основних...  далее..
Свято 11 квітня 2010 - Червона гірка в 2010 році. Антіпасха Свято, традиції та обряди на Червону гірку
11 квітня 2010 наголошується Червона гірка. У 2010 році Червона гірка потрапляє на 11 квітня. Червона гірка - це перша неділя після Великодня, а так само останній день великоднього тижня. Червона гірка - це улюблений в народі, весняний та першу чергу молодіжне...  далее..
Свято 13 квітня 2010 - Радониця. Батьківський день Історія та звичаї Радониці
13 квітня 2010 в Росії відзначається Радониця. У вівторок другого тижня по Великодню, яка називається Фоміної тижнем, Православна Церква відзначає Радоницю - день особливого поминання померлих, першого після свята Великодня. 9 день від Великодня - батьківськи...  далее..
Попов Олександр Степанович. Винахід радіо
img src="/img/radio.jpg" alt="Винахід радіо" class="pictures" align="left" /> 7 травня в Росії відзначається День радіо - День працівників всіх галузей зв'язку. Попов - винахідник радіо У Росії одним з перших зайнявся вивченням електромагнітних хвиль викладач...  далее..
Радіоелектронна боротьба. Продовження
На жаль, незабаром після закінчення Великої Вітчизняної війни всі частини радіоперешкод були скорочені і розформовані, що, як показали подальші події, було великою помилкою. В інших же країнах післявоєнний період, що охоплює 1945-1955 рр.., Характеризувався успішним розширенням областей...  далее..