загрузка...
КРАСА ТІЛА     |     Естетичний аспект.

Що таке целюліт?

Висловлюючись мовою науки, целюліт - це структурні зміни в підшкірно-жировому шарі, призводять до порушення мікроциркуляції та лімфатичного відтоку. Його можна охарактеризувати як застійні явища в жировій тканині, що призводять до її дистрофії. Фахівці-медики до цих пір терміном "целюліт" вважають за краще не користуватися, а називають це явище "гіноідная ліподистрофія". Оскільки целюліт в якійсь мірі є вторинним жіночим статевим ознакою, то уникнути його зовсім неможливо. Саме тому боротися з незначними явищами "апельсинової кірки" на стегнах і сідницях позбавлене сенсу - це як якби ви стали заперечувати, що ви жінка. У цьому сенсі целюліт можна вважати цілком естетичної проблемою. Але коли до збільшеним жировим клітинам приєднується порушення мікроциркуляції і метаболізму жирової тканини, а це вже серйозна проблема.
Отже, запам'ятайте наступне:
- Целюліт не тільки косметична проблема, але ознака нездоров'я - це "мертва зона", де тканини не отримують потрібних речовин, а продукти обміну не виводяться. Таким чином, настає справжня інтоксикація жирової тканини, поступово формуються стійкі рубцеві зміни;
- Целюліт потрібно і можна лікувати - це допоможе уникнути в подальшому більш серйозних проблем зі здоров'ям.

Причини виникнення целюліту.

До цих пір вчені та лікарі сперечаються про причини виникнення целюліту. Серед безлічі факторів, що є прямими або непрямими причинами порушення кровообігу і жирового обміну і, отже, целюліту, з достатньою часткою ймовірності сформульовані наступні.
1. Гормональний дисбаланс, перш за все дисфункція яєчників, захворювання щитовидної залози та інша гормональна потологія.
2. Вплив зовнішніх факторів - порушення правильного режиму харчування, гіподинамія.
3. Гострі та хронічні стресові ситуації. Вплив стресу на організм, що супроводжується викидом в кров адреналіну, у деяких людей може призводити до утворення жиру, в той час як у інших, навпаки, призводить до схудненню.
4. Спадково-конституціональні фактори. Генетична схильність відіграє дуже велику роль у розвитку целюліту. Тому, якщо у мами є целюліт, доньці необходімокак можна раніше зайнятися попередженням його появи.
5. Недостатня фізична активність може бути одним з факторів розвитку целюліту.Малорухливий спосіб життя, відсутність фізичного навантаження на м'язи призводять до того, що вони стають в'ялими, збільшуються жирові відкладення, порушується нормальне функціанірованіе кровоносної та лімфатичної систем.

6. Зайве утворення вільних радикалів під впливом ультрафіолетового опромінення, куріння, стрессоввоздействует на тендітні стінки капілярів та лімфатичних судин, що призводить до запальних явищ та інфільтрації крові і лімфи тканини, що в свою чергу порушує кровообіг і лімфодренаж.
7. Вікові зміни організму, що супроводжуються гормональною перебудовою, на жаль, тільки сприяють подальшому розвитку целюліту. Жінці 45-50 років з надлишковою вагою, що не займається спортом і вперше звернулася до косметолога-естетісту, допомогти буде дуже складно, можливо, це робота вже для хірурга.
Яка б причина не була провідною в основі процесу, першопричиною целюліту завжди є порушення мікроциркуляції. Відновлення локально порушеною мікроциркуляції і є головне завдання в лікуванні целюліту. А це означає, що ваша жирова тканина перестане бути "мертвою зоною", активно включиться в процес обміну, а отже, стане можливим зменшення вмісту жиру в клітинах. Завдання це досить непроста, і успіх буде залежати від багатьох умов.
Целюліт - "карцер" для жирової клітини. Збільшені жирові клітини при целюліті як би "замуровані" зміненими сполучними перегородками. Целюліт виникає на тлі погіршення кровообігу і призводить до ще гіршої ситуації - судини здавлюються, відтоку немає. Це і є порочне коло, розірвати яке дуже не просто.

Боротьба з целюлітом

При складанні антицелюлітної програми необхідно враховувати форму целюліту, стадію його проявів, протипоказання, ступінь і локалізацію супутнього ожиріння. Комплексну програму антицелюлітні зазвичай будують із застосуванням:
- Місцевих препаратів;
- Апаратних впливів;
- Дієти;
- Біологічних активних добавок (БАД);
- Вправ, гімнастики;
- Масажу.
При складанні комплексної програми на початкових стадіях целюліту акцент роблять на лімфодренаж, Міостімуляція, масаж. Гладка і красива шкіра в наражаються на небезпеку місцях, таких, як стегна і сідниці, буде, якщо в організмі є достатня кількість колагену.Наш організм виробляє колаген переважно вночі, коли ми спимо. Тому для боротьби з целюлітом ефективними засобами є достатній сон і багато вітаміну С. Але, зрозуміло, за тієї умови, що людина займається спортом і не має надмірної ваги.
Білок надходить у шлунок і кишечник з їжею. Це неймовірно важка робота і часто для освіти тканини не вдається відділити необхідні амінокислоти. Щоб полегшити роботу шлунку, вам потрібно до обіду випивати 1-2 чайні ложки яблучного оцту або лимонного соку, розведеного в невеликій кількості води. Тоді білок набагато краще перетравлюється - це збільшує вироблення нового колагену під шкірою.
Поряд з вітаміном С важливе значення для зміцнення сполучної тканини має цинк. Приблизно 1,8 г цинку, наявний у здоровому організмі людини, зберігається як резерв. Якщо цей резерв зменшується, то шкіра стає в'ялою і зів'ялою. Організм може легко щоденно засвоювати 15 мг цинку з таких повноцінних продуктів харчування, як цільне зерно, пшеничні висівки, риба і молюски. Додатково ви можете з'їдати насіння гарбуза або лущені насіння соняшнику. Натуральний цинк, як встановили учені, діє значно краще, ніж хімічний цинк, що міститься в таблетках.
Отже, з целюлітом можна боротися за допомогою правильного харчування. Не слід вживати так звані екстрені дієти, при яких живлення є одностороннім.Поскольку що утворюється в результаті цієї дієти дефіцит поживних речовин ускладнює освіта сполучної тканини. Замість цього вам необхідно харчуватися так, щоб їжа була бідна на жири і багата вітамінами, і досить рухатися, це гарантує натяг сполучної тканини.