загрузка...

Історія прикордонних військ
Подвиги героїв і традиції, закладені в перші десятиліття радянського періоду, примножили наступні покоління прикордонників у боях на острові Даманський у 1969 році і при виконанні інтернаціонального обов'язку в Афганістані. У 1969 році загострилася обстановка на радянсько...  далее..
Історія прикордонних військ
У 1941 році віроломно порушивши кордону СРСР, фашистська Німеччина атакувала радянські прикордонної застави від Баренцового моря до Чорного моря. Гітлерівське командування відводило в свіх планах лише 30 хвилин на подолання прикордонних застав. Їхній розрахунок не виправдався .... Під могу...  далее..
Історія прикордонних військ
До сімнадцятого року охоронці кордону святкували не День прикордонника, як зто прийнято в наші дні, а відзначали так званий храмове свято, що був у кожного роду військ. Прикордонникам наказувалося урочисто відзначати його в день Введення в храм Пресвятої богородиці 21 листопада (4...  далее..
Історія прикордонних військ
У 1823 році став міністром фінансів Є. Ф. Канкрін ввів новий митний тариф, різко підвищив мита на ввезені іноземні товари. Митні доходи зросли з 30 до 81,5 мільйона рублів. 5 серпня 1827 Є. Ф. Канкрін подав на затвердження імператору Миколі I "Положення про устрій прикордо...  далее..
Історія прикордонних військ
XVIII століття - час великих територіальних придбань Росії, військових успіхів, формування Російської імперії, проведення адміністративних реформ. Ці діяння пов'язані перш за все з іменами Петра Великого, Катерини II і видатних російських полководців А. В. Суворова і П. А. Румянцева. Ка...  далее..
Свято 15 лютого 2010 року. Початок Великого посту в 2010 році
Пости відомі в усіх стародавніх релігіях, і всюди вони сприяють очищенню тіла і душі від скверни. Але Православна Церква надала постам особливих, духовний сенс....  далее..
Великий Піст
img src="/img/great_post.jpg" alt="Великий піст. Підготовчі тижня Великого Посту. Свята четирехдесятніца. Страсна Седмиця. Великдень" height="180px" class="pictures" align="left" /> Великий Піст - це підготовка до Світлого Христового Воскресіння шляхом покаяння, поглиблення у внутрішн...  далее..
Свято 6 травня - День Святого Георгія Побідоносця. Пам'ять великомученика Георгія Побідоносця
Святий великомученик Георгій Побідоносець народився в Каппадокії, виріс у глибоко віруючій християнській родині. Батько його прийняв мученицьку смерть за віру Христову, коли Георгій був ще дитиною, мати у разі смерті чоловіка переселилася на свою батьківщину, до Палестини, де у н...  далее..
Тиждень 4-а Великого посту. Тиждень преподобного Іоанна Лествичника
На четвертому тижні Великого посту Православна Церква згадує прп. Іоанна Лествичника. Багатолітню подвижницьку працю в одному з Синайський монастир дозволили цьому святому старцю в VI ст. написати одну з найбільших книг, названу ним «Ліствиця». Вона була і залишається улюбленим чи...  далее..
Свято 14 лютого 2010 року. Прощену неділю Останній день Масниці
img src="/img/forgiven_sunday.gif" alt="Прощена неділя" class="pictures" align="left" /> На 14 лютого в 2010 році припадає останній день Масляної - Прощена неділя. Останній день Масниці - Прощен...  далее..
Харчування в піст: що це означає. Поведінка і їжа під час посту. Значення посту
В останні роки багато людей прагнуть дотримуватися пости, хоча раніше, в радянські часи, вони про це навіть не замислювалися. Більшість людей взагалі вважали, що під час посту можна тільки їсти хліб і пити воду. Таке судження просто смішно, тому що навіть найсуворіший піст не передб...  далее..
Свято 22 серпня. День державного прапора Росії
img src="/img/flag_of_rossii.jpg" alt="День державного прапора Росії" class="pictures" align="left" /> Щороку 22 серпня Росія відзначає свято День державного прапора. Слово «прапор» - похідне від голландського назви чистошерстяних камвольних тканини «флаг...  далее..
Свято 11 липня. День рибалки
img src="/img/fisherman.jpg" alt="Свято 11 липня. День рибалки" class="pictures" align="left" /> Професійне свято День рибалки встановлений Указом Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.80 «Про святкові і пам'ятні дні». День рибалки -...  далее..
Тиждень 1-а Великого посту. Торжество Православ'я
Це святкування було встановлено з приводу остаточної перемоги Святої Церкви над іконоборчою єрессю в 843 р., коли був прийнятий догмат про шанування ікон. Торжество Православ'я - це торжество перемоги Церкви над єресями, які спотворювали вчення християнської віри. Після закін...  далее..
Тиждень 5-а Великого посту. Прп. Марії Єгипетської
На дванадцятому році життя майбутня самітниці втекла з батьківського дому до Александрії, де заслужила крайней розбещеністю свого життя ганебну популярність. Здавалося, що будь-яка надія на порятунок грішниці втрачена. Але Господь не відвернув від неї милосердя. Випадково опинившись на...  далее..
Свято 7 травня - День створення Збройних Сил Російської Федерації. Збройні сили Росії: функції, керівництво, склад
7 травня 1992 Президент РФ підписав розпорядження про організаційні заходи щодо створення Міністерства оборони та Збройних Сил Російської Федерації. Збройні Сили РФ є державною організацією, яка складає основу оборони країни і призначена для відбиття агресії проти нашої держави, для...  далее..
Свято 22 грудня. День енергетика
img src="/img/energy.jpg" alt="Свято 22 грудня. День енергетика" class="pictures" align="left" /> Енергетика - це унікальна галузь, яка щодня забезпечує теплом і світлом громадян країни. 22 грудня - в один з найкоротших світлових днів у році Росія відзначає професійне св...  далее..
Свято 4 квітня 2010 - Великдень - Світле Христове Воскресіння Великодні прикмети і звичаї. Великодній служба
4 квітня 2010 в Росії відзначається Великдень - Світле Христове Воскресіння. Готуємося до Великодня: фарбуємо яйця і печемо паски...  далее..
Великдень і паску. Рецепти паски і паски
У Великдень , напевно, кожна дитина найбільше з нетерпінням чекає на появу на столі паски. А адже не даремно! Це найсмачніше ласощі у свято. Але мало хто знає, що воно має свою історію, що йде в мин...  далее..
Князь Дмитро Іванович Донськой. Біографія Донського
img src="/img/dmitry-donskoj.jpg" alt="Князь Дмитро Іванович Донськой. Біографія Донського" class="pictures" align="left" /> Дмитро Донський (1350 - 1389), великий князь московський (з 1359) і володимирський (з 1362 р.), син Івана II. При ньому в 1367 р. побудований білокам'яни...  далее..