загрузка...
ФІТО     |     Фітотерапія та трави для схуднення допомагають очистити організм, зберегти молодість, красу і здоров'я.

Фітокосметика - натуральна косметика на основі рослин.

Фітокосметика Визначення "фітокосметика" походить від грецького "phyto", що означає рослина. Це високоякісна косметика, що має натуральну основу рослинного походження. Фітокосметика відрізняється високим вмістом (70%) цінних екстрактів лікарських трав, цілющий ефект яких посилюється додаванням натуральних компонентів.

Чималим перевагою є той факт, що фітокосметика - "рослинна" косметика діє м'якше, ніж синтетична, її основні компоненти взяті з рослинних клітин, у яких багато спільного з процесами, що відбуваються в клітинах людського організму. При цьому можна тільки позаздрити тій економічності, стабільності та безперервності й автоматичного "виробничих" процесів, які відбуваються в рослинній клітині. Це воістину унікальна жива мікрофабріка з мізерно малими витратами енергії.

Говорячи про фітокосметика, часто згадують епітет "зелена". Мабуть, тому, що ця косметика створена на основі трав, а можливо, й тому, що вона здатна повертати молодість і красу нашої шкірі.

Прийнято вважати, що у складі фітокосметика повинно бути присутні не менше 70% рослинної сировини. На ділі ж це вимога досить умовно, оскільки формула будь-якого косметичного засобу є комерційною таємницею компанії-виробника. Тому будь-який продукт, що має в своєму складі хоч яку-небудь частку рослинного екстракту, може претендувати на звання "фітокосметика".

Популярність "зеленої" косметики в чималому ступені послужило відкриття в рослинах особливих речовин - фітоестрогенів (рослинні аналоги жіночих статевих гормонів). Після цього виробники косметики відразу оголосили, що знайдено еліксир молодості. але вчені незабаром заявили, що рослинні естрогени (червона конюшина, солодка, хміль, люцерна, соя) слабкіше людських приблизно раз на сто і тому в тій концентрації, в якій вони присутні в кремах і сироватках, навряд чи здатні виявляти чудодійну ефективність.

Але незважаючи на те, що фітокосметика поки не здатна повертати час назад, її регулярне використання все-таки уповільнює процес старіння. Наприклад, рослинні естрогени і флавоноїди нейтралізують вільні радикали, допомагають синтезу колагену і еластину в шкірі, відбілюють її, лікують целюліт, купероз і інші шкірні проблеми.

Флавоноїди - складові багатьох рослин (шипшина, волошка, шавлія і т. д.) - знімають запалення, нормалізують жировий і білковий обмін у клітинах.Деякі з них, наприклад, кверцитин і рутин, в 20 разів активніше вітаміну С і в 50 разів - вітаміну Е. Особливо активні флавоноїди в сусідстві з вітаміном С, а в більшості рослин вони найчастіше присутні парою.

Хлорофіл - витяжка з зелених частин рослин - володіє прекрасним ранозагоювальну і антисептичним властивостями. Таніни (або дубильні речовини), що видобуваються з кори, деревини та коренів, надають в'яжуче, протигрибковий і бактерицидну дії. Багаті танинами китайський лимонник, горобина, ялівець, ялина, кедр, вільха, черемха, чорниця. Нарешті, у лікарських травах багато вітамінів і мінералів. Необхідний сухий і в'янучої шкірі вітамін А присутній у шипшині, горобині, обліписі, кропиві, ромашці, календули, деревію. Вітаміну С багато у фруктах і ягодах. Кремнію, потрібного для підтримання тонусу шкіри, багато в хвоща, кропиві, модрині, деревію.

ЛЮДИ І ТРАВИ

На відміну від синтетичних ліків натуральна косметика набагато ближче нашому організму (зрештою, всі ми-діти природи). До того ж активні речовини знаходяться там в оптимальній концентрації, тому роблять більш м'який фізіологічний ефект. Крім того, в "зеленій" косметиці міститься не одне, а цілий комплекс спеціально підібраних лекарственнихі рослин, кожне з яких взаємно доповнює і посилює дію одне одного.

Інформація про лікувальні і омолоджуючих властивостях лікарських трав активно застосовуються в косметології. Рослинні композиції підбираються лікарями-косметологами згідно з призначенням та бажанням вирішити ту чи іншу проблему (підсилити зростання волосся, звузити пори і т.д.). Дія рослинних компонентів посилюється введенням продуктів біотехнології: ферментів, білкових гідролізатів, вітамінів, полісахаридів, що дозволяє активізувати власні захисні і відновні функції шкіри, нормалізує обмінні процеси. У цьому і полягає концепція та відмінні риси сучасної натуральної фітокосметика.