загрузка...
ЗДОРОВ'Я     |     Профілактичний масаж. Техніка профілактичного масажу

Профілактичний масаж. Техніка профілактичного масажу

Начінать профілактичний масаж потрібно від голови, поступово опускаючись до ніг. Спочатку профілактичний масаж слід робити на задній поверхні тіла. Прийоми повинні повторюватися в певній послідовності, незалежно від того, яку ділянку тіла масажується.

Масаж задньої поверхні тіла завжди слід починати зі спини, так як більшість людей відчуває значне полегшення після масажу спини. Масажованих повинен лежати на животі, його руки розташовуватися вздовж тіла, голова повинна бути повернена набік. Масажист повинен розташуватися за головою масажованих. Перед початком процедури слід нанести на ділянку тіла, який буде масоване, масло або гель для масажу.

Починаємо з поглажування. Треба покласти руки на верхню частину спини і опускати їх повільно вздовж хребта, на наступному етапі потрібно вести руки до плечей по бокових поверхнях. Цей прийом потрібно повторювати до рівномірного розподілу олії по спині. Після цього треба починати масаж плечей, при цьому першим масажується плече, протилежне повороту голови. Потім розминання м'язів лопатки. Для цього необхідно по черзі кожною рукою стискати окремі ділянки м'язи навколо лопатки. При цьому руху повинні бути колоподібними. Після цього проводимо масування великим пальцем основи шиї. За допомогою великого пальця слід проводити масаж м'язового трикутника, утвореного підставою шиї і верхньою частиною лопатки. Рухи повинні бути м'якими, але досить сильними.

Масаж потрібно робити до повного зникнення почуття напруги. Необхідно стежити за тим, щоб у масажованих не виникало почуття дискомфорту і не було больових відчуттів.

Потім масаж великими пальцями вздовж хребта. Короткими сильними рухами потрібно натискати на крапки уздовж хребта, переміщаючись від основи шиї вниз. Робити ці рухи слід до середини спини, потім швидким ковзаючим рухом необхідно повернутися до основи шиї і повторити.

При виконанні масажу навколо лопатки потрібно одну руку тримати на плечі, а пальцями іншої руки масажувати навколо лопатки. Руху потрібно починати від верхньої частини плеча, потім поступово спуститися вниз, натискаючи навколо лопатки. Прийом також необхідно повторити. Тиск на плоску частину лопатки треба поєднувати з круговими рухами. Робити це слід пальцями, при цьому кола повинні бути невеликі і глибокі. Цей прийом потрібно повторити кілька разів.

Масаж погладжуванням передпліччя
Потрібно покласти передпліччя на середину спини масажованих, потім їх повільно розсовувати, переміщаючи одне з них у напрямку до шиї, інша - до нижньої частини хребта. Повторити прийом, розташувавши руки по діагоналі спини. При розведенні одне з передпліч рухається до плеча, інше - до протилежної сідниці.

Задня поверхня ніг
Заключним етапом у проведенні масажу на задній поверхні тіла є масаж ніг і стоп. Масажуючи задню м'язову поверхня ніг, за її чутливості можна визначити, чи є у людини будь-які проблеми з нижньою частиною спини. Це стає можливим, оскільки сідничий нерв і його відгалуження розташовані на задній поверхні ноги від нижньої частини хребта до п'яти.

Якщо в нижній частині спини іноді виникають неприємні відчуття, то масаж задньої поверхні ніг зменшить біль і відчуття скутості не тільки в м'язах ніг, але і в області спини. При розширенні вен на м'язах ніг можна проводити лише м'який масаж, тому що більш глибокий може завдати шкоди, а в області гомілки масаж не потрібно проводити зовсім. Рухи рук направлені вгору і вниз, при цьому вони повинні бути плавними і такими, що ковзають.

Погладжування
Потрібно покласти руки на задню поверхню гомілки, ліва рука розташована вище правої, якщо масаж проводиться на лівій нозі, і відповідно права рука - вище лівої, якщо він проводиться на правій нозі. Руки повинні ковзати по центральній лінії задньої поверхні ноги до сідниці. Після цього потрібно провідну руку пересувати вниз до стопи по зовнішній стороні ноги, інша рука повинна рухатися по внутрішній стороні. Роблячи масаж на внутрішній стороні стегна, потрібно прагнути не наближатися до статевих органів.

Піднімання ноги
Масаж можна поєднувати з таким вправою, як піднімання ноги. При проведенні цього прийому необхідно розташуватися збоку від масажованих. Потім потрібно однією рукою взятися за гомілковостопний суглоб, а іншу покласти під коліно. Витягнуту ногу слід повільно піднімати, при цьому стежити, щоб у масажованих не виникало ніяких неприємних і хворобливих відчуттів. Потім повільно опустити ногу. Так повторити кілька разів. При підніманні ноги важливо, щоб її тяжкість сприймалася всім тілом, а не тільки руками і плечима. Ні в якому разі не слід допускати виникнення в людини болючих і неприємних відчуттів.

Техніка профілактичного масажу "> Читати далі

 • Різноманіття масажу. Баночний масаж
 • Індійський масаж - масаж стоп
 • Види масажу: спортивний, загальний і місцевий масаж
 • Вібромасаж. Техніка та протипоказання вібромасажу
 • Пневмомасаж (вакуумний масаж) і гідромасаж
 • Комбінований і ножний масаж
 • Відновлювальний масаж. Тонізуючий і заспокійливий масаж
 • Тренувальний масаж: прийоми, попередній спортивний масаж
 • Масаж при розтягуванні зв'язок суглобів
 • Масаж при вивихах і переломах
 • Китайський крапковий масаж. Прийоми китайського масажу