загрузка...
МОДА     |     Мода, стиль, кольори і тканини одягу сезону осінь-зима 2009-2010. Модні тенденції.

Відомий Кутюр'є Ів Сен-Лоран. Біографія Ів Сен-Лорана: дитинство, юність, доросле життя

Відомий Кутюр'є Ів Сен-Лоран

Відомий Кутюр'є Ів Сен-Лоран

Світ моди, так приваблює і манівшій Ів Сен-Лорана все життя, залишився десь по іншу сторону ... Залишився тільки глибокий вакуум нерозуміння ним сучасного суспільства з його розумінням високої моди.

Нестримна пристрасть Ів Сен-Лорана до життя згасала на очах. У ці останні миті поруч лише вірний пес, тільки він залишився вірним другом, єдиною живою істотою, яке ніби запитувала Короля про таку несправедливою долі. Під шелест фонтанних струменів все життя протікає перед очима.

Рідкісні такі випадки, коли народжуючись простолюдинів, людина згодом стає Королем. Але правила для того й існують, щоб робити для них виключення.

Біографія Ів Сен-Лорана: дитинство

Будучи маленьким хлопчиком, коли й мови не було про майбутній великому майбутньому, Ів Сен-Лоран, одягнений у рюші та мереживо і походів більше на дівчинку або гарненького херувима, вже відвойовував свій бездоганний смак. Вже трирічною дитиною він відзначає дрібні недоліки в наряді тітоньки і прямо заявляє їй про це. Хто міг подумати, що ці слова пророкують долю всього його життя ...

Він був дивним дитиною: основне місце серед його іграшок відводилося лялькам, для яких був готовий годинами малювати фантастично красиве вбрання. Східний базар, так часто відвідуваний їм з батьками, залучав його не своїми солодощами, а чудовими східними тканинами.

Біографія Ів Сен-Лорана: юність

Але традиції родини непохитні та Ів Сен-Лоран надходить до престижного юридичний коледж. Правознавство стає для юнака справжнім кошмаром, його творча натура від природи не може впоратися з логікою правознавства. До того ж він помічає незрозумілу тягу до сильних чоловікам, і це в той час, коли всі однолітки цікавляться гарненькими дівчатами.

Ніхто не знає, що сталося б з сором'язливим хлопцем, якби не випадок. Ів відправляє свої ескізи на конкурс, що проводиться Міжнародною організацією вовни. Коктейльне плаття підкорило журі і займає на конкурсі перше місце. А ескізи, відправлені до журналу «Вог» стають для Сен-Лорана доленосними.Мішель де Брюфон - головний редактор журналу - настільки вражений роботами Лорана, що тут же знайомить його з самим Крістіаном Діором. Так відразу Ів Сен-Лоран і не мріяв про подібний розвиток подій стає асистентом великого кутюр'є, щоб роком пізніше стати його наступником і очолити Дім Діора. Чи міг марити про це 21-річний юнак жодного разу не тримав у руках голку і ножиці.

Ів Сен-Лоран: перший тріумф

Січень 1958 стає його першим тріумфом. Перша колекція під назвою «Трапеція» практично миттєво облетіла весь світ і зайняла гідне місце в гардеробах багатьох жінок. Простий силует - трапеція став воістину самим популярним в той час. А паризька публіка повірила у нового главу одного з модних будинків. Сам же Сен-Лоран з працею вірив у свій успіх.

Торжество було недовгим - вже наступна колекція Beat Look повалила його недавніх прихильників в шок. Манекенниці вийшли на подіум у коротких спідницях, светрах і чорних куртках. А після того, як Ів Сен-Лоран одягнув жінок в брюки, йому довелося попрощатися з Будинком Діора назавжди. Світ високої моди відкинув його, але цього було вже недостатньо, щоб зупинити Короля.

На своєму шляху Сен-Лоран зустрічає людину, що стала згодом його талісманом. Красень П'єр Берже залишиться для Іва не лише партнером по бізнесу і вірним другом, довгі роки їх пов'язують близькі інтимні стосунки.

Ів Сен-Лоран: початок дорослого життя

Як це часто буває випробування, що припадають на частку кутюр'є, не закінчилися. Вразливого юнака забирають в армію і відправляють на війну в Алжир. Що може відчувати молодий чоловік, який і в солдатиків-то ніколи не грав? Чоловічок, думки якого завжди витали в мереживних і шовкових хмарах, жорстоко закинутий долею в казарму. Не минуло й місяця, як змучений нелюдськими знущаннями, Сен-Лоран потрапляє з важким психічним розладом у військовий госпіталь. Тут його щира, позбавленого практично всіх життєвих сил знаходить П'єр Берже. Вражений побаченим П'єр домагається того, щоб Лорана комісували з армії за станом здоров'я і відвозить його на Канари. Півроку, проведені на островах, відновлюють сили кутюр'є. Після повернення до Парижа, з допомогою Берже Сен-Лоран виграє справу з незаконного розриву контракту з Будинком Діора. Неустойка, виплачена в результаті виграшу, служить основним капіталом для відкриття нового Будинку моди - Yves Saint-Laurent.

Ів Сен-Лоран з новими силами приступає до роботи і, наче фенікс, відродився з попелу, віддає жар своєї душі новим чарівним нарядам, які будуть підкорювати світ.У душі ж Король моди залишається все тим же сором'язливим юнаком, який залишаючись головою Будинку моди, ховається після показу в шафу від захопленої публіки.

1971 рік був ознаменований для Будинку Сен-Лоран випуском серії чоловічих парфумів, рекламою яких була фотографія самого Сен-Лорана в голому вигляді. Духи користувалися шаленою популярністю. Пізніше злі язики звинуватили кутюр'є в пропаганді наркотиків, на що відповіддю була нова серія парфумів Opium з ще більш екстравагантною рекламою - оголеною Софії Дав, що лежить з розсунутими ногами.

У 70-ті роки дає про себе знати психологічна травма, отримана в армії. Сен-Лоран проходить курс лікування, а в суспільство проникає слух про те, що він нібито хворий на СНІД.

Король все життя був оточений приголомшливими жінками. Власниці його нарядів назавжди залишалися «жінками Сен-Лорана», але єдиною жінкою на всі часи в його серці залишилася його мати - Люсьєна Сен-Лоран.

І ось 7 січня 2002 Ів Сен-Лоран оголошує про свій відхід зі світу моди і заявлет наостанок, що світ моду ніколи не стане колишнім, що він втратив свій неповторний вигляд.

Йдуть роки ... У ці останні миті поруч лише вірний пес, тільки він залишився вірним другом, єдиною живою істотою ... Під шелест фонтанних струменів все життя протікає перед очима ...

1 червня 2008 Короля моди і великого кутюр'є не стало ...