загрузка...
ФІТНЕС     |     Вправи з положення сидячи з прогином тому

Вправи йоги для крижового відділу

Бхуджангасана (поза кобри)
Ардха Салабхасана (поза полусаранчі)
Салабхасана (поза сарани)
Дханурасана (поза лука)
Асани для шийного відділу хребта, асани для області попереку, вправи для розтяжки м'язів з положення сидячи

Бхуджангасана (поза кобри). Опис асани

Вплив асани Бхуджангасана (поза кобри)
на організм

При виконанні цієї вправи добре тонізуються і зміцнюються зовнішні і внутрішні м'язи спини. Поза полегшує викликані великими навантаженнями болю в спині. Крім того, зміцнюються і розтягуються м'язи живота, оскільки поза посилює тиск у черевній порожнині. Всі хребці і хребетні зв'язки розтягуються і як слід забезпечуються кров'ю. Поза розігріває все тіло і допомагає в усуненні безлічі захворювань.
Особливо рекомендують Бхуджангасану жінкам, тому що вона зміцнює і тонізує яєчники і матку. Вона також ефективна при відсутності місячних, дисменореї та інших захворюваннях органів жіночої статевої сфери. Крім того, на думку деяких дослідників, ця асана сприяє зниженню рівня деяких гормонів стресу.

поза кобри, асана бхуджангасана

Різновид 1:
Ляжте на ковдру обличчям вниз. Повністю розслабтеся. Покласти долоні на рівень нижче плечей. Поступово піднімайте голову і нижню частину тіла, немов наслідуючи кобру, що піднімає свій капюшон. Як випливає котрі повигнивали хребет. Вигинає спину повільно, фіксуйте увагу на тому, як один за іншим згинаються хребці і поступово відбувається натиск від грудного, спинного відділів до попереку і області крижів. Корпус тіла повинен торкатися підлоги від середини живота до пальців ніг.Запам'ятайте - ніяких різких рухів, все робиться плавно і обережно!
Сидіть в цьому положенні ненадовго, потім, роблячи видих, повертайтеся у вихідне положення. Повторіть асан кілька разів.

поза кобри, асана бхуджангасана

Різновид 2:
Досягнете першого варіанту пози кобри, а потім підніміться ще вище, випроставши в ліктях руки. У цього різновиду ви виконуєте рух, який додатково згинає хребет від області крижів до грудного відділу.

поза кобри, асана бхуджангасана

Різновид 3:
Досягніть другого варіанту пози кобри, потім котрі повигнивали, наскільки можливо, хребет. Зігніть ноги в колінах, спрямовуючи їх пальцями до голови. Доторкнися потилиці пальцями ніг.Ардха Салабхасана (поза полусаранчі). Опис асани

поза полусаранчі, асана ардха салабхасана

Ляжте на ковдру обличчям вниз і зафіксуйте руки, долонями вгору, вздовж тіла. Упріть підборіддя в підлогу, злегка закинувши голову. Повільно вдихніть. Почергово піднімайте ноги - у міру тренувань цієї пози, ви зможете з часом піднімати одночасно обидві ноги. Ця поза вважається підготовчої для Салабхасани.Салабхасана (поза сарани). Опис асани

Вплив асани Салабхасана (поза сарани)
на організм

У цій асан більшою мірою задіяні шийний відділ і зв'язки, а також крижовий і поперековий відділи хребта. Вона сприяє тому, що створюється сильне напруження в м'язах спини, біцепсах, плечах, дельтовидних м'язах рук і, тим самим, ваші сухожилля і м'язи розтягуються, збільшується циркуляція крові, відбувається зміцнення і тренування органів черевної порожнини, що призводить до значного тонізуючий ефект.
поза сарани, асана салабхасана

Різновид 1:
Потім напружуючись і високо підніміть ноги, не забуваючи тримати коліна прямими. Область крижів також слід трохи підняти разом з ногами. У цьому положенні і руки, і груди будуть відчувати тяжкість ніг. Слідкуйте за тим, щоб пальці ніг, гомілки і стегна були на одній прямій. Залишайтеся в цьому положенні кілька секунд, потім повільно опускається.Повторіть вправу близько чотирьох разів - скільки зможете.

поза сарани, асана салабхасана

Різновид 2:
Ви виконуєте цю вправу так само, за винятком того, що тут необхідно більше використовувати силу рук, щоб підняти корпус тіла так, щоб воно спиралося на підборіддя.

поза сарани, асана салабхасана

Різновид 3:
У цій позі Салабхасани ви повинні підняти підборіддя і тримати руки за спиною. Після чого, без допомоги підборіддя і рук, треба підняти груди і ноги. Таким чином, ви тримаєтеся на животі.


поза сарани, асана салабхасана

Різновид 4:
Техніка виконання та ж, що і в попередній різновиди. Але тут ви повинні тримати руки витягнутими вперед, не забуваючи стежити, щоб кінчики пальців ніг і рук знаходилися на одному рівні.

Дханурасана (поза цибулі). Опис асани

Вплив асани Дханурасана (поза лука)
на організм

Стимулює функції статевих залоз і щитовидної залози. Також активізує роботу органів черевної порожнини, підвищує еластичність хребта. Рекомендується жінкам при розладах менструального циклу.

поза цибулі, асана Дханурасана

Ляжте на підлогу обличчям вниз. Зробіть повільний вдих, захопіть руками обидві кісточки і котрі повигнивали спину. Затриматися в цій позі рекомендується як можна довше, не забуваючи в цей час повільно дихати.
Якщо злегка захитався назад і вперед, можна підсилити ефект від вправи.
Увага! Починаючи тренуватися у цій вправі, робіть все повільно і акуратно. Час виконання також потрібно збільшувати поступово, уникаючи перевантажень. Дану позу не можна застосовувати, якщо у вас вище ¬ на активність щитовидної залози або є які б то не було розростання будь-який з ендокринних залоз.

Вправи з положення сидячи з прогином назад. Вправи з положення стоячи з прогином назад. Асани на рівновагу

Повернутися до початку розділу Йога
Повернутися до початку розділу Краса і здоров'я