загрузка...
ВОЛОССЯ     |     Народні, натуральні засоби для блиску волосся.

Масаж волосистої частини голови

Масаж голови На жаль, не кожен може собі дозволити вдатися до послуг масажиста. Але ви самі можете подбати про своїх волоссі, якщо навчитеся робити самомасаж голови. Його бажано проводити після кожного миття голови, а також у вільний час. Якість будь-якого волосся багато в чому залежить від постачання шкіри голови кров'ю, тобто живлення волосся. Поліпшити приплив крові можна в першу чергу самомасаж енергійними рухами вдавлювальними по шкірі голови злегка зігнутими пальцями. Систематичне проведення такого масажу (вранці і ввечері) дасть чудові результати.
Корисні для волосся і шкіри голови парні ванни, обгортання голови гарячим рушником з подальшим масажем.
Масаж складається з погладжування, розтирання, потягування, провітрювання і вібрації волосся.

Погладжування. Роблять подушечками пальців обох рук, починаючи від лобової лінії зростання волосся, як би розчісуючи волосся по проділах до потилиці, або одну руку встановлюють на верхній частині лоба, іншу - на потилиці, обидві руки легко, без натискання, рухаються назустріч один одному.

Розтирання. Подушечками пальців масажують вниз-вгору від верхівки всю волосяну частину голови дрібними, енергійними, потім колоподібними рухами подушечок пальців по тих же напрямах.

Потягування та провітрювання. Волосся захоплюють в проміжки між пальцями і обережними рухами підтягують вгору, виконуючи невеликі коливання.

Постукування. Роблять чотирма пальцями обох рук (великий палець при цьому фіксується) по всій поверхні голови м'яко, легко.

Вібрація. Працюють подушечками пальців по всій поверхні голови від верхівки вниз до межі зростання волосся, як би переміщаючи м'які тканини. На закінчення слід промассіровать шию.

Волосся корисно розчісувати Волосся корисно розчісувати двічі в день. Добре чергувати розчісування волосся (особливо довгих) гребенем, потім щіткою і повторювати ці дії кілька разів.

Масаж голови корисний для будь-яких типів волосся. Якщо шкіра суха, а волосся ламкі і є лупа, то перед масажем і під час нього добре змастити пальці і долоні рук рослинним маслом навпіл з касторовою або реп'яхову олію. При жирних волоссях шкіру масажують, одночасно втираючи ватним тампоном засіб для лікування жирної шкіри.Масаж з втирання робиться перед миттям голови.

Масаж протипоказаний, коли людина серйозно хвора, якщо у вас є гнійничкові або грибкові ураження і сильні травми шкіри голови, а також, якщо ви хворі екземою. Незважаючи на те, що масаж - це одне з найкращих засобів зміцнення волосся, він просто протипоказаний при хронічному випаданні волосся, тобто при облисінні. Річ у тому, що хворі волосся випадає при прикладанні до них найменшого зусилля, а отже, ви тільки прискорить цей процес. І причина цього в тому, що лікувальний вплив масажу, яке, до речі, не дає про себе знати відразу, просто не встигає за тими механічними впливами, з якими неминуче пов'язаний масаж. Тому, що б там не говорили, масаж навряд чи врятує вас від облисіння, якщо воно вже почалося. Єдине, в чому він може виявитися корисним, - це профілактика облисіння. Не рекомендується також робити масаж при гіпертонічній хворобі.

Лікувальне та зміцнюючий дія масажу засноване на стимуляції кровообігу і постачання волосся і шкіри голови киснем і живильними речовинами. Справа в тому, що після масажу судини і капіляри різко розширюються, внаслідок чого кров'яні тільця наближаються до стінок судин і закривають собою просвіти в них. У нормальному або звуженому стані цього ефекту або немає, або він не такий значний, що і призводить до меншої віддачі живильних речовин і кисню, що містяться в крові.

Оскільки масаж посилює активність шкірно-волосяного апарату людини, його особливо рекомендується робити тим, хто володіє сухою шкірою голови і волоссям або страждає від сухої лупи, а також тим, у кого внаслідок неправильного режиму і виснаження (але не облисіння!) Рясно випадає волосся. Цим людям масаж необхідний більш за все, і робити його вони повинні більш енергійно.

Нормальна тривалість масажу - 10 -15 хвилин. Його рекомендується робити до миття або під час нього не частіше 2 разів на тиждень. Робити масаж після миття можна, але не бажано, тому що від цього посилюється виділення сала. Втім, це стосується тільки тих, у кого волосся жирні або схильні до жирності. Справа в тому, що масаж, якщо він проводиться після миття голови, виявляється трохи більш ефективним за рахунок більшого засвоєння лікарських речовин, що входять до складу тих коштів, якими ви користуєтеся. А отже, тут можна поекспериментувати: тільки досвід допоможе визначити, що для вас краще.


Джерела:
Д. К. Бутенко "Волосся і шкіра голови. Догляд. Лікування."
М. М. Якушева "Сучасна жінка".