загрузка...
СЕКС     |     З милим і в курені рай. Стратегії пошуку і використання куреня

Скільки сексу - занадто мало?

Безглуздо заперечувати - ми живемо в полоні стереотипів і нерідко відчуваємо страждання через те, що ситуація не складається як у людей. У делікатних питаннях кількість розбитих ілюзій просто зашкалює: ми слухаємо розповіді приятельок, читаємо дамські романи, дивимося романтичні фільми, здається, тільки для того, щоб в черговий раз із сумом укласти: я не така, в мене все не так, мої стосунки нікуди не годяться. Чи правда те, що ми знаємо про інтимного життя оточуючих? Як зрозуміти - обділена ваша щоденна життя сексом або все в повному порядку? Жіночий журнал NashaKrasa намагається розібратися.


Кількісний питання

Індивідуальний ритм сексуальної активності в усі часи піддавався тиску з боку суспільства і навіть держави, зацікавленої в тому, щоб народжуваність не падала. Два рази на тиждень, раз на дев'ять днів, не рідше разу на місяць - всі ці рекомендації відкритим текстом містилися в книгах, важливих для людства в той чи інший період її розвитку. Зараз такий регламент, звичайно, здається смішною, хоча певні переваги у нього були - люди точно знали, скільки можна і потрібно, і де це написано. Як не дивно, сьогодні, у XXI столітті, після визнаного урочистості сексуальної революції, людина відчуває себе "білою вороною" в тому випадку, якщо не бажає бути сексуально привабливим і готовим об'єктом цілодобово сім днів на тиждень. При схвалюємо суспільством і підтримуваної масовою культурою нормі "чим більше, тим краще", звичайній жінці, не працює в секс-індустрії, не переживає початкову стадію запаморочливого роману і не зосередженої на сексі як на сенс життя, загрожує неминуче задуматися на тему: а чи не замало в моєму житті плотських утіх?

Складність у тому, що на це питання є безліч відповідей, і ні одного однаково підходящого для всіх. В останні роки сексологи незмінно фіксують зростаюча кількість досить специфічних звернень: жінки вважають, що занадто рідко вступають в контакт з протилежною статтю. При цьому питання отримання задоволення відходить на другий план - важливо саме кількісне змагання. Жінки вірять, що їх відбулися подруги займаються сексом нескінченно, і, щоб не опинитися гірше, перебільшують частоту своїх пригод.Виходить замкнуте коло - про секс більше говорять, ніж займаються ним насправді.

Реальність така, що в житті кожної з нас є фази, коли така прекрасна річ, як секс, не грає абсолютно ніякої ролі. З цим не просто потрібно рахуватися - це нормально і зовсім необов'язково назавжди. Ви принципово живете одна і одноразові відносини не для вас, або ви мама маленької дитини, або щасливі у відносинах, але взаємний потяг логічно пішло на спад після періоду гострого щастя. Місце сексу просто зайняло щось інше: комфортне перебування наодинці з собою, виховання потомства, інші радощі спільного життя, які не тільки не вичерпуються сексом, але і в якійсь мірі набагато різноманітніше його. Що краще - отримувати задоволення від того, що життя не стоїть на місці або тобто себе і партнера поїдом тільки тому, що ви не збігається зі "середньостатистичними" уявленнями про пари вашого віку?


Міцні обійми або більше?

До речі про статистику. Дослідження, що охоплювали регіони Східної та Західної Європи, показали, що близько 10% людей старше 18, мають постійного партнера, займаються сексом від 1 до 10 разів на рік. При цьому у проживають окремо чоловіків і жінок цей показник не вище. Виявляється, уявлення про те, що одинаки мають більш часті або бурхливі контакти - неправильно в корені, тому що вільні люди в більшості своїй шукають міцні відносини, а не голий секс.

Але скільки сексу потрібно жінці, щоб почувати себе щасливою? Від трьох разів на день до одного разу на життя - залежить від того, наскільки велику роль грає в її характері сексуальність. Сексуально здоровим можна назвати поведінку, яка точно співвідносить свої потреби зі своїми запитами, тому перш за все важливо бути чесною з самою собою і не піддаватися тиску стереотипів.

І чітко розрізняти бажання сексу і бажання близькості. Жіноча психіка влаштована таким чином, що схильна пов'язувати відсутність сексу з відсутністю любові. Жінки емоційно зацікавлені в сексі в будь-якому віці, в той час як у хитрих чоловіків почуття і бажання перемішуються далеко не завжди. Для нас традиційна думка на кшталт: "Ми займаємося сексом рідше, значить, менше любимо один одного". Але таке порівняння не має жодних передумов - важливо не забувати про це і не дозволяти чергового міфу маніпулювати собою. В історії безліч прикладів і великої любові без нескінченного сексу, і приголомшливого сексу без великої любові.Якщо ви шукаєте людської теплоти - секс не заповнить її недолік, а зміна партнерів тільки зробить розчарування ще більш глибоким.


Постільний договір

Саме по собі чисте бажання виникає тільки в ідеальних умовах - коли голова вільна від проблем, а побутові турботи не наступають на п'яти. Чи багато з нас можуть похвалитися такою безтурботним життям? Крім того, як зазначають психологи, навіть у давно живуть разом пар періоди сексуальною "піднесеності" збігаються вкрай рідко, тому сексуальна гармонія - не диво, а питання довіри і дипломатії. Головна порада сексологів на цю тему: не соромтеся говорити про секс з партнером. У подібних угодах і компроміси немає нічого штучного, навпаки, вони надають чудову можливість позбавлення від ілюзій і розчарувань з розряду "він знову не здогадався".

скільки сексу

NashaKrasa пропонує простий тест: настав час задуматися про секс, якщо ви згодні з одним із цих тверджень:

1. Ви не пам'ятаєте, коли ви займалися любов'ю в останній раз. Подробиць теж не пам'ятаєте.

2. Красиву білизну і нічний одяг лежать на дні ящика комода, ними давно не користувалися. Ви не впевнені, чи підходять вони вам до цих пір за розміром.

3. Вам час від часу сняться сни фривольні, під час яких ви отримуєте розрядку. Прокинувшись, думаєте - а чи не спробувати, але незмінно знаходите більш важливі заняття.

4. Ви відчуваєте відчуття того, що все краще у вашому житті позаду, дивлячись на закохані парочки.

5. Ви бачите у вашому партнері родича і відмінного друга. Невже повинно бути щось ще?

Але, зрозуміло, головним критерієм успішності вашого сексуальної поведінки і рівня активності житті залишається ваш і тільки ваш комфорт і спокій. Будь-яка життя може бути приємною, радісною і повною, незалежно від того, наскільки вона відповідає загальноприйнятим уявленням про "нормі". При головному умови - чесності по відношенню до самої себе.

Ольга Чернь
Жіночий журнал NashaKrasa