загрузка...
КРАСА ТІЛА     |     Кава і краса.

Як засмагати в солярії. Про соляріях ...

Про соляріях ...

засмагати в солярії

Всі дерматологи наполегливо рекомендують відмовитися від соляріїв і ламп для засмаги. Апарати для засмаги в соляріях випускають концентровані пучки ультрафіолетових променів (UVA). При цьому господарі салонів стверджують, що засмага в солярії безпечний, тому що лампи не виробляють променів UVB і не можуть викликати сонячний опік.

Незважаючи на те, що промені UVA не можуть викликати опіку, вони все одно сприяють швидкому старінню шкіри. Вони проникають під шкіру набагато глибше, ніж промені UVB; досягають дерміса і руйнують тканини еластину й колагену. Звичайно, ви не отримаєте опіку в солярії, але замість цього вам забезпечені зморшки, помітні на поверхні шкіри вени та інші ознаки передчасного старіння шкіри.

До того ж у вас є ризик захворіти на рак шкіри. Шведські вчені довели, що у людей, які відвідували солярій більше 10 разів на рік, небезпека виникнення меланоми збільшувалася в сім разів, а це найжорстокіший вид раку шкіри.


Ще один лякаючий факт про солярії. Ця індустрія практично не контролюється. Звичайна лампа солярію випромінює в два-три рази більше радіації, ніж справжні сонячні промені UVA. Деякі лампи ще більш радіоактивні, і ви ніколи не дізнаєтеся, яку дозу опромінення отримали під час сеансу. Грубо кажучи, один сеанс у солярії прирівнюється до цілого дня загоряння на пляжі. Як неважко здогадатися, ризик «постраждати» від сонця збільшується влітку в жарку сонячну погоду. Завдяки новітнім технічним досягненням ми тепер можемо шкодити своїй шкірі не тільки влітку, але й цілий рік, навіть взимку. Солярії щоденно відвідують мільйони осіб, дві третини з них жінки, середній вік яких - 26 років. Багато хто з них справжні фанати соляріїв, які ходять на сеанси штучної засмаги більше 100 раз на рік. На жаль, більшість шанувальників соляріїв - люди зі світлою шкірою, саме ті, кому засмага приносить найбільшої шкоди.

Засмагати можна і потрібно ...

Засмагати можна і взимку - для цього достатньо кілька разів на тиждень ходити в солярій. Але солярій відрізняється від природного світла. Природничі сонячні промені несуть із собою ультрафіолетові хвилі різної довжини, в тому числі й ті, які можуть згубно впливати на нашу шкіру. Лампи солярію не випромінюють шкідливі для шкіри ультрафіолетові промені, а співвідношення корисних можна регулювати за допомогою приладів. Але якщо засмагати в солярії довго, то може підвищиться температура.
Звичайно, солярій має досить багато плюсів. Ультрафіолет має бактерицидну дію і дає певний косметичний ефект.Ультрафіолетові ванни корисні молодим людям з прищами легкої форми - вони надають дезінфікуючий вплив. Однак у випадку сильного запалення сальних залоз шкірний висип може посилитися.
Ультрафіолет прискорює процес старіння шкіри, але це залежить від її типу: суха шкіра зморщується раніше, ніж жирна. Так що, збираючись до "штучного зимового сонечку", прихопіть захисні гідратуючий креми, розроблені спеціально для застосування в соляріях. Краще не робити перед цим макіяж або користуватися косметикою.
Багато хто сприймає ультрафіолетове опромінення як можливість позбутися від будь-то шкірних захворювань або стати привабливішими. Дійсно, відвідування солярію приводить іноді до непоганим результатами. Але не треба забувати, що наша шкіра також чутливо реагує на стан всього нашого тіла. Наприклад, при нездорової печінки на шкірі утворюються так звані ангіоми - червоні судинні крапочки чи зірочки. І при їх появі потрібно, звичайно, поспішати не в солярій, а в поліклініку.
Зверніть увагу на пігментні плями, якщо вони є вже на шкірі. Ні в якому разі не слід опромінювати ареоли сосків, і взагалі всю молочну залозу. Після відвідування солярію обов'язково поплавайте в басейні або постійте під приємною пробним душем, щоб зняти напругу.

Правила користування солярієм

Якщо не дивлячись на всі попередження про шкоду засмаги ви вирішили, що без золотистого відтінку шкіри вам не обійтися, постарайтеся обов'язково дотримати наступні правила:

1. Перед відвідуванням солярію проконсультуйтеся з лікарем. Категорично протипоказано засмагати людям, що приймають транквілізатори і трициклічні антидепресанти, нестероїдні болезаспокійливі препарати, а також антибіотики. Ці препарати підвищують світлочутливість шкіри і можуть спровокувати алергію. Крім того, солярій протипоказаний людям, які мають багато родимок на тілі, так як він може спровокувати переродження родимки у злоякісну меланому - ракову пухлину, що утворюється в багатьох випадках на місці коричневого невуса (родимки) і складається з меланоцитів.

2. Якщо ваш лікуючий лікар дав "добро" на прийняття "сонячних" ванн, ваше завдання - якомога ретельніше поставитися до вибору солярію. Якщо власники солярію не поскупилися і запросили на роботу фахівців, вам відразу ж порадять засмагати саме стільки, скільки рекомендується для людей вашого типу зовнішності - і ні секундою довше. Якщо ж ви почуєте "солодкі промови" про те, що "в нашому солярії ви можете зіграти цілу годину без будь-якої шкоди для здоров'я", негайно біжіть звідти!

3. Дізнайтеся, коли в останній раз мінялися лампи в солярії.Максимально допустимий час експлуатації ламп - 540 годин. Якщо лампи замінялися недавно, скоротіть час перебування в солярії: ймовірність обгоріти суттєво збільшується.

4. Перед тим, як залягти в капсулу, поцікавтеся, де знаходиться кнопка екстреної зупинки апарату. Відчуття, що ви в будь-який момент можете з власної волі перервати сеанс, додасть вам відчуття впевненості.