загрузка...
ЗДОРОВ'Я     |     Лікувальний масаж при гіпертонічній хворобі, при пневмонії

Лікувальний масаж при плоскостопості, при міжреберної невралгії

Завданням масажу при шийно-грудному радикуліт є стимуляція кровообігу і лімфообігу в області спини, шиї, руки. Такий масаж може сприяти зменшенню болю, знижувати тонус у м'язах спини, шиї. Застосовують масаж в підгострій стадії захворювання.

Методика масажу наступна: масаж спини, масаж шиї, масаж потиличної області голови, масаж грудей, масаж руки на боці ураження, при двосторонньому процесі - обидві руки.

Використовують масаж і при попереково-крижовому радикуліті. При попереково-крижовому радикуліті болю проявляються в попереково-крижовій, сідничної областях і в нозі. При даному захворюванні м'язи спини напружені, а м'язи сідниць, стегна, гомілки гіпотонічни, гіпотрофічни. У зв'язку з цим основною метою масажу є стимуляція кровообігу і лімфообігу в поперековій області й кінцівках, зняття больового синдрому, зміцнення м'язів задньої поверхні стегна, гомілки і сідничних м'язів, зниження тонусу напружених довгих м'язів спини.

Методика масажу наступна: масаж спини, масаж тазової області, вижимання і погладжування на спині, масаж поперекової області, масаж нижньої кінцівки на стороні поразки, а при двосторонньому ураженні - обох кінцівок.

Роблять масаж і при сколіозі. Сколіоз - це викривлення хребта в бічну сторону. Визначають сколіоз по тій стороні, куди обернеться опуклість дуги викривлення. Розрізняють простий сколіоз, коли є один згин, і складний сколіоз з утворенням двох або трьох вигинів в різні боки. Ці патологічні деформації можуть бути вродженими і набутими. У дитинстві придбані сколіози можуть виникнути внаслідок звички до неправильної позі (читати, малювати лежачи на боці, стояти, спираючись на одну ногу), постійного носіння портфеля в одній руці, неправильного сидіння за столом, за партою. Різке погіршення може наступити, особливо у дівчаток, в період статевого дозрівання.

Масаж показаний при сколіозі всіх ступенів. Метою такого масажу є поліпшення лімфообігу і кровообігу, зміцнення м'язи спини, зменшення відчуття втоми м'язів.Масаж може сприяти корекції викривлення не тільки хребта, але і всього тулуба.

Методика масажу при поперековому сколіозі наступна: масаж спини, масаж тазової області, масаж ноги на стороні опуклості дуги, масаж живота. Необхідно поєднувати масаж при сколіозі з коригуючої гімнастикою, зі спеціальними вправами, спрямованими на корекцію викривлення хребта і зміцнення м'язового корсета.

Лікувальний масаж при плоскостопості

Плоскостопість - це деформація стопи, що характеризується сплощення її склепінь. Сплощення повздовжнього склепіння стопи призводить до розвитку поздовжнього плоскостопості, а распластанность переднього її відділу - до поперечного. Часто ці компоненти деформації поєднуються з іншими.

Розрізняють вроджене і придбане плоскостопість. Вроджена плоскостопість зустрічається рідко. Придбане плоскостопість спостерігається при порушенні обміну кальцію та фосфору, парезах і паралічах м'язів нижніх кінцівок, після ушкоджень. Рахітична плоскостопість розвивається при рахіті. Люди, що страждають плоскостопістю, швидко втомлюються при ходьбі і при стоянні. У них виникають болі в стопах, гомілки, в стегнах, нерідко в поперековому відділі, так як амортизуючі властивості стопи в даному випадку відсутні.

Основними методами профілактики і лікування є лікувальна гімнастика і масаж. Метою масажу в цьому випадку є улученіе лімфообігу і кровообігу, зняття болю, зміцнення ослаблених м'язів.

Методика масажу: масаж литкового м'яза, масаж ахіллового сухожилля, масаж зовнішньої сторони гомілки, масаж тильної сторони стопи, масаж підошви, масаж литкового м'яза, масаж підошви.

Лікувальний масаж при міжреберної невралгії

Міжреберна невралгія може виникнути внаслідок остеохондрозу хребта, сколіозу і з інших причин. Болі при міжреберної невралгії носять нападоподібний або постійний характер, зазвичай локалізуються вони в області спини і бічній поверхні грудної клітини, частіше всього на одній стороні, зліва. Розповсюджується біль по ходу міжреберних нервів півкільцем (від хребта до грудини), переважаючи в певних точках. Основна мета масажу - це знеболююче і розсмоктуючу дію.

Методика масажу: масаж спини, масаж грудної клітки.

Масаж спини при локалізації болю на одній стороні виконується спочатку на здоровій, потім на хворий стороні. При двосторонній локалізації болю масаж починають на стороні з менш вираженим болем. Масаж грудної клітки при положенні масажованих лежачи на спині виконується на великих грудних м'язах, міжреберних проміжках.Також виробляють масаж подреберного кута. На великих грудних м'язах застосовують прийоми: погладжування, вичавлювання, розминання - ординарне, подвійний гриф, подвійне кільцеве, комбіноване, колоподібний фалангами зігнутих пальців. При масажі міжреберних проміжків на грудній клітці з боку особи застосовують такі види розтирання - прямолінійне і колоподібний подушечками чотирьох пальців, прямолінійний і колоподібний подушечкою великого пальця, прямолінійний і «штріхообразное» подушечкою середнього пальця. Розтирання подреберного кута виконується класичним способом. При масажі використовуються креми, олії, зігріваючі притирання і мазі. Корисно проводити масаж після прогрівання в парній лазні. Тривалість процедури до 20 хвилин. Курс - 7-10 процедур, щодня або через день.

Читати далі. Лікувальний масаж