загрузка...
ФІТНЕС     |     Йога, дихальні вправи, пранаяма

Пранаяма - контроль над диханням в йозі, дихальні вправи

Йога, дихальні вправи, пранаяма
Три бандха йоги - три замки

пранаяма

За допомогою дихальних вправ ви навчитеся контролювати нервову систему, а поступово тренуючись, ви зможете досягти контролю над праной (життєвої енергії).

Дихання - це є життя, коли ми припиняємо дихати - ми вмираємо. Наше життя - всього лише послідовність вдихів і видихів: з першого крику ми починаємо жити, і з останнім вдихом йдемо з цього світу. Наші життєві сили (Прана) постійно виснажуються різними думками, турботами, бажаннями і т.п. Ми витрачаємо Прани на будь-яку думку, на кожен рух м'язів, тому нам потрібно постійно поповнювати її запаси. Це можливо, по більшій частині, тільки за допомогою дихання.

Коли ми робимо вдих, ми набираємо прани. В організмі утворюються її запаси в різних нервових центрах, в основному в сонячному сплетінні. Кількість вашої життєвої енергії безпосередньо залежить від того, скільки Прани ви змогли накопичити. У практиці Пранаяма дуже важливо свідомо, за допомогою розуму, спостерігати за актом дихання, розуміти що ви при цьому відчуваєте.

Йоги вважають, що якщо б усі люди дихали правильно, дотримувалися здорової дієти, то хвороби, від яких зараз потерпає цивілізоване людство, - астма, гіпертонія, серцеві захворювання, туберкульоз та інші - стали б лише тьмяним спогадом. Крім того, за допомогою Пранаяма людина може розвинути і підсилити здатність концентруватися, силу волі, моральні якості, самоконтроль. Навіть духовному розвитку сприяє Пранаяма. Такий благотворний ефект досягається ще й за рахунок того, що при практиці Пранаяма встановлюється рівновага і порядок між цілющими позитивними і негативними струмами.

Один з найбільш корисних і оздоровлюючих видів спорту, який не тільки зміцнить тіло, але і допоможе вам навчитися правильно дихати - плавання. По-перше, тому що плавання - природне, природне, а не спеціально придумане штучне вправу, а по-друге, тому що в процесі плавання ми здійснюємо певні ритмічні рухи, які самі по собі змушують нас дихати глибоко - як і в дихальних вправах йоги .Тому плавання рекомендується, як один із засобів, що допомагають освоїти дихальні вправи. Плавати треба в стилі брас.

Для найкращого ефекту потрібно плавати так. Зробіть перший глибокий гребок руками (при цьому ви глибоко вдихаєте через ніс і відразу ж занурюються у воду особа - так відбувається затримка дихання). Потім зробіть два легкі гребка, доки особа у воді. Перш ніж зробити другий глибокий гребок, видихніть повільно у воду через ніс - при цьому, коли ви піднімете над водою голову, повинен ще залишитися повітря на останній короткий видих.

Такий спосіб плавання, по суті, є одним з кращих вправ Пранаяма у воді. З його допомогою ви можете відновити нормальне самопочуття і вам буде простіше освоїти повне дихання йогів, за умови щоденних і регулярних занять.

Отже, ми підійшли власне до вправ Пранаяма. Перш ніж почати їх виконувати, запам'ятайте кілька простих правил, необхідних для правильної тренування. В основі всіх дихальних вправ лежить повне дихання йогів. Не слід виконувати вправи перш, ніж ви очистите дихальні шляхи. За чистотою зубів, носової і ротової порожниною потрібно стежити постійно. Починайте кожну вправу з різкого видиху. Не забувайте, що дихати покладений тільки через ніс. При виконанні вправ ви не повинні відчувати напруги, м'язи особи повинні бути розслаблені.

Виконуйте вправи Пранаяма в сухій, добре проветренной кімнаті. Оскільки Пранаяма вимагає уваги і глибокої концентрації, краще, якщо ви будете тренуватися на самоті. Через 10 хвилин після занять можна з'їсти легкий сніданок або випити чашку молока. Не приймайте ванну і не вмиватися відразу після Пранаяма, навіть якщо ви спітніли. Відпочиньте з півгодини. Постарайтеся не напружуватися, уникайте переїдання. Пранаяма можна виконувати відразу, як тільки встанете з ліжка, - у будь-якому випадку робіть так, як вам зручніше, як підходить вашому режиму. Під час тренування не ворушіться без необхідності. Не перенапружуйтеся - пам'ятаєте, що коли ви закінчуєте тренуватися, ви повинні відчувати себе більш свіжим і бадьорим. Намагайтеся підтримувати гарний настрій, під час тренування вам повинно бути зручно, спокійно і комфортно.

Сядьте в позу, при якій ви досягаєте максимального комфорту - поза алмаза, лотоса, полулотоса. Займатися слід щодня не менше 15 хвилин.Краще встановити певну систему тренувань, щоб досягти максимального ефекту.

Увага! До виконання пранаям існують наступні протипоказання: хвороби крові (лейкемія, тромбози, тромбофлебіти), органічні ураження серця, злоякісні новоутворення, черепно-мозкові травми, підвищений внутрішньочерепний тиск, відшарування сітківки ока, запалення легенів, дефекти діафрагми, хронічні запалення середнього вуха, гострий стан органів черевної порожнини, гострі невротичні стани, органічні ураження ЦНС, розсіяний склероз, хвороба Паркінсона, а також період адаптації після хірургічних операцій.

Також вкрай небажано виконувати пранаями при переохолодженні або перегрів, сильної втоми, після прийому алкоголю, відразу після лазні або сауни, при лікарській інтоксикації, після другого місяця вагітності, при сильних і болісних менструаціях.

Вправи абсолютно несумісні з курінням і прийомом наркотиків. Багато дихальні вправи рекомендується виконувати під контролем майстра.

Йога, дихальні вправи, пранаяма
Три бандха йоги - три замки

Повернутися до початку розділу Йога
Повернутися до початку розділу Краса і здоров'я