загрузка...
КРАСА ТІЛА     |     Як засмагати в солярії. Про соляріях ...

Естетичний аспект.

Сінді Кроуфорд Колись родимка завбільшки з виноградну кісточку мало не перешкодила Сінді Кроуфорд стати супермоделлю. Однак удачлива дівчина примудрилася перетворити свою «особливу прикмету» в родзинку, в торгову марку, яка зіграла не останню роль у стрімкої кар'єрі, що піднесла Сінді на саму вершину модельного бізнесу. Мерілін Монро

А згадайте знамениту родимку Мерілін Монро - без неї, мабуть, не склався б той образ спокусника, який запам'ятався мільйонам.

Англійці називають родимки berth-marks що дослівно перекладається як родові позначки. Так склалося, що в різних культурах родимки сприймалися по-різному. Іноді їх вважали божим знаком і прикрасою, а іноді - провісниця бід і навіть каліцтвом.

Усілякі провісники і хіроманти давно вміють вгадувати долю за родимка (невуси) і рідних плям. Пророцтва робляться з урахуванням їх розміру, кольору, форми і місця «дислокації». Вчені ж звикли підходити до родимка інакше: адже саме вони вирахували підступність деяких шкірних новоутворень.

Родимки можуть супроводжувати нас від народження, а можуть і з'являтися протягом усього життя - це цілком нормально. Зустрічаються і «блукаючі родимки»: вони дійсно зникають в одному місці і з'являються в іншому.

Фахівці вважають, що не варто турбуватися про вроджені родимках (невуси), якщо вони не змінюють свій колір, контури і розміри і знаходяться в місцях, прикритих одягом.
Найпопулярніші нешкідливі - плоскі родимки від рожевого до темно-коричневого кольору. Зазвичай родимки ведуть себе «струнко», не травмуються і не створюють незручностей. Єдине, про що потрібно пам'ятати - це захист таких родимок (на відкритих ділянках тіла) від сонячних променів. Зовсім не зайвим буде відмова від довгого лежання на пляжі і використання крем з сонцезахисним фільтром. Якщо на обличчі кілька родимок, подібний крем бажано застосовувати цілий рік.

До опуклим родимка (невуси), тим більше, якщо вони часто задінуться одягом, потрібно ставитися більш уважно. Якщо вони є на спині і на інших недоступних вашому погляду місцях. Це спостереження потрібно доручити будь-кому з близьких. І, зрозуміло, якщо відбудуться якісь зміни - родимка (невус) стане більше, з плоскою перетворитися на опуклу або змінить свої обриси (це нерідко трапляється у власників шоколадного засмаги після пляжного сезону), треба відразу ж звернутися до фахівця.Відрізнити доброякісну родимку від недоброякісної зможе будь-який досвідчений дерматолог або косметолог, який у разі потреби може відправити на консультацію до онколога.

Звичайно, акуратна родимка (невус) над губою може додати шарму вашій посмішці, але велика опуклість, яка виросла на столітті, чи на носі, принесе одні засмучення. Хтось готовий змиритися з цією неприємністю, а хтось неодмінно захоче розлучитися з цією «особливою прикметою». Як тоді бути? У салонах вам запропонують кілька способів видалення родимок. Це випалювання рідким азотом, електрокоагуляція (використання струму високої частоти) або видалення лазером.

Крім чарівних родових міток на шкірі можуть улаштуватися інші «незвані гості», що відрізняються меншою привабливістю. В першу чергу треба позбавитися від папілом, які можна назвати родимками з великою натяжкою. Папіломи - шкірні новоутворення вірусного походження. Виростають вони зазвичай на обличчі і виглядають дуже неестетично: звисаючі і схожі на бородавки опуклості на «ніжці». З'являються папіломи не тільки у літніх людей з ослабленою імунною системою, але іноді і в досить молодих після різних внутрішніх потрясінь - тривалого прийому ліків, грипу, шлунково-кишкових проблем.

Досить просто позбутися від усіляких пігментних плям або кератом, якщо звичайно, ви вчасно зверніться до лікаря-косметолога - все це доброякісні утворення.
Якщо родимка (невус) постійно травмується, бувають кровотечі, цілком імовірно, що лікар запропонує вам її видалити. Дійсно, з такою родової відміткою краще розлучитися.

Електрокоагуляція - самий бажаний метод, адже після такої операції новоутворення можна відправити на аналізи. Ні лазер, ні рідкий азот не дають такої можливості. До того ж, після впливу струму залишаються невеликі і акуратні рубці. Лазерний промінь ж вимагає віртуозності і в невмілих руках залишає погано гояться рубці.

Втім, застосування будь-якої з цих способів від лікаря вимагає особливої спритності рук. родимка (невус) часто залягає глибоко в тканинах, і тому треба точно розрахувати силу впливу. Видаленні не повністю. родимка (невус) може знову «прорости».Якщо ж лікар перестарався з силою «удару», залишиться занадто великий рубець.
Будьте готові до того, що шрам на місці видаленої родимки залишиться в будь-якому випадку: може, мізерний, а може і в декілька сантиметрів! Все залежить від того, в чиї руки ви потрапите.

Взагалі, перш ніж зважитися на цю операцію (а це все-таки операція!) Обміркуйте, наскільки вона необхідна.

Види та способи лікування інфекцій.

Папіломавірусна ІНФЕКЦІЯ

Папіломавірусна інфекція, яку залежно від проявів називають вірусними бородавками або папіломами, гострими кондиломами або конділоматозом, характеризується тим, що на шкірі і слизових оболонках з'являються розростання, які збільшуються, поширюються по тілу і передаються оточуючим.

Її збудником є вірус сімейства Papavaviridae, або вірус папіломи людини (ВПЛ, або HPV - human papilloma virus). Він відноситься до ДНК-вірусів, тому що здатний вбудовуватися в ДНК клітин людини та змінювати її властивості. Ще недавно вважали, що існує тільки один тип вірусу. Сьогодні відкрито понад 100 його видів і завдяки науковим дослідженням встановлено, за розповсюдження якої інфекції кожен з них відповідає. Так, віруси 6, 11, 16, 18, 33 типів локалізуються в періанальної області (тієї, що оточує задній прохід), а також в області геніталій. Рідше вони вражають слизову оболонку рота. Тип 6, що має підтипи, викликає ерозію шийки матки, а типи 5 і 8-злоякісну бородавчасті епідермодіс-Плаза ".Шляхи передачі інфекції

Папіломавірус передається від людини до людини контактним шляхом - при зіткненні шкірних покривів, статевих зв'язках, під час поцілунку, а також від матері до майбутньої дитини. Вчені довели, що 50-70% дітей, матері яких були носіями вірусу, були теж заражені. У поширенні інфекції по організму нерідко винен і сам хворий. При зіткненні різних частин тіла вірус з області геніталій, наприклад, може переміститися в періанальної ділянки або впровадитися в шкіру живота або ніг. Після зараження інфекція проявляється не відразу, а через 1-2, а нерідко і 3-4 місяці.ПРОЯВ ІНФЕКЦІЇ

Папіломавірусна інфекція проявляється по-різному в залежності від локалізації і типу вірусу. Це перш за все гострокінцеві кондиломи, вірусні бородавки, ерозія шийки матки і, звичайно, папіломи - утворення на поверхні шкіри або слизової оболонки. Папіломи схожі на часточки, м'які на дотик, мають рожевий або тілесний колір. У відповідь на зовнішнє подразнення вони здатні збільшуватися в розмірі і досягати 5-7 см в діаметрі.Досліджуючи під мікроскопом будова папілом, вчені виявили, що вони складаються з видозмінених клітин шкіри або слизової оболонки. Проникаючи в клітину, ВПЛ перетворює генетичний апарат, прискорює розподіл і змінює її зовнішній вигляд. Його дія настільки сильно, що клітина починає продукувати ракову пухлину. Цей факт підтверджують регулярне виявлення вірусу в злоякісних утвореннях і вірусних генів в ракових клітинах, а також здатність деяких підвидів викликати рак у експериментальних тварин. Так, наприклад, HPV 18 типу володіє одним з найвищих онкогенних потенціалів. Як вважають вчені, саме через неї розвивається рак шийки матки.

На шкірі і слизових оболонках папіломавірусна інфекція проявляється у вигляді простих, плоских, підошовних, а також гострокінцевих бородавок. Останні більше відомі як гострокінцеві кондиломи.Звичайні, або прості, бородавки

являють собою невеликі вузлики розміром від кількох міліметрів до сантиметра, які найчастіше локалізуються на тильній поверхні кисті або пальців, значно рідше - на долонях, особі, волосистої частини голови, на губах і слизовій оболонці порожнини рота. Нерідко бородавки зливаються один з одним, утворюючи бляшки, поверхня яких покрита тріщинами. Бородавки, виключаючи косметичні незручності, зазвичай не турбують хворого. Винятком є освіта, зростаюче під нігтем. У цьому випадку виникає постійний біль.Юнацькі, або плоскі, бородавки

підносяться над поверхнею шкіри і нагадують папули округлої або полігональної форми розміром від кількох міліметрів до сантиметра. Як правило, вони з'являються в дитячому та підлітковому віці, вражають шкіру тильній поверхні кистей, особа (лоб і підборіддя) і супроводжують людину до кінця життя, якщо з ними не боротися. Іноді бородавки спонтанно зникають. Їх колір зазвичай не відрізняється від кольору шкіри, однак може бути жовто-коричневим та синюшним.

Підошовні бородавки виникають на підошовної поверхні стопи. Їх улюблене місце - точки максимального тиску. За зовнішнім виглядом підошовні бородавки схожі на мозоль. Ущільнене освіта підноситься над шкірою і приймає забарвлення всього, що торкається до стопи. При видаленні верхнього шару оголюється кровоточива поверхню. Підошовні бородавки доставляють своєму власникові масу неприємностей і постійно болять при ходьбі.Гострокінцеві бородавки, або кондиломи

Через особливого зовнішнього вигляду і здатності передаватися від людини до людини при статевих контактах належать до особливої групи вірусних інфекцій.Зовні вони виглядають як великі рожеві м'які бородавки, розташовані на зовнішніх статевих органах та у періанальної області. У чоловіків кондиломи розмножуються на крайньому тілом, і в вінцевої борозни статевого члена, у жінок - біля входу в піхві, рідше - під молочними залозами і в пахових складках. Постійне тертя і дрібні травми призводять до їх мацерації і запалення. Це нерідко супроводжується бактеріальною інфекцією, від якої кондиломи сильно збільшуються в розмірах.ДІАГНОСТИКА Папіломавірусна ІНФЕКЦІЇ

Виявити папіломавірусну інфекцію, особливо коли вона вражає видимі ділянки тіла, нескладно. Іноді достатньо простої огляду, щоб поставити діагноз. У спірних випадках - при ураженні внутрішніх статевих органів, перш за все шийки матки і сечовипускального каналу - потрібна спеціальна діагностика. Найбільш достовірним і точним (95-100%) методом є полімеразна ланцюгова реакція - ПЛР, в ході якої досліджується ДНК декількох хворих клітин.СПОСОБИ ЛІКУВАННЯ ІНФЕКЦІЇ

Лікувати папіломавірусну інфекцію необхідно під наглядом лікаря. Радикальне видалення бородавок і кондилом проводиться за допомогою електрокоагуляції, коли електрострумом випалюють вогнища вірусної інфекції, різних хімічних речовин (30-процентного розчину перекису водню) і кріодеструкції. Останній метод має на увазі обробку ураженої поверхні твердим діоксидом вуглецю - сухим льодом. Існує також безліч народних засобів, однак лікувати ними можна тільки прості і плоскі бородавки. Усувають бородавки ягоди горобини, якщо їх щодня прикладати до хворого місця, сік чистотілу і кульбаби при нанесенні двічі на день (слід уникати його потрапляння на слизові оболонки і здорову шкіру). Лікувати інфекцію допомагають також часник, антонівка і свіжий картопля.