загрузка...
ФІТНЕС     |     Асани для м'язів ніг, сухожиль і ступень. Продовження

Асани для м'язів ніг, сухожиль і ступень. Початок

Бхадрасана (благородна поза)
Горакшасана (поза Горакша)
Мандукасана (позя жаби)
Гомукхасана (поза голови корови)
Падандгуштасана (поза навшпиньках)
Анджанейасана (шпагат)
Акарна Дханур Асана (поза стріляючого лука)
Пашчімоттанасана (поза згорнутого листа)
Врікасана (поза дерева)
Вправи з положення сидячи з прогином назад. Вправи з положення стоячи з прогином назад. Асани на рівновагу

Бхадрасана (благородна поза). Опис асани

Вплив асани Бхадрасана (благородна поза)
на організм

Ця асана розтягує і тренує м'язи внутрішньої поверхні стегон та м'язи гомілок, посилює м'язи паху і тазу, позитивно впливає на м'язи та зв'язки сечостатевої області, збільшуючи приплив крові до цієї галузі. Бхадрасана відновлює рухливість колін, суглобів кісточок і стегон. Також вона знімає напруги з куприка і крижового відділу хребта, допомагає підтримувати в здоровому стані нирки і сечовий міхур.

благородна поза, асана Бхадрасана

Цю позу можна виконувати двома способами.
Витягніть ноги і складіть ступні разом. Зігніть коліна. Не відокремлюючи ступні один від одного, притягну їх до тіла і розташуйте п'яти ближче до паху. Руки повинні бути на колінах - ними надавіть коліна до підлоги.Виконувати вправу слід один раз, витримуючи скільки зможете (бажано 3-5 хвилин).Горакшасана (поза Горакша). Опис асани

Вплив асани Горакшасана (поза Горакша)
на організм

Ця асана робить ноги і ступні дуже гнучкими і рухливими, допомагає виробляти почуття рівноваги. Практикою цієї асани розвивається гнучкість куприка.

поза Горакша, асана Горакшасана

Прийміть позу бхадрасани, потім підніміть корпус і сядьте промежину на п'яти. Рекомендується сидіти хвилину, поступово збільшуючи час. Багато хто помічає, що ця асана дуже важка у виконанні. Нагадуємо - не треба робити через силу: тут ваше завдання прагнути до ідеального виконання вправи.


Мандукасана (поза жаби). Опис асани

Вплив асани Мандукасана (поза жаби)
на організм

Це вправа дуже корисно для зв'язок колін і кісточок.

поза жаби, асана Мандукасана

Тримаючи ступні разом, сядьте на коліна. Потім як можна ширше розсуньте коліна. Сядьте на підлогу так, щоб поза була стійкою, і постарайтеся, щоб великі пальці обох ступнів були разом. Руки покладіть на коліна. Поступово, уникаючи зайвої напруги, розводьте коліна як можна ширше. Рекомендується сидіти в позі від двох до трьох хвилин.Гомукхасана (поза голови корови). Опис асани

Вплив асани Гомукхасана (поза голови корови)
на організм

Гомукхасана корисна при лікуванні ревматизму, невралгії ніг і стегон, люмбаго. Також її рекомендують застосовувати для лікування уретриту і геморою. Вона зміцнює м'язи спини, застосовується також при лікуванні ревматизму і безсоння.

поза голови корови, асана Гомукхасана

Встаньте на коліна, і, спираючись на руки, схрестивши ноги в стегнах. Сядьте між п'ятами, при цьому коліно однієї ноги має лежати на коліні іншої. Зігніть праву руку в лікті і заведіть за голову, а також зігнуту в лікті ліву - заведіть за спину. З'єднайте руки в кистьовий замок. Слідкуйте за тим, щоб спина була рівна, а плечі прямі. Дихайте вільно.
Потім розчепили кистьовий замок і спробуйте захопити руки ще далі. Потім поверніться до початкового замку, постарайтеся відвести його назад від спини максимально, наскільки можливо.
Потім поміняйте місцями руки, повторюючи всі попередні етапи.

Падандгуштасана (поза навшпиньках).Опис асани

Вплив асани Падандгуштасана (поза навшпиньках)
на організм

Цю вправу рекомендується для страждаючих плоскостопістю, також воно допомагає зняти втому з м'язів, щиколоток і пальців, зокрема, коли втома викликана стисненням ступні тісній взуттям.

поза навшпиньки, асана Падандгуштасана

Встаньте на коліна і, повільно відриваючи їх від підлоги, залишіться навшпиньках (при цьому ви можете допомагати підйому колін руками). Потім повністю обіпріться на пальці ніг і постарайтеся підтримувати рівновагу без допомоги рук - тримайте їх на колінах або на стегнах.
Починайте, як завжди, поступово. Якщо виходить, спочатку рекомендується сидіти в цьому положенні дві-три хвилини, поступово збільшуючи цей час до п'яти хвилин. Через декілька тренувань, спробуйте підтримувати рівновагу на одній нозі, при цьому час можна скоротити до 1,5 - 2 хвилин.Анджанейасана (шпагат). Опис асани

Вплив асани Анджанейасана (шпагат)
на організм

Це прекрасна вправа для розтягування м'язів області паху і стегон. Розтяжка дозволяє розслабитися, покращує кровообіг, стимулює лімфатичну систему, допомагає тримати м'язи в тонусі.

шпагат, асана Анджанейасана

Витягніть ноги. Відведіть праву ногу назад, звертаючи увагу на те, щоб ліва нога була зафіксована стійко і прямо. Поверніться до правої ноги особою, тримаючи обидві ноги прямими, під кутом до тіла.
Це теж досить непроста асана, вона вимагає деякого тренування, перш ніж ви зможете виконувати її повністю. Не поспішайте - не перевантажуйте м'язи.

Акарна Дханур Асана (поза стріляючого цибулі). Опис асани

Вплив асани Акарна Дханур Асана (поза стріляючого лука)
на організм

Ця вправа посилює м'язи живота і розтягує м'язи ніг. Також воно підвищує гнучкість зчленувань у стегнах.
поза стріляючого цибулі, асана Акарна Дханур Асана

Різновид 1:
Витягніть ноги, праву ногу зігніть і зафіксуйте над лівим стегном. Потім ліву ногу випрямити і візьміться правою рукою за ліву ступню. Жорстко взявши ліву ступню, притягну лівою рукою праву ступню до лівого вуха, намагаючись, щоб вона його торкнулася. Повторіть по черзі з кожною ногою три рази.

поза стріляючого цибулі, асана Акарна Дханур Асана

Різновид 2:
Витягніть ноги і візьміться лівою рукою за ліву ступню, а правою рукою за праву.Потім підніміть до правого вуха праву ступню. Потім навпаки.

поза стріляючого цибулі, асана Акарна Дханур Асана

Різновид 3:
Різновиди 2 і 3 схожі, є лише одне невелике відмінність. У третьому варіанті ви не підтягуєте ступні до правого або лівого вуха, а поперемінно піднімаєте їх над головою прямо - так м'язи стегон розтягуються максимально.Пашчімоттанасана (поза згорнутого листа). Опис асани

Вплив асани Пашчімоттанасана (поза згорнутого листа)
на організм

За рахунок поліпшення кровопостачання у цій вправі поліпшується стан статевих органів, передміхурової залози, матки, прямої кишки, сечового міхура. Є гарним профілактичним засобом для функціональних розладів нирок, печінки та селезінки.

поза згорнутого листа, асана Пашчімоттанасана

З положення лежачи на спині - глибоко вдихнувши, підніміть і покладіть руки на підлогу за головою. Видихаючи повільно і спокійно, не поспішаючи сядьте і захопіть щиколотки, нахиляючись вперед (слідкуйте, щоб коліна були прямими). Нахиліть голову вперед, поки вона не торкнеться колін, покладіть лікті на підлогу. Затримайте дихання, наскільки зможете.
Потім, глибоко вдихнувши, сядьте, потім повільно опустіться у вихідне положення, поклавши руки поряд з тілом. Зробіть видих і розслабтеся.

Врікасана (поза дерева). Опис асани

Вплив асани Врікасана (поза дерева)
на організм

Поза тонізує м'язи, розвиває концентрацію та відчуття стійкості. Також вона рекомендується для поліпшення роботи вестибулярного апарату і нервової системи.

поза дерева, асана Врікасана

З положення стоячи - зігніть в коліні праву ногу, візьміть стопу в руки і покладіть на ліве стегно, в область паху. Слідкуйте, щоб зігнуте коліно було близько до тіла.
Потім з'єднайте долоні і підніміть руки. У цій позі рекомендується перебувати близько 2 хвилин, після чого потрібно повернутися у вихідне положення, і, бажано, повторити Асанов.
Асани для м'язів ніг, сухожиль і ступень. Продовження

Повернутися до початку розділу Йога
Повернутися до початку розділу Краса і здоров'я