загрузка...
СЕКС     |     Золоте весілля

Злопам'ятність - погана якість або необхідна риса характеру?

Смішно подумати, але Вас сьогодні не взяли на роботу через те, що колишня однокласниця, яка давно працює в компанії Вашої мрії, ненароком наговорила шефу купу гидот про рівень інтелектуальних здібностей молодий і, здавалося б, перспективною здобувачка на посаду. Ви в непевності нас? Краще напружте пам'ять і пригадайте, як років двадцять тому не дали списати контрольну з англійської сусідці по парті. Для неї тоді це обернулося всього лише двійкою в класному журналі, а для Вас тепер - серйозної кар'єрними проблемою. Потрібно давати списувати всім бажаючим? А може, слід запам'ятати цей випадок і при можливості помститися що не відбулася колезі, проявивши свою злопам'ятність? Жіночий журнал NashaKrasa аналізує природу злопам'ятності і дає поради з правильного управління цією якістю в оточуючих і, звичайно ж, в собі.


Хочу бути злопам'ятний!


Марина щиро не розуміла, навіщо комусь потрібно викорінювати в собі таку якість, як злопам'ятність. І коли черговий кривдник, навіть не вибачившись, отримував від Марини замість образливих слів і дрібних капостей, печиво або шматочок торта домашнього приготування, дівчина шкодувала про те, що так швидко прощає і забуває всі образи. А люди зустрічаються різні. Хтось пошкодує Марину, яка терпить весь негатив від оточуючих, а хтось стане ще більше кривдити, відточуючи свою майстерність лихослів'я на відповідному об'єкті, якому не властива злопам'ятність. При цьому всі говорять, яка ж Марина гарна дівчина: і добра, і чуйна, і зла не пам'ятає. Але чи варті такі втішні слова всіх тих внутрішніх переживань, які Марина відчуває в момент, коли дуже хочеться нагадати кривдникові про його неправильні вчинки, а злість на нього вже кудись випарувалася?

Психологи радять таким людям, як Марина, не відкладати «у довгу шухляду» свою образу, і відразу ж реагувати на недоречні жарти або хамство оточуючих. Саме своєчасна відповідь на негатив, а не злопам'ятність, усуне злість, яка здатна засісти глибоко всередині кожного з нас, і псувати життя постійними нагадуваннями про власну м'якотілості і боягузтва.

Звичайно ж, відповідати хамством на хамство не потрібно.Цілком достатньо коректного відповіді. Хам і невихований людина зовсім необов'язково дослухається Вашої виховної мови, але не це головне. Мета своєчасної реакції на образу - усунення власних негативних відчуттів. Психотерапевти навіть іноді жартують щодо того, що вони залишилися б без роботи, якщо б кожен їх потенційний клієнт міг у потрібний момент належним чином відповісти своєму кривдникові, а не ховати в глибинках свідомості злість з думками про те, що потрібно просто забути неприємну ситуацію.

Злопам'ятність: чи є дим без вогню?


Зазвичай злопам'ятність добре уживається з мстивістю. Вони відмінно доповнюють один одного, перше якість у певні моменти переростає в друге, витрушуючи на кривдників сніжний ком гніву і злості, що накопичується часом кілька десятків років.

мстительность

Але іноді за злопам'ятність маскується звичайна хитрість. Здавалося б, якості абсолютно різні, але перетинаються вони досить часто.

Чи доводилося Вам коли-небудь чути від колеги, що вона підставила Вас на роботі виключно через те, що два роки тому в курилці Ви посміхалися того блондин, який їй дуже сподобався? А може, сусіди знизу виправдовувалися перед Вами за нічний шум, аргументуючи свою поведінку тим, що відразу після заселення в будинок Ви їх затопили?

Насправді, все могло бути трохи інакше, і зовсім не злопам'ятність стала причиною таких вчинків. Колега в гонитві за новою посадою «випадково» розповіла шефові про те, що Ви занадто часто верзете по телефону в робочий час, а сусідам просто потрібна була хороша відмазка. Ну, чим не привід згадати Ваші старі заслуги?

Найдурніше поведінка в такому випадку - відповісти взаємністю колезі-кар'єристка або галасливим сусідам. Кожен з нас може робити вчинки, які зовсім не радують оточуючих, і якщо весь час відплачувати за них тією ж монетою, можна перетворити світ на суцільне поле бою.

Як використовувати злопам'ятність?


Мабуть, сама по собі злопам'ятність навряд чи може стати якістю корисним для Вас і для оточуючих. Але жіночий журнал NashaKrasa знає, у яке русло потрібно направляти свої почуття, що виникають в той час, коли Вас незаслужено «обдаровують» негативними емоціями.

Перш за все, в черговий раз переконаєтеся в справедливості фрази «все, що не робиться - на краще». Отримавши від людини порцію негативу, Ви знаєте, яких сюрпризів можна очікувати від нього в майбутньому. І якщо правильно розпорядитися отриманими знаннями, наприклад, обмеживши спілкування з такою людиною, то зможете уникнути в подальшому неприємних ситуацій.Погодьтеся, це більш цінне, ніж хвилинне задоволення від вдалої помсти.

А ще злопам'ятність, подібно заздрості, здатна змушувати нас скоювати такі важливі кроки в житті, про які раніше ми і думати боялися. Але це знову ж тільки в тому випадку, якщо навчитися свою злопам'ятність правильно використовувати.

У розпал кризи шеф звільнив Карину, молодого і перспективного співробітника відділу кадрів. За словами дівчини, вона дуже розлютилася, і пошкодувала про те, що не пішла раніше в більш перспективну компанію. «Але я вирішила не нервувати даремно, а довести колишньому шефу, що гідна набагато більшого, ніж та посада, яку я займала у нього в компанії», - ділиться Карина. З думкою про те, що шеф ще пошкодує про прийняте рішення, вона пройшла всі етапи складного співбесіди в одне з найбільших рекрутингових агентств столиці, і завдяки накопиченому досвіду раніше відразу ж зайняла посаду начальника відділу.

Можна було б закінчити історію про Карині словами про те, що через деякий час вона зустріла колишнього шефа в робочій обстановці, він став кусати лікті через те, що упустив такого цінного співробітника, і злопам'ятний Карина восторжествувала. Але насправді така зустріч не відбулася. Та й чи потрібна вона була Карині тепер? Найголовніше, що звільнення та бажання помститися шефу їй вдалося направити в правильне русло.

За словами психологів, злопам'ятність, як і заздрість, при їх правильної експлуатації можуть послужити найсильнішою мотивацією в досягненні поставлених цілей. І неважливо, чи впізнає кривдник про те, що Ви успішні. Адже Вам вдалося вирішити відразу дві проблеми: розпрощатися з негативними емоціями і досягти поставлених цілей, які раніше здавалися недосяжними.

Можна довго розмірковувати про те, якою людиною краще бути: злопам'ятним або всепрощаючим. Швидше за все, як і в будь-якій суперечці, ми прийдемо до висновку про те, що найкращий варіант - це золота середина. Але очевидно, що будь-які негативні емоції - це сила руйнівна, а не творча, тому журнал NashaKrasa бажає Вам, щоб фраза «Я не злопам'ятний, просто злий, і пам'ять у мене добра» звучала у Вашому розмові тільки як жарт.


Інна Дмитрієва
Жіночий журнал NashaKrasa