загрузка...
ЗДОРОВ'Я     |     Тибетський масаж: омолоджуючий, бамбуковий і трав'яний масаж Тай-Дзі. Тибетський масаж камінням

Самомасаж. Прийоми і техніка самомасажу

Самомасаж

Самомасаж. Прийоми і техніка самомасажу

Звичайно, добре, коли є хтось поруч, хто може зробити вам масаж. А якщо ні? У цьому випадку на допомогу прийде самомасаж.

Гігієнічний самомасаж - це активний засіб догляду за тілом. У нього багато плюсів. Він застосовується в будь-яких умовах і в будь-якій позі. Будинки в кріслі, в поході - сидячи, лежачи, стоячи, в машині, на роботі. Його переваги - простота, доступність прийомів, можливість проведення в різній обстановці.

Самомасаж незамінний як оздоровчий метод. Його можна проводити при різних дискомфортних станах (чхання, кашель, нежить, гикавка). Залежно від самопочуття можна змінювати його характер і дозування.

Спортсменам самомасаж допомагає проводити більш інтенсивні тренування, знімає втому, сприяє швидкому відновленню фізичної форми.

Але самомасаж має і деякі негативні сторони. При ньому відбувається значна витрата м'язової енергії, що є додатковим навантаженням на серце, тому при деяких захворюваннях взагалі не дозволяється проводити самомасаж, наприклад при III стадії гіпертонічної хвороби або серцево-судинної недостатності.

При самомасаж зменшено рефлекторне полі. Це теж мінус. Не можна зробити самомасаж в таких областях тіла, як, наприклад, міжлопатковому. Не можна таким способом провести масаж, який показаний при захворюванні серця, шлунка.

Негативно позначається при самомасаж порушення техніки прийомів. Є й загальні протипоказання до самомасажу. Це гарячкові стану, гострі запальні процеси, кровотечі, наявність гнійників на будь-якій ділянці тіла, шкірні захворювання, пошкодження чи сильне подразнення шкіри, запалення і тромбоз вен, великі варикозні розширення.

Під час самомасажу неприпустимі больові впливу, так як масажованих тканини рефлекторно напружуються, внаслідок чого знижується ефект процедури. Не можна виконувати масаж в місцях розташування родимок і різних пухлин.Живіт не рекомендується масажувати при грижі і під час менструації, а також відразу після прийому їжі.

У деяких випадках самомасаж можна застосовувати і з лікувальною метою (при розтягненнях зв'язок, ударах, болях у попереку), але обов'язково після консультації у лікаря. В одному сеансі не слід виконувати багато прийомів. Там, де можливо, наприклад на гомілці, стегні, поперекової області, сідницях, масажують двома руками.

Як робити самомасаж

При самомасаж позу треба вибирати таку, щоб вона дозволяла максимально розслабитися. Тіло повинне бути чистим, руки вимиті з милом або протерті вологим рушником. Краще проводити самомасаж в голому вигляді або в чистому бавовняному білизна. Щоб легше було виконувати масажні прийоми і оберегти шкіру від зайвого роздратування, можна використовувати присипки і змащувальні речовини. З лікувальною метою також можна вживати різні мазі та засоби для розтирання.

Але треба враховувати, що при проведенні гігієнічного самомасажу сухий масаж діє ефективніше, ніж масаж із застосуванням змащувальних речовин. Тривалість сухого масажу області однієї ділянки не повинна перевищувати 2-3 хв.

При рясному волосяному покриві на шкірі самомасаж рекомендується проводити з тальком або через чисту білизну, наприклад простирадло.

Правила самомасажу

При освоєнні прийомів самомасажу необхідно суворо дотримуватися наступних правил:

 • Всі рухи виконують по ходу лімфатичних шляхів. Для цього руки масажують від кисті до ліктьовому суглобу, від ліктьового суглоба до пахвової западини (тут знаходяться лімфатичні вузли). Ноги масажують від стоп до колінного суглоба і до пахових лімфатичних вузлів. Грудну клітку масажують від середини в сторони, до пахвових западин (до лімфатичних вузлів). Спину масажують від хребта в сторони і від таза до шиї. Поперек і крижових область масажують у напрямку до спини. Шию масажують від волосяного покриву голови вниз, до плечового суглоба.Лімфатичні вузли масажувати не можна!
 • Масажні рухи не повинні викликати хворобливості або неприємних відчуттів, не повинні залишати на тілі синців, порушувати шкірний покрив, але масаж слід проводити досить енергійно, повинно з'являтися відчуття тепла, розслабленості і поліпшуватися настрій.
 • При порушеннях опорно-рухового апарату самомасаж слід починати з вищерозташованих відділів (при масажі колінного суглоба - зі стегна), а потім тільки переходити безпосередньо до масажу осередку ураження.
 • Тривалість самомасажу залежить від завдань - від 3 до 25 хв, що залежить від конкретного випадку.
 • Треба вибрати найбільш зручну позу, щоб усі м'язи масажованих області були розслаблені, тобто прийняти так зване середнє фізіологічне положення, коли суглоби кінцівок зігнуті під певним кутом. При самомасаж слід обходити пошкоджені ділянки. Не забувайте, що лімфатичні вузли масажувати не можна. Всі рухи виконують у напрямку до найближчих лімфатичних вузлів, з огляду на напрямок струму лімфи. При самомасаж можна застосовувати засоби, що сприяють кращому ковзання або знеболюванню, що надають розсмоктуючу дію. Однак краще виконувати самомасаж просто чистими, теплими руками.
 • Прийоми самомасажу
 • Косметичний самомасаж: масаж голови і обличчя
 • Методика та протипоказання самомасажу
 • Самомасаж шиї. Ранок самомасаж. Самомасаж для відпочинку
 • Загальний самомасаж: масажні лінії
 • Російський самомасаж
 • Вібраційний масаж, самомасаж з водою. Лікувальний самомасаж