загрузка...
СЕКС     |     Злопам'ятність - погана якість або необхідна риса характеру?

Життя домогосподарки

Чомусь останнім часом слово домогосподарка вимовляється багатьма з деяким зневажливим відтінком. Для багатьох домогосподарка - це абсолютно даремне істота, неосвічене, нічим не цікавиться і нічого собою не являє. Жіночий журнал NashaKrasa абсолютно не згоден з таким поглядом і спробує розібратися, звідки взялося таке нехтування і з чого насправді складається життя домогосподарки.


У рубриці Краса: натуральні барвники для волосся

Перш за все, давайте розберемося, звідки взявся негативний відтінок при проголошенні цього слова, адже робота по дому і турбота про дітей завжди вважалися головними в житті жінки. Провівши невелике дослідження в колі своїх знайомих, як чоловіків, так і жінок, я з'ясувала цікаву річ: пропонуючи їм описати жінку, що асоціюється зі словом «домогосподарка», і коротко описати життя домогосподарки, на їхню думку, я отримала два основних негативних типу.

Домогосподарка - дружина при чоловіка. Цей тип зародився в минулому столітті, після скасування статті за дармоїдство. Коли почали позначатися перші заможні люди (саме офіційно позначатися, а не з'являтися, так як насправді вони були завжди), вони брали собі в дружини молоденьких і гарненький дівчат, іноді й не зовсім молоденьких, але теж по вуха набитих достоїнствами.

Основний роботою таких дружин було прикрашати життя свого пана, супроводжувати і блищати на всіх заходах. Спочатку вони обережно називалися «тимчасово не працюють», потім, після скасування статті, офіційно перекваліфікувалися на домогосподарок. Але життя домогосподарок, як ви розумієте, вони й не нюхали. Вони займалися собою, конкретно: своєю зовнішністю, в основній масі не цікавилися самоосвітою і якимись духовними сторонами життя. Тому у однієї половини опитаних домогосподарки асоціюються з такими ось легкими метеликами, гарненькими, марними і клепки в голові.

Домогосподарка - тупа сільська баба. Саме така недобра асоціація виникала в голові в іншої частини опитаних, негативно відносяться до домогосподаркам. Вони уявляли собі сільську бабу, яка від зорі до зорі бігає по двору в брудному плаття, тягаючи дрова і задаючи корм худобі.Відпочивала ж така жінка, сидячи посеред халупи, однією рукою Шуру в печі, де нудяться щі, другий обертаючи веретено, а ногами гойдаючи колиску з двома немовлятами.

Є, звичайно, й інші подання: не відбулася в житті жінка, ні на що не здатний, окрім миття підлог і варіння борщів (з паршивої вівці хоч шерсті клок) або проста ледащо, якої не те що працювати, але навіть доглядати за собою лінь .

Від себе хочу сказати - це не домогосподарки, хто завгодно, але не вони. Що ж таке насправді домогосподарка? Це жінка, яка бачить основне призначення в тому, щоб займатися будинком і сім'єю, піклуватися і радувати всіх домашніх.

У неї завжди приготована їжа, причому не будь-що, а щось смачненьке, зроблене з любов'ю і бажанням порадувати сім'ю. У неї чоловік і діти ніколи не ходять в брудних сорочках і не прасування штанях, з відірваними гудзиками і дірками. У неї завжди чистота і порядок в будинку.

домохозяйка
При цьому домогосподарка відмінно виглядає, принаймні, вона охайно одягнена, акуратно зачесана, в міру доглянута (адже основна мета життя домогосподарки - піклуватися про сім'ю і доставляти їй задоволення). Якщо жінка - справжня домогосподарка, що називається за покликанням, все це доставляє їй величезне задоволення. Вона виконує роботу по будинку, абсолютно не напружуючись.

Життя домогосподарки досить насиченою. Крім домашньої роботи, їй потрібно приділити увагу собі (хвороба, втома або поганий зовнішній вигляд навряд чи порадує сім'ю), і, як не дивно це звучить для деяких, своїй освіті.

Жінка, що сидить вдома спілкується, набагато менше, ніж її подруги працюють, значить, майже не отримує інформації ззовні природним шляхом. Якщо вона хоче брати участь в житті і справах своїх домочадців, вона повинна бути в курсі основних подій постійно.

Домогосподарка також, на мою думку, має своє хобі або навіть заняття, що приносить їй якісь гроші. Ця домогосподарка, чудово вміє планувати час, як в межах доби, так і в межах осяжного майбутнього. Тому вона все прекрасно встигає і при цьому не падає без сил в кінці дня.

Я не хочу сказати, що життя домогосподарки настільки приємна, що вона не втомлюється зовсім.Зовсім ні, втомлюється і досить сильно, але при цьому вона задоволена собою, відчуває задоволення від прожитого дня і навіть втома не псує їй настрої.

Це все я так детально описую, щоб було зрозуміло відмінність між домогосподарками і жінками, провідними життя домогосподарки, інакше кажучи, що маскують під цим заняттям власну лінь або займають таке положення вимушено і тимчасово.

Знову ж таки, життя домогосподарки сповнена небезпек. Якось мені потрапила на очі статистика смертності і нещасних випадків на роботі серед людей різних професій. Так от, ви здивуєтеся, але домогосподарки стояли десь між пожежниками і поліцейськими. Перш ніж дивуватися ще сильніше, згадайте хоча б про побутової травматизм.

Є, звичайно і зовсім інший тип домогосподарок, які нічим не маскуються, але при цьому і не відчувають бажання залишатися такими надалі. Це ті жінки, які змушені сидіти без роботи і займатися будинком з різних причин (звільнення з роботи і пошуки нової, декрет і т. п.). Що цікаво, то зовсім не рідкісні випадки, коли жінки, які вважають, що повинні присвятити себе кар'єрі, потрапивши в нові умови, через час розуміють, як вони помилялися.

Вони відчувають, що життя домогосподарки їм подобається, і вона їм підходить набагато більше, ніж постійна гонка за грішми. Якщо чоловік такої жінки зрадіє новому повороту, то в результаті виходить відмінна домогосподарка, яка до того ж не мучиться комплексами - адже вона вже мала можливість довести, що чогось у цьому житті стоїть і може досягти. Просто прийшов час інших занять і цілей у житті.

Ті ж жінки, які з труднощами переносять труднощі життя домогосподарки просто, на мій погляд, повинні собі сказати, що це теж робота, що вона тимчасова, але, тим не менш, повинна виконуватися не гірше, ніж основна.
І я б не стала називати таких жінок домогосподарками. Перш за все тому, що тут-то якраз і підійде термін на зразок «тимчасово безробітної», домогосподарка - стан душі, причому, постійне.

По-друге, я б не стала цього робити, щоб не тиснути на психіку такий от тимчасової домогосподарки. Як бачите, негативні стереотипи досить різноманітні і достатні яскраві, що б жінка, не прагне вести життя домогосподарки, могла відчувати відразу до такого «титулу».

Підозрюю, що знайдеться чимало жінок і чоловіків, які не погодяться з моїм виступом на захист домогосподарок, а також із запропонованими відмінностями між домогосподарками і тими, хто з тих чи інших причин, ведуть життя домогосподарок.Сподіваюся, однак, що це в якійсь мірі допоможе жінкам зробити вибір: будувати кар'єру або ставати домогосподаркою.

Олександра Панютіна
Жіночий журнал NashaKrasa