загрузка...
ФІТНЕС     |     Йога та здоровий спосіб життя

Динамічні асани. Продовження

Сурья-Намаскар (поза поклоніння сонцю)
Сіршасана (стійка на голові)
Сарвангасана (поза свічки)
Сетхубандхасана (поза містка)
Матсіасана (поза риби)
Толангуласана (поза балансування)
Динамічні асани. Назад

Сіршасана (стійка на голові). Опис асани

Вплив асани Сіршасана (стійка на голові)
на організм

Ця вправа підвищує тонус судин мозку, забезпечуючи їх додатковим харчуванням. Крім того, сіршасана у всіх різновидах благотворно впливає на роботу нервової і серцево-судинної, ендокринної систем, покращує зір і слух, лікує варикозне розширення вен і стабілізує роботу шлунково-кишкового тракту.

стійка на голові, асана сіршасана

Різновид 1:
Переплітаючи пальці, покладіть руки перед собою на підлогу. Потім нахиліться вперед і, підтримуючи переплетеними пальцями потилицю, покладіть голову на підлогу. Підніміть стегна за допомогою ніг, потім відірвіть від підлоги ноги, намагаючись утримати рівновагу на голові. Повільно випрямити ноги, витягнувшись при цьому в пряму лінію. Перебувати в такому положенні слід до стомлення. Не забувайте повільно і рівно дихати. Щоб повернутися з цієї пози, необхідно спочатку зігнути ноги в тазостегновому і колінному суглобах, потім опуститися на коліна. Кілька хвилин відпочиньте.

стійка на голові, асана сіршасана

Різновид 2:
Поза призначена для розвитку зовнішніх м'язів спини, плечових м'язів і м'язів рук. Завдяки розтяжці м'язів стегон і утриманню ступень разом, поліпшується кровопостачання нижніх кінцівок.Крім того, поза посилює м'язи ніг, стегон і ступень, розтягує вени.

стійка на голові, асана сіршасана

Різновид 3:
Чинить такий же вплив, що і різновид 2.
стійка на голові, асана сіршасана

Різновид 4:
У цій позі максимально розтягуються м'язи ніг і стегон, які працюють при ходьбі і стоянні.

стійка на голові, асана сіршасана

Різновид 5:
Зверніть увагу - у цій позі руки складені над головою, для підтримки. Основний тиск - на голову. При цьому сильно здавлюються шийний і грудний відділи хребта, в той час як сполучені з хребетним стовпом зв'язки краще забезпечуються кров'ю.
Сарвангасана (поза свічки). Опис асани

Вплив асани Сарвангасана (поза свічки)
на організм

Ця асана надає сприятливу дію на серце, систему кровообігу, в першу чергу, на судини головного мозку. Також є профілактичним засобом варикозного розширення вен, покращує зір і слух, роботу органів тазу.

поза свічки, асана сарвангасана

Різновид 1:
Зробіть повільний вдих і підніміть прямі ноги вертикально вгору. Відразу після цього підніміть і тулуб, підклавши долоні під ребра. Піднімаємо тіло все вище, підкладаючи під нього долоні, поки воно не утворює пряму вертикальну лінію з ногами. Підборіддя має бути притиснутий до грудей, дихайте животом. Перебуваєте в цій позі до появи перших ознак втоми.
Щоб вийти з пози, необхідно спочатку опустити тіло, а потім і ноги на підлогу. Рекомендується трохи полежати так, щоб відновити кровообіг.

поза свічки, асана сарвангасана

Різновид 2:
У цьому положенні руки не підтримують тіло. Тут ви повинні тримати їх вертикально витягнутими вздовж тіла. При цьому основна тяжкість тіла лягає на м'язи плечей і шийний відділ хребта.

Сетхубандхасана (поза містка). Опис асани

поза містка, асана сетхубандхасана

Початкове положення - в позі сарвангасана. Витягнувши ноги, повільно торкніться ними статі.
Ця асана виконується після сарвангасани, таким чином поперековий та грудний відділи хребта вигинаються в протилежному напрямку.Її вплив схоже з впливом сарвангасани.


Матсіасана (поза риби). Опис асани

Вплив асани Матсіасана (поза риби)
на організм

Надає благотворну дію на мигдалини, аденоїди і щитовидну залозу.

поза риби, асана матсіасана

Різновид 1:
Початкове положення - в позі алмаза. Вигинаючи груди, за допомогою ліктів опускаємося тому, торкаючись тім'ям статі. Долоні повинні бути разом складені на грудях, пальці спрямовані нагору. Допускається довільне дихання.

поза риби, асана матсіасана

Різновид 2:
Початкове положення - сидячи на підлозі з витягнутими ногами. Виконується як варіант 1.

Толангуласана (поза балансування). Опис асани

Вплив асани Толангуласана (поза балансування)
на організм

Ця вправа дуже корисно для тих, хто багато часу проводить сидячи, наприклад, працюючи за комп'ютером. Воно знімає напругу в області зчленування стегон, в плечах, крім того, усуває надлишки жирових відкладень і тонізує органи черевної порожнини.

поза балансування, асана толангуласана

Початкове положення - в позі лотоса, упріться ліктями в підлогу і підніміть сідниці. Потім опустіть їх на лікті. Піднімаючи верхню частину спини, нахиліть голову, притискаючи підборіддя щільно до грудей. Затримайте дихання.
Асани для шийного відділу хребта, асани для області попереку, вправи для розтяжки м'язів з положення сидячи

Повернутися до початку розділу Йога
Повернутися до початку розділу Краса і здоров'я