загрузка...
ФІТНЕС     |     Йога та здоровий спосіб життя

Йога та здоровий спосіб життя

Харчування
Голодування і сироїдіння
Вода
Відпочинок
здоровий спосіб життя

В організмі будь-якої людини є певна життєва сила, яка постійно сприяє збереженню здоров'я і самого життя. В основі її роботи лежить ряд принципів, закладених самою природою, і перший з них - це самозбереження. Цей принцип проявляється і як інстинкт продовження роду, і як інстинкт збереження життя в разі небезпеки, і т.д. Цей же принцип допомагає нам зберігати здоров'я, яке є найбільшим природним станом людини. Оскільки під хворобою ми, як правило, маємо на увазі відсутність здоров'я, то можна сказати, що причиною хвороби є дісгармонізація, тобто вболіває людина живе не в злагоді із законами природи. Але в той же час слід пам'ятати, що хвороба - це свого роду захисна реакція, результат зусиль, які докладає ваша життєва сила, щоб відновити нормальну діяльність організму, усунувши аномальне для нього стан. Більше того, ви повинні знати, що життєва сила людини функціонує в будь-яких умовах, навіть самих несприятливих. Саме вона допомагає заліковувати рани і удари, переломи зрощувати, позбавляє від хвороб. Вона працює завжди, незалежно від обставин, і робота її цілком і повністю спрямована на збереження вашого життя і здоров'я.

Принцип акомодації, або пристосування, - другий принцип функціонування життєвої сили. Ви не можете захворіти, якщо дотримані всі необхідні для підтримки здоров'я умови. Власне, здоров'я є свого роду показником життя при нормальних, визначених природою умовах, а хвороба - життя в ненормальних умовах.

Йога говорить про те, що те, що відбувається нагорі, відбувається і внизу; те, що відбувається у великому, відбувається і в малому.

Кожна частина нашого тіла, кожна клітинка, кожен атом - це, в деякому сенсі, розумне «істота», що живе своїм окремим самостійним життям.З'єднуючись в групи, ці частинки проявляють так званий груповий розум, який, стосовно до тіла людини, утворює інстинктивний розум, який є, у свою чергу, частиною загального розуму природи.

Клітина містить в собі три початки:
- Прана (життєву силу), що отримується з повітря, їжі, води;
- Матерію, яку вони отримують з їжі;
- Розум, який є частиною Світового розуму.

Частина клітин організму - це активні робочі клітини, інша частина клітин є як би резервом, який буде використаний у разі потреби.

Клітини нервової системи відростками як би стикаються один з одним, утворюючи ланцюг, за якою йде прана. Інші клітини, наприклад червоні кров'яні тільця, розносять по всьому організму кисень і харчування, несучи на зворотному шляху продукти розпаду. Лейкоцити захищають організм від бактерій, від шкідливих речовин, які часом потрапляють в наш організм, знищуючи їх і допомагаючи нам залишатися здоровими.

Клітини невпинно діляться, кожну секунду замість відмерлих клітин виникають нові, завдяки чому заліковуються рани і пошкодження. Тому клітинам постійно необхідна їжа, яку вони беруть з їжі, і енергія (прана) - з їх допомогою будуються нові тканини нервів, м'язів, шкірних покривів.

Таким чином, постійна робота відродження і відновлення в організмі виробляється підсвідомістю і розумом клітин. У тварин ця робота ведеться нормально, а от у людини в діяльність підсвідомості втручається і робота свідомості, через це виникають багато проблем.

Ми повинні пам'ятати, що в нас самих, у нашому організмі містяться всі сили і можливості для одужання і зцілення. І найчастіше нашу свідомість саме заважає нормальному функціонуванню цих цілющих сил, коли ми віддаємося негативним думкам (страх, роздратування, песимізм, відчай і т.д.).

Для того щоб відновити здоров'я, треба не заважати роботі інстинктивного розуму. Тому необхідно зрозуміти, що сила оздоровлення знаходиться в самому організмі, їй потрібно лише дати волю. Тут корисно періодично займатися самонавіюванням. Ви можете сказати самому собі, своєму підсвідомості, що розумієте його завдання, і не будете більше втручатися в його роботу, що будете всіляко підтримувати його, поки не знайдете втраченого рівноваги, поки підсвідомість саме не повернеться на вірний шлях.Крім того, ви повинні вести здоровий спосіб життя: це стосується і харчування, і відпочинку, і фізичних навантажень, і очищення.

Повернутися до початку розділу Йога
Повернутися до початку розділу Краса і здоров'я