загрузка...
ФІТНЕС     |     Асани для м'язів ніг, сухожиль і ступень. Продовження

Асани для м'язів ніг, сухожиль і ступень. Продовження

Йога мудра
Вірасана (поза героя)
Сімхасана (поза лева)
Панчасана (поза зірки)
Уттана Падасана (поза витягнутої ноги)
Джатхара Парівартасана (вправа для бічних м'язів живота)
Маха мудра
Урдхва Мукхо Шванасана (поза собаки)
Доласана (поза маятника)
Асани для м'язів ніг, сухожиль і ступень. Початок

Йога мудра. Опис асани

Вплив асани Йога мудра
на організм

Благотворно впливає на органи черевної порожнини, зміцнює черевні м'язи і поперек.

асана Йога мудра

Виконується з положення в позі алмаза. Покладіть руки за спину. Візьміть праве зап'ястя пальцями лівої руки (можна скласти докупи долоні). Зробіть правильний йогівські вдих. Видихаючи, повільно нахиліться вперед, поки голова не торкнеться підлоги. Затримайте дихання, і залишайтеся в цьому положенні, скільки зможете. Повільно вдихаючи, поступово випрямтеся і вдихніть, завершуючи вправу.

Вірасана (поза героя). Опис асани

Вплив асани Вірасана (поза героя)
на організм

Ця асана покращує роботу органів тазу, зміцнює колінні м'язи і суглоби. Також це дуже хороша поза для зосередження чи роздуми.

поза героя, асана Вірасана

З положення - в позі алмаза.Розведіть ступні і сядьте між п'яток на підлогу.
Сімхасана (поза лева). Опис асани

Вплив асани Сімхасана (поза лева)
на організм

Оскільки, завдяки цьому вправі поліпшується кровопостачання шиї і горла, то вона вважається дуже ефективною при лікуванні захворювань верхніх дихальних шляхів, зокрема інфекційних. Також воно зміцнює зв'язки горла, тонізує м'язи обличчя і шиї. Дуже рекомендується людям, чия професія пов'язана з необхідністю багато і довго розмовляти: лекторам, ораторам, співакам, і т.д.

поза лева, асана Сімхасана

З положення - в позі Важрасана. Покладіть долоні на коліна, при цьому напружте і розведіть в сторони пальці. Відкривши широко рот, Висуньте мову, опустивши його як можна далі вниз, до підборіддя. Напружте тіло, особливо область шиї. Погляд повинен бути спрямований у центр, на кінчик носа. Дихати можна довільно, через рот. Рекомендується повторювати асан близько 6 разів по 3-4 підходу.Панчасана (поза зірки). Опис асани

Вплив асани Панчасана (поза зірки)
на організм

Оскільки ця асана підсилює кровообіг у нижній частині живота, вона надає дуже сприятливу дію на статеві органи, сечовий міхур, активізує роботу шлунково-кишкового тракту.

поза зірки, асана Панчасана

З положення сидячи. Зігніть ноги в колінах так, щоб підошви обох ніг торкалися, при цьому коліна розведені в сторони будуть. Візьміть ступні і підтягніть їх ближче до тіла. Розведіть стегна за допомогою ліктів, коліна опустіть на підлогу. Випрямтеся і подивіться перед собою. На видиху повільно опустіть корпус тіла так, щоб голова торкнулася пальців ніг. Рекомендується перебувати в такому положенні від півхвилини до хвилини.

Уттана Падасана (поза витягнутої ноги). Опис асани

Вплив асани Уттана Падасана (поза витягнутої ноги)
на організм

У цій асан тонізуються органи черевної порожнини, крім того, вона корисна тим, що сприяє усуненню метеоризму та запорів. Також Уттана Падасана чудово масажує внутрішні органи.

поза витягнутої ноги, асана Уттана Падасана

У перекладі з санскриту «уттан» означає «піднятий», а «паду» - «ступня».
З положення лежачи на спині, витягнувши руки вздовж тіла. Видихнувши, підніміть груди, котрі повигнивали в спині і верхівкою голови упріться в підлогу.Якщо для вас це важко, то можна просто спертися про килимок руками і висунути голову якнайдалі назад, піднімаючи спину. Після підніміть прямі ноги під кутом 45-50 °. З'єднайте долоні і тримайте паралельно ніг. Бажано бути в цьому положенні близько хвилини.
Увага! Категорично заборонено виконувати Уттана Падасану жінкам під час місячних, а також з другого місяця вагітності, навіть протікає цілком нормально. Також не рекомендується виконувати асан тим, у кого є поперековий лордоз, у кого прес так слабкий, що взагалі не можна відірвати прямі ноги від підлоги.

Джатхара Парівартасана (вправа для бічних м'язів живота). Опис асани

Вплив асани Джатхара Парівартасана (вправа для бічних м'язів живота) на організм

Асана зміцнює м'язи живота, тонізує органи черевної порожнини, сприятливо впливає на селезінку, печінку, шлунково-кишковий тракт, сприяє профілактиці і лікуванню гастриту.

вправа для бічних м'язів живота, асана Джатхара Парівартасана

З положення лежачи на спині. З'єднайте ноги разом, розкиньте руки в сторони, щоб вони знаходилися на одній лінії з плечима. На видиху підніміть ноги вгору, потім не поспішаючи опустіть їх на підлогу - спочатку вліво, потім вправо. Постарайтеся не відривати спину від підлоги. У такому положенні потрібно перебувати приблизно півхвилини, при цьому ноги повинні бути напружені. Повторіть вправу по 4-5 разів в обидві сторони.

Маха мудра. Опис асани

Вплив асани Маха мудра
на організм

Нейтралізує дію токсинів в організмі, тонізує печінку, селезінку, нирки, статеві органи, надниркові залози, шлунково-кишковий тракт, зміцнює дихальну систему. Також Маха мудра допомагає при лікуванні туберкульозу, геморою, а також захворювань травної системи.

асана Маха мудра

З положення сидячи на підлозі. Розведіть ноги ширше нарізно, зігніть ліву ногу і помістіть п'яту між заднім проходом і статевими органами. Поверніть ступню паралельно правому витягнутому стегну. Зверніть увагу: утворений ногами кут повинен бути прямим або тупим. Візьміться руками за праву ступню, нахиліть підборіддя на груди таким чином, щоб він опинився у поглибленні між ключицями. Зробивши глибокий вдих, стисніть м'язи черевної порожнини і промежини від діафрагми до ануса. На видиху схилити вперед. Знаходитися в цій позі потрібно стільки, скільки ви витримаєте. На вдиху повільно поверніться у вихідне положення, розслабляючи м'язи.Зробіть ще один підхід, помінявши положення ніг.

Урдхва Мукхо Шванасана (поза собаки). Опис асани

Вплив асани Урдхва Мукхо Шванасана (поза собаки)
на організм

Ця асана дозволяє зберегти хребет гнучким і пластичним, тому вона особливо рекомендується тим, у кого не дуже гнучка спина. Крім того, вона допомагає при лікуванні прострілів, ішіасу, зміщення хребців (до цього випадку бажано проконсультуватися з лікарем, перш ніж виконувати вправу). Вона зміцнює м'язи спини і допомагає вилікувати болю в спині. Через те, що грудна клітка як би розкривається, збільшується еластичність легенів. Також асана посилює циркуляцію крові в області таза.

поза собаки, асана Урдхва Мукхо Шванасана

З положення лежачи на підлозі, обличчям донизу. Посуньте ноги разом, упріть пальці ніг у підлогу. Зігніть руки в ліктях і покладіть їх на підлогу біля корпусу долонями вниз. На видиху зіпріться долонями об підлогу і підніміть вгору корпус. Потім немовби висуньте груди вперед, максимально закинувши голову назад. Котрі повигнивали у попереку. Бажано бути в такому положенні близько півхвилини-хвилини.

Доласана (поза маятника). Опис асани

Вплив асани Доласана (поза маятника)
на організм

Доласана сприяє розвитку сили і гнучкості плечей і рук, тонізує м'язи і нервові закінчення нижній частині спини. Також вона допомагає при лікуванні циститу.

поза маятника, асана Доласана

З положення лежачи, обличчям вниз, витягнувши вперед руки. Злегка підніміть руки і ноги вгору (вони повинні бути напружені) і котрі повигнивали у попереку. По черзі піднімайте і опускайте задню і передню частини корпусу.

Асани для м'язів ніг, сухожиль і ступень. Продовження

Повернутися до початку розділу Йога
Повернутися до початку розділу Краса і здоров'я