загрузка...
ФІТО     |     Фітокосметика - натуральна косметика на основі рослин.

Фітогормони.

Гормональна косметика Кожну жінку, яка стежить за своєю красою і станом шкіри обличчя, дуже хвилює питання "Які зміни відбуваються в шкірі при її в'яненні?" З віком зменшується синтез жіночих статевих гормонів - естрогену, під контролем яких знаходиться стан нашої шкіри і волосся. Через це поверхневий шар шкіри епідерміс стає тоншим і сухим. Він гірше справляється зі своєю основною захисною функцією. У більш глибоких шарах (дермі) порушується процес оновлення колагенових волокон і гіалуронової кислоти, в результаті шкіра втрачає пружність і еластичність, утворюються зморшки.
Як сповільнити процеси старіння, повернути красу і молодість шкірі? Завдання вимагає комплексного підходу. В'янучої шкіра потребує посиленої регенерації, зволоженні та захисту. Введення в косметичні засоби рослинних екстрактів, що містять фітогормони, стимулює ділення базальних клітин епідермісу, збільшує вміст колагену і гіалуронової кислоти. Фітогормони, або фітоестрогени, діючи в шкірі подібно людським гормонів, не мають, проте, побічних ефектів, притаманних суто гормональної косметиці. Класичними джерелами фітогормонів є лляна олія, екстракти конюшини, люцерни, хмелю.
Завдання зволоження шкіри чудово вирішує використання особливих компонентів, наприклад, хітозану, колагену, гіалуронової кислоти. Створюючи на поверхні шкіри повітропроникну плівку і запобігаючи надмірне випаровування вологи з поверхні шкіри, вони не тільки сприяють тривалому зволоженню епідермісу, а й підвищують його захисні функції. Комплекс вітамінів підсилює природну антиоксидантний захист клітин шкіри.
Вигідне з'єднання фітогормонів рослинних екстрактів (конюшини, люцерни, хмелю) та лляної олії (класичного джерела фітоестрогенів) зі спеціально розробленим комплексом АВК (амінокислоти, вітаміни, колаген) є, наприклад, в серії "Фітоліфтінг", створеної "Компанією Кора".
Гармонійне поєднання всіх цих компонентів в косметичних засобах дозволяє суттєво покращити стан старіючої шкіри, наповнити поживними компонентами, розгладити зморшки, повернути їй свіжий, сяючий вигляд.

Гормональний допінг
Найефективнішими борцями з віковими змінами слід було б вважати гормональні препарати, але надто вже вони потужні і дуже підступні. Гормональний «допінг» примушує клітини шкіри розвивати таку активність, що виникає швидкий омолоджуючий ефект. Однак радіти рано: гарячкова діяльність клітин призводить до їх виснаження, і в результаті стан шкіри погіршується.Наслідки можуть бути не тільки сумними, але й необоротними. Саме тому використання гормонів при виготовленні косметики заборонено російськими та європейськими стандартами. Попереджаємо відразу: гормональні препарати для внутрішнього або зовнішнього застосування призначаються тільки після ретельного обстеження, виключно за рекомендацією ендокринолога, який бере на себе відповідальність стверджувати, що конкретна естетична проблема обумовлена порушеннями гормонального фону, і поіншому її неможливо коригувати.
Проте існує цілий ряд косметичних засобів з так званими гормоноподібна речовинами: плацентарна, клітинна косметика, засоби з екстрактами ікри і фітогормонами. Прийнято вважати, що гормоноподібна складові впливають на клітини шкіри аналогічно гормонів, але при цьому позбавлені їх агресивності. Проте вчені, медики та косметологи не припиняють вести гарячі суперечки про доцільність і безпеки використання того чи іншого біологічно активної речовини.

Плацента
Живильні маски, креми і сироватки з плацентою пропонуються практично в будь-якому косметичному магазині Росії. Ціна засобу залежить від виробника та рівня торговельної точки. Чи виправдовує очікування цей популярний сьогодні компонент?
Креми і сироватки з плацентою Очищена від агресивних домішок, що викликають алергії та інші негативні наслідки, плацента являє собою коктейль біологічно активних речовин і всіх будівельних матеріалів для 1 мільйона видів білків людини. Але дуже важливо те, наскільки добре очищено сировину від гормонів, і як воно отримано.
Медики настійно рекомендують відмовитися від препаратів на основі людської плаценти, нагадуючи, що використання тканин і відходів життєдіяльності людини у виробництві косметики заборонено відповідно до вимог EC (Cosmetiks Directive № 76/768), на яку, у свою чергу, посилаються і вітчизняні ГОСТи. Найчастіше «постачальниками» плаценти стають свині та вівці. Плацента цих тварин найбільш багата амінокислотами і за складом близька до людських тканин.
Незважаючи на хороший косметичний ефект, який дають плацентарні препарати, у них чимало супротивників. Багато фахівців переконані, що подібні засоби занадто агресивно діють на шкіру, пригнічують її здатність до самостійної регенерації, викликають алергічні реакції.Саме тому в останні кілька років в європейській косметології намітилася тенденція до заміни тваринної плацентарної тканини фітоплацентой.
Фітоплацента - це синтетичний продукт, виготовлений на основі рослинних інгредієнтів, що представляє собою комплекс, аналогічний натуральної плаценті. Агресивних компонентів, від яких очищають тваринну плаценту, фітоплацента не містить спочатку. Можливо, ефективність її впливу трохи нижче, зате зменшується і ризик небажаних наслідків.


Гормони - грецьке слово «hormao» - збуджую, наводжу в рух.
Гормони - це біологічно активні речовини, що виробляються в організмі спеціалізованими клітинами або органами (залози внутрішньої секреції - гіпофіз, наднирники, щитовидна, статеві) і надають цілеспрямований вплив на діяльність інших органів і тканин. Гормони беруть участь у регуляції всіх життєво важливих процесів: зростання, розвитку, розмноження, обміну речовин. Гормональна система спільно з нервовою системою забезпечують діяльність організму як єдиного цілого. З віком у людини знижується рівень гормонів, необхідних для підтримки колишнього здоров'я, молодості і краси. На жаль, в'янення шкіри - невід'ємна складова біологічного старіння організму. Коли з віком виробництво гормонів в організмі зменшується, шкіра починає старіти і покриватися зморшками, а м'язові тканини поступово перетворюються в жир. Здавалося б, напрошується простий висновок: треба відновити кількість гормонів в організмі шляхом прийому відповідних гормональних препаратів. Але передозування гормонів може мати негативні наслідки. Якщо, наприклад, певний гормон приймати довгий час, підвищується ризик захворювання на рак. З цієї причини косметична індустрія робить ставку насамперед на фітогормони. Гормони рослинного походження не приховують у собі ніякої небезпеки й володіють тією ж ефективністю, що й виписуються за рецептом креми зі звичайними гормонами. Дослідники вважають, що, наприклад, фітоестрогенів уготовано велике майбутнє. Правда, дослідження фітогормонів перебувають поки що на початковій стадії. На відміну від стероїдних гормонів фітоестрогени не всмоктуються через шкіру і не надають системних ефектів.А так як речовини, що містяться в рослинних екстрактах, самі по собі мало активні, і основна частина з'єднань з естрогеноподібні активністю утворюється в кишечнику, не варто чекати будь-яких виражених гормональних ефектів від фітоестрогенів, нанесених на шкіру.

Фітогормони
Останні розробки в області фітокосметика - фітогормони проти старіння шкіри.

Фітогормони - речовини рослинного походження, структурно подібні відповідним гормонів людини. Найвідоміший, хоча далеко не єдиний рослинний «двійник» естрогену, жіночого статевого гормону, найбільш активно впливає на стан шкіри, - фітоестроген.
Препарати, що містять фітогормони, вважаються одними з найбезпечніших засобів з гормоноподібна речовинами. Але не варто забувати, що вся гормоноподібна косметика знаходиться на рівні активного вивчення. Лікарі і косметологи можуть прогнозувати реакцію клітини на фітогормони, але як клітина дійсно сприйме його і наскільки ефективно буде дія, передбачити дуже важко. Умовно кажучи, рослинна речовина, подібне гормону, повинна подати на клітини шкіри аналогічне гормону вплив, тільки набагато більш м'яке. Наприклад, фітоестроген, так само, як його натуральний «двійник», чітко працює на відновлення і активацію клітин шкіри. Але навіть порівняно м'яка стимуляція шкіри фітогормонами вважається antiage терапією і повинна бути строго дозована. Перевищення кількості тих же естрогенів може викликати розвиток купероза та потоншення шкіри.

Фітогормони І все-таки косметичні засоби на основі фітогормонів викликають найменшу кількість нарікань, хоча б тому, що рослинні компоненти використовувалися у виробництві косметики з незапам'ятних часів. Будь-який рослинний екстракт, так чи інакше, містить фазу, яка може надавати гормоноподібна дію. Найвищим вмістом гормоноподібних речовин (17%) має масло ши (карите), тому воно найчастіше застосовується в косметиці, спрямованої на відновлення шкіри. Також містити фітоестрогени можуть екстракти сої і дикого ямсу.
Фітогормони - складні ефіри, що містяться в рослинах, знаходяться у вільному або зв'язаному вигляді. За хімічною природою належать до групи стероїдів. Фітогормони володіють високою біологічною активністю екстрогенного і андрогенного характеру. Налічується понад 70 видів рослин, що містять фітогормони. Основна їх частина - це речовини екстрогенной активності.Фітогормони присутні в зародках пшениці, ячмені, корені женьшеню, хмелі, шавлія, сої, часнику, календули, арніки, нирках і пилку живокосту, дикому ямсе, плодах кокосової пальми.
Екстракт хмелю, що містить фітогормони, додають до складу кремів, які застосовуються для лікування юнацьких вугрів. Фітоекстрагенной активністю володіють екстракти вербени, вітрогонка, винограду, звіробою, червоної конюшини, люцерни, манжетки, грициків, кропиви собачої, деревію, солодки. Як правило, вони не викликають побічних реакцій. Відзначено, що екстрогенной активністю володіють біофлавоноїди, які належать до групи ізофлавонів. Фітогормони мають протизапальну та спазмолітичну дію, а також позитивний профілактичний ефект при млявою і старіючої шкіри.
Креми з фітогормонами активізують мікроциркуляцію, знімають запалення, покращують тонус шкіри і омолоджують її. У той же час механізм дії фітогормонів істотно відрізняється від дії гормонів людини. Кожен людський гормон виконує одну конкретну роботу, не втручаючись в роботу інших. У рослин ж один гормон може робити саму різну роботу, все залежить від концентрації та відносин з іншими гормонами. Найціннішими для косметики вважаються фітоестрогени: флавони, ізофлавони, ізофлавоноїди, лігнани, куместани і т.д.

Флавоноїди (флавони) - група природних гетероциклічних сполук, найчастіше глікозидного характеру. Це поліоксил-або поліметоксіпроізводние флавону, флаванона, флаванонола, катехінів і антоціанідов. Накопичуються в різних органах рослин. Їх біологічна активність різноманітна: бактерицидна, вітамінізує, антиоксидантна, спазмолітичну, загальнозміцнююча. Флавоноїди характеризуються низькою токсичністю, добре поєднуються з іншими біоактивними сполуками, часто підсилюючи їх дію. Особливо ефективні в комбінації з аскорбіновою кислотою.
Флавоноїди мають жовтий колір, погано або зовсім не розчиняються у воді. Багато Флавоноїди, такі як рутин, кверцетин, гесперіцін, цитрин і інші, мають капілляроукрепляющімі властивостями. Флавоноїди характеризуються низькою токсичністю, містяться у спориші, терні і інших рослинах.

Фітостерини - рослинні стерини, що представляють собою складову частину неомиляемой фракції рослинних олій. Особливо їх багато в соєвому, соняшниковій, льняному маслах. Фітостерини впливають на окислювальні процеси та обмін речовин, сприяють утриманню вологи і загоєнню епідермісу, тобто володіють пом'якшувальною і стимулюючою дією.Цими властивостями володіють і екстракти рослин: кропиви, лопуха, мати-й-мачухи, кульбаби, ромашки, м'яти.

Перспективною, з точки зору максимального впливу на шкіру, буде розробка косметичної серії, в якій використовуються фітостерини і флавоноїди (речовини з Р-вітамінною активністю) і ізофлавоноїди (фітоестрогени). Розробники вже створили ряд препаратів, в яких об'єднали жиророзчинні фітостерини (кропива, льон, мати-й-мачуха) з комплексом незамінних жирних кислот, які відновлюють ліпідний бар'єр, і водорозчинні біофлавоноїди (солодка, люцерна, хміль, конюшина), що надають антиоксидантну, протизапальну дію , що підсилюють біосинтез колагену III типу та підвищують щільність шкіри.

Сьогодні, у міру розширення наших знань про фітогормонів, з'являється надія, що жінки, переступили 35-річний рубіж, зможуть не тільки продовжити свою молодість, але й уникнути багатьох «старечих» хвороб шкіри. Можна прогнозувати, що фітокосметика, що відновлює гормональний баланс, незабаром стане таким же звичайним явищем, як вітаміни й антиоксиданти.


За матеріалами журналу "Season of Beauty", № 2 (25); Довідник "Косметика. Косметологія." Ю. Дрібноход.