загрузка...
ФІТНЕС    

Підготовка до занять йогою

підготовка до занять йогою

Щоб займатися йогою необхідно підготуватися.

Практика асан і мудрий розрахована на дуже уважне ставлення до того, що відбувається і з усвідомленням, і з тілом. Тому проводити заняття рекомендується в тихому й спокійному місці, уникаючи факторів, що відволікають увагу тренується від самого процесу тренування. Якщо людина займається в приміщенні, то воно повинне добре провітрюватися, свіже повітря є неодмінною умовою для занять, проте слід уникати протягів. Якщо людина тренується на відкритому повітрі, то в жарку пору краще знаходитися в місці, недоступному прямому впливу сонячних променів, також небажано займатися на вітрі, навіть якщо він зовсім невеликий. Зайве говорити, що тренування не проводять у накурених приміщеннях, як і в приміщеннях, де присутня запах алкоголю.

Одяг для занять повинна бути вільною, з натуральних тканин, які дозволяють шкірі дихати. Якщо температура повітря дозволяє, краще всього тренуватися в плавках або купальнику, що не сковують рухи і не перетягують судини. Йоги, до речі, практикують асани, як правило, в пов'язці на стегнах. Однак не бажано тренуватися і в абсолютно голому вигляді - це припустимо лише в деяких, спеціально визначених випадках.

Перед початком тренування шлунок не повинен бути повним. Також потрібно випити невелику кількість чистої води і спорожнити сечовий міхур, і, по можливості, кишечник. Рекомендується починати заняття приблизно через годину після прийому будь-якої легкої їжі, проте, краще, якщо вийде, тренуватися натще. Втім, якщо при заняттях на голодний шлунок почуття голоду не дає зосередитися, можна випити невелику чашку молока.

Якщо ви щільно поїли, то потрібно зачекати щонайменше 3,5-4 годин, перш ніж почати тренування. Під час занять рекомендується ставити поряд з собою чисту воду і в проміжках між вправами час від часу відпиває по ковтку.

Якщо по ходу тренування виникає потреба спорожнити кишечник або сечовий міхур, потрібно зробити це негайно, адже таким чином організм позбавляється від зашлакованості і різних забруднень.

Відразу після занять приймати їжу категорично не рекомендується.Треба виждати від двадцяти хвилин до години - тільки після цього можна поїсти.

Жінкам у перші два дні менструального циклу не слід виконувати ніяких вправ, крім легких дихальних вправ.

Поверхня, на якій ви будете тренуватися, повинна бути рівною і твердою. Щоб при зіткненні твердих частин тіла з підлогою на них не залишалося саден і синців, підстилка повинна бути щільною і досить товстої, але не пружною і не м'якою. Розміри підстилки повинні відповідати розмірам тіла, щоб, лежачи з випрямленими ногами на спині, чоловік містився на ній цілком. Поверх основний підстилки, як правило, стелять щільну бавовняну тканину, яку можна випрати (наприклад, парусину або брезент).

Перед початком занять слід прийняти душ, або просто облитися водою, стежачи за тим, щоб вода була приємно теплою - не сильно гарячої і не дуже холодною. Обмивати рекомендується в такому порядку: спочатку слід намочити кисті рук, потім обличчя і голову і тільки потім все тіло.

Наприкінці вправ необхідно розслабитися протягом 10-15 хвилин.

Особливо хочеться підкреслити дуже важливий момент. Деякі вправи новачкам важко виконати з першого разу. Ні в якому разі не варто змушувати себе, тренуючись через силу і перенапружив. Ваше нетреноване тіло ще не зміцніло, і подібні перевантаження принесуть тільки шкоду. В даному випадку ваше завдання - подумки уявити собі виконання необхідного вправи, і, поступово займаючись, досягати потрібного рівня виконання. У вас має бути твердий намір і ясне бачення для того, щоб з часом добитися добрих результатів, які, у свою чергу, принесуть відчутну користь вашому фізичному та психічному здоров'ю.

Повернутися до початку розділу Йога
Повернутися до початку розділу Краса і здоров'я