загрузка...
КРАСА ТІЛА     |     Лікування пітливості рук

Лазерна епіляція і фотоепіляція

Лазерна епіляція Що таке лазерна епіляція?

Лазерна епіляція і фотоепіляція на сьогоднішній день є найбільш ефективними методами з видалення небажаних волосся, як у жінок, так і у чоловіків. Як лазерна, так і фотоепіляція волосся рекомендована для досягнення косметичного ефекту, але може виконуватися і за медичними показаннями для вирішення таких проблем, як врослі волосся, роздратування і появи запальних елементів після гоління (і у чоловіків). Під час процедури лазерної епіляції вибірково руйнується волосся, волосяний фолікул, шкіра при цьому не піддається негативному впливу.

Процедура видалення волосся

Процедура видалення волосся займає від 5 до 40 хвилин, в залежності від площі ділянки шкіри, на якому необхідно видалити волосся. Волосся над верхньою губою видаляються протягом 2-х хвилин; у пахвових областях і бікіні - за 10-15 хвилин; на стегнах і на стегнах - 30-40 хвилин. Результати лазерної епіляції можна оцінити відразу ж після процедури. Хворобливість під час лазерної епіляції мінімальна, оскільки лазер має спеціальну систему охолодження.

Після процедури лазерної епіляції можливо невелике почервоніння шкіри, яке зникає через 15-30 хвилин. Пацієнт одразу бачить позитивний результат після лазерної епіляції, який зберігається на 1,5-2 місяці, щоб позбутися від усіх волосся необхідно провести 4-5 процедур.

Протипоказання до лазерної епіляції

Абсолютні (лазерну епіляцію робити не можна або марно):

* Інфекційні захворювання шкіри (герпес, піодерміти);
* Онкологічні захворювання;
* Декомпенсований цукровий діабет;
* Індивідуальна непереносимість процедури;
* Дуже смуглява шкіра; засмагла шкіра;
* Світлі або сиве волосся.

Відносні (процедуру можна робити тільки проконсультувавшись з лікарем або після усунення протипоказання):

* Гострі та хронічні захворювання шкіри;
* Свіжий засмага;
* Множинні родимки у місцях дії лазером;
* Варикозне розширення вен;
* Схильність до утворення келоїдних рубців;
* Застуда, грип, ГРВІ в активній фазі;
* Алергія у стадії загострення,
* Вагітність;
* Вік до закінчення статевого дозрівання;
* Наявність опіків, саден, подряпин на оброблюваній поверхні шкіри.


Лазерна епіляція - достатньо новий напрям в косметології і за ті кілька років, що її застосовують у нас, достовірної інформації про процес, наслідки, достоїнства і недоліки небагато.В основному з разу в раз лікарі слово в слово повторюють те, що почули на семінарах, а працівники пера частенько описують епіляцію з їхніх слів. На форумах, присвячених красі і здоров'ю, ті, хто лазерну епіляцію випробував у прямому розумінні «на своїй шкурі», діляться на два табори: одні захоплено хвалять, а інші називають марною тратою грошей. При цьому найчастіше ті, хто епіляцію лають, чекали від неї дива, а потрібно було всього лише знати правду.

Міфи про лазерної епіляції

1. Після лазерної епіляції волосся зникають назавжди

Насправді

Будь-який трихолог і дерматолог скаже вам, що навіть 10 курсів епіляції не гарантують вам абсолютну безволосими, а ось істотно зменшити їх кількість можна вже після декількох сеансів. Зазвичай залишилися волоски стають тонше й нагадують дитячий пушок, а після 6-10 сеансів для підтримання «шовкової» шкіри достатньо однієї епіляції в рік.

Загалом, правда така: після лазерної епіляції волосся повністю зникають не завжди, їх просто стає значно менше.

2. З кабінету ви підете без волосся

Насправді

Для дуже багатьох стає відкриттям той факт, що більша частина волосся не випадає відразу і не спалюється лазером. Процес «лисенія» може тягнутися до двох тижнів. А в перші дні після процедури, до того ж, з оброблених ділянок волосся можуть погано збривати через і втрати жорсткості або роздратування - навіть найгостріша бритва не завжди може впоратися з таким перешкодою.

До речі, про заборону засмагати після епіляції вам розкажуть, а от про те, що неприємні відчуття в зоні епіляції можуть зберігатися кілька днів, а не годин, можуть і не згадати.

3. Процедура не викликає ніяких відчуттів, у рідкісних випадках відзначається легке поколювання в оброблюваній зоні

Насправді

Одне з поширених помилок щодо лазерної епіляції полягає в її міфічної безболісності. Насправді співвідношення тих, кому боляче і тих, для кого страшніше комариний укус, точно назвати не може ніхто. Все залежить від індивідуальної чутливості, кольору та структури волосся, зони епіляції і ще безлічі чинників. Повинна проводитися анастетіка, але її дію 1 годину, а тимчасові норми, як правило не завжди витримуються. Краще приготуватися до неприємних відчуттів і порадіти їх відсутності, ніж розслабитися і підскочити на півметра при першій же спалаху лазера.

Ну а міф про те, що епіляцію роблять тільки жінки, мабуть, є самим нешкідливим. Принаймні, від нього ще ніхто не постраждав.Насправді чоловіки все частіше хочуть бути схожим на грецьких атлетів, а не на ходячу шубу, тому серед клієнтів салонів і клінік, в послугах яких значиться лазерна епіляція, сильна стать не рідкість.

Фотоепіляція

Фотоепіляція Фотоепіляція - це найбільш прогресивний і радикальний спосіб видалення волосся під дією високоімпульсного світла.
На відміну від лазерної епіляції, яка ефективна тільки для чорних волосся і лише на деяких окремих ділянках тіла, фотоепіляція безпрецедентна по впливу на волосся практично всіх кольорів, будь-якої структури, на будь-якому типі шкіри і на будь-якій ділянці тіла (лінія бікіні, ноги, руки, обличчя, груди, спина).

Переваги фотоепіляції перед іншими видами видалення волосся:

1. Безболісність
2. Швидкість (1 спалах - 5 кв.см.)
3. Безконтактність (без прямого втручання в шкірний покрив людини)
4. Комфорт
5. Практична відсутність протипоказань та алергічних реакцій

Метод фотоепіляції

Метод фотоепіляції заснований на здатності меланіну волосся, поглинати і проводити світло. Енергія світлового імпульсу, що поглинається меланіном, викликає нагрівання і руйнування цибулини волосся, що в кінцевому підсумку призводить до випадання волосся протягом декількох діб. Світлові спалахи діють відразу на кілька цибулин одночасно.
(Меланін - пігмент, що міститься у волоссі, у натуральних блондинів і в сиве волосся меланіну немає).

Процедура фотоепіляції

Перед сеансом лікар-дерматолог на безкоштовній очній консультації збирає детальну інформацію про здоров'я пацієнта, його індивідуальних особливостях (прийом лікарських препаратів, наявність захворювань і багато чого іншого), визначає тип шкіри, колір волосся. Комп'ютерний фотоепілятор підбирає оптимальний режим, що складається з безлічі різноманітних параметрів.
Наступний етап - сама процедура фотоепіляції. Пацієнт лягає на зручне крісло, надягає темні окуляри. Лікар наносить на шкіру прозорий охолоджувальний гель, який візьме на себе теплову енергію, що виділяється при світловий спалах, і виключить можливість негативного впливу на шкіру. Після цього проводять обробку епіліруемой області світлом. За шкірі водять маніпулятором приладу з наконечником з гірського кришталю, періодичні спалахи світла руйнують волосяну цибулину. Після процедури на оброблену шкіру наносять пом'якшуючий аерозоль або крем.
Протипоказання визначає лікар на очній консультації.

Результати

Після першої процедури гарантовано видаляється трохи більше 30% з оброблюваної зони.Це ті волосся, які знаходилися в активній фазі росту і які більше не виростуть.
Через кілька тижнів процедура повторюється ще раз і з решти 70% волосся (це ті волосся, які при первинній процедурі перебували у фазі спокою) знову гарантовано знищується 30%.
Для радикального видалення волосся повинно бути оброблено під час активної фази росту (анагенеза). При правильній обробці, волосся, що знаходиться у фазі анагенеза, більше не виросте.
Більше того, вплив на шкіру має сприятливий ефект, тому що при фотоепіляції відбувається і процес фотоомолодження шкіри. Світлова хвиля широкого спектру запускає процес природної регенерації, стимулюючи синтез нового колагену і еластину.

Вибирати який вид епіляції зробити в салоні залишається за Вами. Головне, щоб епіляцію проводив кваліфікований фахівець.


При підготовці частково використовувалися матеріали:Журнал "Будь здорова".


О.В. Ларіна "Вчимося стежити за зовнішністю".