загрузка...
ФІТНЕС     |     Пранаяма - контроль над диханням в йозі, дихальні вправи

Медитація і йога. Асани для медитації

Падмасана (поза лотоса)
Сідхасана (поза знавця)
Свастікасана (легка поза)
Сукхасана (приємна поза)
Ваджрасана (поза алмаза)
Муктхасана або гуптасана (таємна поза)

Падмасана (поза лотоса)

поза лотоса, падмасана

Сядьте на нагромаджу вовняна ковдра і витягніть ноги вперед. Візьміть двома руками праву ступню, зігніть ногу в коліні і покладете ступню на ліве стегно. Таким же чином зігніть ліву ногу і покладіть її на праве стегно. Тулуб тримати прямо! Потім покладете кисті рук між п'ятами, одну на іншу. Якщо так вам незручно, можете тримати пензля на колінах. Ліве коліно чи стегно не повинні відриватися від підлоги.

Сідхасана (поза знавця)

поза знавця, сідхасана

Сідха, в перекладі з санскриту, означає «знавець». Так як великі майстри йоги часто використовували і високо оцінювали цю асан, вона отримала назву СІДХАСАНА. Молоді люди, які не перебувають у шлюбі, і ті, хто не збирається обзаводитися сім'єю, повинні використовувати цю Асанов.

Сядьте і витягніть ноги вперед. Зігніть ліву ногу в коліні і помістіть п'яту в м'яку частину промежини. Потім праву ногу зігніть і помістіть п'яту проти лонної кістки або над статевими органами. На статеві органи тиску бути не повинно! Тулуб тримайте прямо, руки розмістите, як у падмасане.

Свастікасана (легка поза)

легка поза, свастікасаналегка поза, свастікасана

Свастика, в перекладі з санскриту - «процвітаючий».У цій позі лодижечний замок має форму свастики.

Сядьте на складене вчетверо ковдру. Витягніть ноги перед собою. Праву ногу зігніть в коліні і тримайте п'яту проти паху лівого стегна, стежачи, щоб підошва тісно прилягала до стегна. Аналогічно зігніть ліву ногу і помістіть її проти правого паху. Вставте пальці лівої ступні між правою ікрою і стегнової м'язами. Так, обидві ступні повинні опинитися між литками і м'язами стегон. Руки тримати, як в падмасане. Багато хто вважає, що ця поза йоги дуже зручна для медитації.

Сукхасана (приємна поза)

приємна поза, сукхасана

Як, взагалі-то, можна судити з назви, ця поза вважається легкої, зручною для медитації. Важливо тримати голову, шию та тулуб прямо, не відхиляючись. Як правило, вона виконується в звичайному положенні зі схрещеними ногами. Хоча, при необхідності, можна сидіти і в кріслі.
Ваджрасана (поза алмаза)

поза алмаза, ваджрасана

Встаньте на коліна. Тримаючи спину прямо, сядьте на п'яти. Ця поза рекомендується тим, кому не підходять інші асани для медитації.
Муктхасана або гуптасана (таємна поза)

таємна поза, муктхасана, гуптасана

Ця поза для людей, які не можуть сидіти в сідхасане - багато хто знаходить її більш зручною.

Сидячи, випрямити ноги. Зігніть праву ногу в коліні і тримайте праву п'яту над статевими органами або навпаки лонної кістки. Потім зігніть ліву ногу і над правою п'ятою, ближче до лонної кістки, тримайте ліву п'яту. У цьому положенні повністю виключається тиск на статеві органи і промежину.

Динамічні асани

Повернутися до початку розділу Йога
Повернутися до початку розділу Краса і здоров'я