загрузка...
ЗДОРОВ'Я     |     Нейроседатівний масаж. Кому показаний і для чого застосовується нейроседатівний масаж. Прийоми нейроседатівного масажу

Методика та протипоказання самомасажу

Протипоказання самомасажу

Основними протипоказаннями для виконання самомасажу служать ті ж протипоказання, що і при її проведенні на обличчі: надмірний ріст волосся на поверхні шкіри обличчя, розширені судини, недостатньо виражений шар підшкірно-жирової клітковини.

Методика самомасажу

Згідно з методикою самомасажу, проводити його можна щодня або з періодичністю в 2 дні, витрачаючи на це від 5 до 15 хвилин. Ефективність не залежить від часу проведення процедури. Але не треба робити масаж безпосередньо перед сном, щоб уникнути його порушення.

Спокійне і зручне положення перед дзеркалом - головна вимога, що пред'являється до проведення самомасажу. При виконанні рухів необхідно, щоб руки були чистими, сухими і теплими. Попередня підготовка шкіри для проведення самомасажу нічим не відрізняється від її підготовки для виконання цієї ж процедури в косметичному кабінеті. Виробляти масаж потрібно по напрямку шкірних ліній.

Поєднання прийомів при виконанні самомасажу може бути різноманітним. Найбільш простим способом проведення масажу служить нанесення на шкіру крему, що супроводжується м'якими рухами по шкірним лініях.

Наносити крем на шкіру можна двома способами. Один з них полягає в тому, що крем наносяться за допомогою ватного тампона, змоченого кип'яченою водою, який потім розподіляється легко простукують рухами. Згідно з іншим способом, крем спочатку накладається на долоні, а потім розподіляється по шкірі внутрішніми їх частинами та подушечками пальців. Змащуючи шкіру обличчя в області очей, слід дотримуватися обережності, припустимі лише плавні рухи і надавлювання по напрямку шкірних ліній.

При проведенні самомасажу можна використовувати такий прийом, як биття. Рухи повинні виконуватися подушечками пальців і бути м'якими, енергійними. Для досягнення найбільшого ефекту биття виконується подушечками чотирьох пальців, щільно притиснутих один до одного, обома руками. На ділянці шкіри навколо очей можна виробляти лише м'які Постукування подушечками всіх пальців, за винятком великих.Найпростішим і найбільш практичним прийомом самомасажу є легке биття.

З особливою акуратністю потрібно робити масаж на ділянках шкіри навколо очей, особливо при наявності в цій області зморшок і набряків, в іншому випадку шкіра в цій частині розтягнеться. На шкіру крем слід наносити за допомогою легких Постукування подушечками пальців, виробляючи почергові руху. Всі рухи повинні виконуватися в напрямку шкірних ліній.

Для розгладження зморшок, що знаходяться під нижніми століттями, на них слід виробляти м'які натиск подушечками пальців, які змащені кремом. Зморшки, розташовані біля зовнішніх куточків очей, розгладжувати слід шляхом натискання на них внутрішньою поверхнею долоні або зап'ястя, також змазаній кремом, не зміщуючи при цьому шкіру. Після цього на шкіру щік слід нанести крем подушечками пальців за допомогою постукуючий рухів: на праву щоку - правою рукою, на ліву - лівою. Руху потрібно проводити за напрямком шкірних ліній.

Потім необхідно виконати погладжування верхнього і середнього ділянок щік, проводити їх слід подушечками вказівного і середнього пальців обох рук. Погладжування нижньої частини щік і підборіддя потрібно виробляти поверхнями долонь.

Щоб зберегти еластичність шкіри на щоках і віддалити їх відвисання, необхідно регулярно виконувати биття подушечками пальців, щільно притиснутих один до одного. Руху слід, проводити у напрямку знизу вгору від підборіддя до нижніх століть очей.

Заключним етапом при масажуванні щік повинно бути погладжування, вироблене за напрямом шкірних ліній.

При проведенні масажу на ділянці шкіри між підборіддям і шиєю потрібно використовувати прийом поплескування тильною стороною випрямлених пальців. Руху слід виконувати декілька разів. Прийом енергійного поплескування підборіддя є гарним профілактичним засобом проти подвійного підборіддя. Для досягнення найкращого результату рекомендується робити похльоскування вологим рушником: змоченою в прохолодній, трохи підсоленій воді або у воді з додаванням оцту рушник необхідно добре віджати і згорнути джгутом. Потім взяти рушник за кінці і докласти до підборіддя таким чином, щоб його центр знаходився на середині підборіддя. Після цього рушник слід натягнути, а потім послабити. Процедуру потрібно повторити кілька разів, по черзі виробляючи похлестиванія спочатку зліва направо, а потім в протилежний бік.

  • Самомасаж.Прийоми, техніка і методика самомасажу
  • Прийоми самомасажу
  • Косметичний самомасаж: масаж голови і обличчя
  • Самомасаж шиї. Ранок самомасаж. Самомасаж для відпочинку
  • Загальний самомасаж: масажні лінії
  • Російський самомасаж
  • Вібраційний масаж, самомасаж з водою. Лікувальний самомасаж