загрузка...
ЗДОРОВ'Я     |     Види масажу: спортивний, загальний і місцевий масаж

Шіацу (шиатсу). На що впливає масаж шиатсу. Техніка масажу шиацу

Що ж таке шіацу (шиатсу)?

масаж шіацу (шиатсу)

«Шіатсу» з японської мови перекладається як «тиск пальцями». Палець - shi, atsu - тиск. Це японський точковий масаж, який користується великою популярністю.

Шіацу має досить недовгу історію, він зародився в минулому столітті. Можна сказати, що він являє собою своєрідний осучаснений варіант масажу Аммана. Масаж Амма є традиційним японським масажем, який уже багато століть використовується в східній медицині.

Засновником японської національної школи шіацу є Такіюро Намікоші. Він вважає, що дана терапія допомагає відновити сили і працездатність службовців, які весь день змушені сидіти на одному місці. Це навіть може зробити роботу більш успішною. Крім того, він упевнений, що масаж шіацу здатний профілактувати простудні захворювання, проблеми зі шлунково-кишковим трактом і мозкові крововиливи.

Японське Міністерство охорони здоров'я дало офіційне визначення цьому виду масажу. Згідно з визначенням, шіацу є методом лікування, який може підтримувати і покращувати здоров'я людини і рятувати його від різних захворювань. Масажист при цьому використовує пальці і долоні рук. За допомогою них він створює тиск на деякі точки тіла пацієнта.

Даний вид масажу, насамперед, спрямований на відновлення і підтримку енергетики людини. Він показує відмінні результати при лікуванні безсоння і нервових розладів.

Вважається, що шіацу здатний ефективно врівноважувати в людському організмі боротьбу різних начал. Досягається їх гармонія.

На що впливає масаж Шіатсу

Шіацу має досить широкий діапазон впливу. Потрібно відзначити, що схожі прийоми можуть застосовуватися в різних ситуаціях. Це пов'язано з особливостями даного масажу. Шіацу призначений не для лікування захворювань, а для стимуляції захисних сил організму. Він застосовується і для підвищення загального життєвого тонусу людини.

Фахівці з енергетичної медицині вважають, що шіацу сприяє активізації енергії і поліпшує її циркуляцію.Точки на тілі людини, які використовує шіацу, в основному не збігаються з тими, які використовує традиційна китайська акупунктура.

Можна взагалі сказати, що ці точки є майже умовними. Їхнє місце розташування описується не дуже чітко. Сам творець шіацу пояснює, що даний вид масажу заснований на інстинкті людини, автоматично потирають і масажуйте ділянку тіла, в якому він відчуває больовий синдром. Він вивчив і систематизував всі ці інстинктивні поривання. Шіацу-терапія була розроблена саме на їх основі.

Методи шиатсу також засновані на теорії циркуляції тонкої енергії, розробленої в Китаї. Цей масаж має справу з енергією людини, а не просто надає фізичний вплив на його тіло.

Майстри шиатсу надавлюють на певні точки, через які виявляється позитивний вплив на енергетичні потоки людини. Ці точки знаходяться в поглибленнях тіла. Фахівці найчастіше визначають їх місце розташування за допомогою інтуїції.

Вплив на ці точки виявляється не тільки пальцями масажиста. Для цього також використовуються спеціальні масажні кулі, які називаються «ки-гонг». Масажист притискає їх і легенько обертає за годинниковою стрілкою.

Масаж шиатсу також можна застосовувати для того, щоб посилювати сексуальну енергію. Цей вид масажу є досить простим і його можна використовувати як еротичного масажу. Так, чоловікам потрібно протягом трьох секунд масажувати активні точки, які знаходяться в крижово-поперекової області. У жінок такі точки розташовані в області щитовидної залози і між грудьми. Таким чином, можна профілактувати сексуальну активність.

Шиатсу досить часто застосовують і просто для того, щоб зняти напругу, що накопичилася протягом дня.

Техніка масажу шиацу

Курс масажу шиацу зазвичай розрахований на 7-10 днів. Після цього рекомендується зробити невелику перерву.

Техніка шіацу на увазі ритмічне натискання пальцем або різними частинами долоні на потрібну точку. Основним стандартним прийомом даного виду масажу можна назвати тиск всією поверхнею першої фаланги великого пальця.

Сила натиску може змінюватися. Масажист може здійснювати, як легкі дотики, так і натиснення максимально можливої сили. Час від часу відбувається і повний відрив його пальця від шкіри пацієнта. Ці коливання сили необхідно проводити з частотою 5-10 раз на хвилину.

Іноді масажист використовує обидві руки чи пальці обох рук, які накладає один на одного.Потрібно відзначити, що палець не повинен зміщуватися по шкірі.

Під час масажу обличчя масажист діє тільки трьома пальцями - вказівним, середнім і безіменним. Долонею здійснюється тиск на очі і живіт. Використовується долоню і для вібраційного масажу.

Не слід робити толчкообразное натиск, які нагадують удари по тілу. Натиск потрібно виробляти м'якими подушечками пальців. При цьому як ніби відбувається перенесення на них усієї ваги тіла. Сила натиску повинна регулюватися залежно від симптомів хвороби пацієнта і загального його стану. Натиск повинен бути направлений перпендикулярно поверхні шкіри.

Коли за допомогою масажу займаються лікуванням якогось конкретного захворювання, то найчастіше використовують точки, які знаходяться найближче від хворого місця. Але масажисти задіють й інші точки. Наприклад, при лікуванні нирок потрібно натискати на точки на підошвах ніг, а для зміцнення серця - на лівій руці.

Робота масажиста з ділянками навколо шиї не повинна тривати довше 5-7 секунд. При цьому натиск повинен викликати у пацієнта відчуття, середнє між хворобливим і приємним.

Інтенсивний вплив на кінчики пальців сприяє припливу крові до рук. Це підвищує стійкість психоемоційну людини і зміцнює його фізичне здоров'я.

Автор: Верещагіна Софія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт NashaKrasa.com.ua обов'язкове!