загрузка...
ЗДОРОВ'Я     |     Профілактичний масаж. Техніка профілактичного масажу

Пневмомасаж (вакуумний масаж) і гідромасаж: застосування, вплив, протипоказання і техніка

Пневмомасаж (вакуумний масаж)

Вплив пневмомасажу аналогічно впливу медичних банок. За допомогою спеціального насоса відбувається наповнення апарату повітрям, а потім його відсмоктування. Спеціальний пристрій, оснащений монометру і вакуумметром, регулює кількість що нагнітається і відсмоктується повітря.

Насадки, що накладаються на масажованих поверхню, мають різну форму, що залежить від того, для якої частини тіла вони призначені. Приєднуються насадки до апарату за допомогою спеціального шланга.

Пневмомасаж покращує кровообіг, збільшує кількість функціонуючих капілярів, покращує трофіку тканин, підвищує м'язовий тонус. Застосовується пневмомасаж при лікуванні міозитів, ендартеріїту, радикулітів, невралгій, а також після операцій на колінному суглобі для попередження атрофії чотириголового м'яза стегна.

Протипоказання пневмомасажу

Не можна застосовувати вакуумний масаж при лімфостаз, гематомах, тромбофлебіті, серйозних травмах опорно-рухового апарату, запальних захворюваннях шкіри, при серцево-судинної недостатності II-III ступеня по Лангу.

У спортивному масажі пневмомасаж застосовується після тренувань, перед тренуваннями або змаганнями.

При виконанні пневмомасажу руху слід виробляти по ходу лімфатичних судин. Рухи насадки повинні бути плавними, без ривків і натисків, в іншому випадку масажованих можна заподіяти біль. Пневмомасаж можна робити, використовуючи два методи: лабільний (ковзаючий) і стабільний (нерухомий).

Стабільний метод заснований на тому, що префікс знаходиться на одному і тому ж ділянці масажованих поверхні протягом декількох хвилин. Потім її слід перевести на наступну ділянку тіла і затримати на ньому на такий же проміжок часу. Наприклад, при лікуванні попереково-крижового радикуліту, остеохондрозу поперекового відділу, міозиту насадку слід на 3-5 хвилин накласти на поперековий відділ. Стабільний метод пневмомасажу застосовується також при лікуванні урологічних захворювань, імпотенції, гінекологічних захворювань.У цих випадках насадка також накладається на поперекову ділянку спини.

Широко застосовується гідромасаж підводний, коли на масажованих, що знаходиться в спеціальній ванні, під великим тиском подається вода з шланга. Масажованих повинен лежати у ванні, максимально розслабивши м'язи.

Спеціальний пристрій регулює тиск води, яка може впливати безпосередньо на тіло, а може потрапляти на нього через воду у ванні. Якщо струмінь впливає через воду, тиск на масажованих поверхню кілька послаблюється, зате вода впливає не тільки на окремі ділянки тіла, а й на весь організм, тому що при такому способі відбуваються кругові рухи всієї маси води у ванні. Для такого масажу краще використовувати спеціальне пристосування, за допомогою якого буде регулюватися температура води і тиск.

Ступінь впливу гідромасажу на людину залежить від сили водяного струменя, від кута, під яким вона падає на масажованих поверхню, від форми насадки, від температури води, а також від тривалості впливу водяного струменя. Тиск на різні ділянки тіла повинне бути різним. Так, при масажі спини тиск може бути від 2 до 5 атмосфер, а при масажі стегна тиск не повинен перевищувати 4 атмосфер.

Одним з видів гідромасажу є масаж під напірної струменем води, що подається за допомогою шланга з наконечником (душ Шарко). Масажованих повинен стояти на відстані 2-3 метри від шланга і через певні проміжки часу повертатися, щоб кожна ділянка тіла був промассірован струменем. Починати слід з масажу спини, спрямувавши на неї віялоподібно струмінь води. Потім прямий струменем потрібно провести руху уздовж спини. У верхній частині спини руху повинні бути колоподібними, навколо обох лопаток від хребта до пахвових западин. Закінчується масаж спини масуванням віялоподібною водяний струменем.

Решта ділянок тіла масажуються такими ж прийомами, тільки найбільш чутливі ділянки тіла потрібно масажувати лише віялоподібною струменем. До таких ділянках відносяться внутрішня частина стегна, живіт і ін

Гідромасаж потрібно чергувати з класичним ручним масажем. Краще всього починати звичайний масаж з гідромасажу. Проводити гідромасаж рекомендується протягом 3-7 хвилин, час проведення класичного масажу, наступного за гідромасажем, потрібно скоротити на одну третину.

 • Різноманіття масажу.Баночний масаж
 • Індійський масаж - масаж стоп
 • Види масажу: спортивний, загальний і місцевий масаж
 • Вібромасаж. Техніка та протипоказання вібромасажу
 • Комбінований і ножний масаж
 • Профілактичний масаж. Техніка профілактичного масажу
 • Відновлювальний масаж. Тонізуючий і заспокійливий масаж
 • Тренувальний масаж: прийоми, попередній спортивний масаж
 • Масаж при розтягуванні зв'язок суглобів
 • Масаж при вивихах і переломах
 • Китайський крапковий масаж. Прийоми китайського масажу