загрузка...
ЗДОРОВ'Я    

Вібромасаж. Техніка та протипоказання вібромасажу

Вібромасаж

Традиційний метод масажу - ручний (мануальний). Це найбільш часто вживаний метод, тому що за допомогою рук масажист може відчувати стан масажованих тканин. За допомогою ручного масажу можна виконати всі існуючі масажні прийоми, а також комбінувати їх у міру потреби і чергувати.

З метою полегшення праці масажиста винайдено безліч пристосувань для проведення масажу. Найчастіше в масажною практиці застосовуються вібромасаж, пневмомасаж (вакуумний) і гідромасаж .

Особливо часто апаратний масаж застосовується при виконанні вібраційних прийомів, тому що за допомогою ручного масажу неможливо виробити вібрацію досить тривале. З цією метою застосовуються вібраційні апарати.

Вібромасаж заснований на передачі масажованих поверхні коливальних рухів різної амплітуди і частоти за допомогою вібраційного апарата.

Вібромасаж впливає на нервову систему: вібрація збуджує нерви, які перестали виконувати свої функції; занадто збуджені нерви вібрація здатна заспокоїти. Стимулюють нервову діяльність слабкі вібрації, сильні ж, навпаки, стримують її.

Вібромасаж впливає на судинну систему, він поліпшує кровообіг, нормалізує серцево-судинну діяльність. Доведено, що низькі коливальні частоти (до 50 Гц) здатні викликати зниження артеріального тиску, а високочастотні коливання (до 100 Гц), навпаки, піднімають артеріальний тиск, а також збільшують кількість серцевих скорочень.

Апаратна вібрація покращує роботу органів дихання, активізує обмінні процеси в організмі. Сприятливі впливу надає вібромасаж на нервово-м'язовий апарат. Вібромасаж здатний підвищити працездатність втомлених м'язів, тому що він викликає позитивні реакції нервової системи і покращує кровопостачання м'язів, а також покращує окислювально-відновні процеси в м'язовій тканині.Апаратна вібрація застосовується при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, наслідків переломів та травм, бронхітів і бронхіальної астми, радикулітів, остеохондрозів, захворювань центральної нервової системи.

Протипоказання вібромасажу

Не рекомендується вібромасаж при травмах хребта, остеопорозі, ендартеріїті і атеросклерозі нижніх кінцівок, тромбофлебіті, трофічних виразках, хвороби Рейно. Не слід проводити вібромасаж перед сном.

Техніка вібромасажу

Починати сеанс вібромасажу потрібно зі спини. Рухи приставки віброаппарата слід виробляти у напрямку до лімфатичних вузлів (до пахвових западин). Масаж виконується круговими і поздовжніми рухами. Масаж спини необхідно виконувати протягом 3-5 хвилин, можна трохи затриматися на найширших м'язах спини.

Потім потрібно зробити масаж верхніх кінцівок, починаючи масажувати внутрішню поверхню плеча, ліктьовий суглоб і Сгибатель передпліччя, далі - зовнішню поверхню плеча та передпліччя. Потім слід промассіровать кисть і променезап'ястний суглоб. Можна використовувати при масажі кінцівок два вібратора. Виконувати масаж однієї руки слід протягом 1-1,5 хвилин.

Наступний етап - масаж поперекового відділу спини і тазової області. Руху слід направляти до області паху. Далі - масаж задньої поверхні ноги, на нього відводиться приблизно 1 хвилина. Спочатку слід масажувати колінний суглоб і задню поверхню стегна. Направляти руху потрібно від колінного суглоба до сідничної складки (не рекомендується використовувати вібромасажер на внутрішній поверхні стегна).

Потім необхідно промассіровать литкового м'яза і ахіллове сухожилля, направляючи руху від п'яти в бік колінного суглоба. Стільки ж часу відводиться на масаж передньої поверхні ноги. Спочатку - масаж передньої поверхні стегна у напрямку від колінного суглоба вгору, потім масаж колінного суглоба, передньої поверхні гомілки від гомілковостопного суглоба. Після цього протягом 1 хвилини слід промассіровать великі грудні м'язи у напрямку до хребта.

Область живота потрібно масажувати по ходу товстого кишечника. Починати і закінчувати сеанс вібромасажу слід ручним погладжуванням.

Не рекомендується виконувати вібромасаж більше 20 хвилин, тому що тривала вібрація може мати несприятливий вплив на організм, викликати млявість і втома, безсоння і головні болі.

При проведенні вібромасажу не слід використовувати мазі та гелі, т. к.це послаблює його дію.

Необхідно ретельно дотримуватися правил безпеки при користуванні вібраційним апаратом: вібратор повинен завжди перебувати в справному стані, не можна перегрівати апарат, включати вібраційний апарат у мережу потрібно тільки при тому напрузі, на яке він розрахований, після закінчення сеансу вібратори слід продезінфікувати.

 • Різноманіття масажу. Баночний масаж
 • Індійський масаж - масаж стоп
 • Види масажу: спортивний, загальний і місцевий масаж
 • Пневмомасаж (вакуумний масаж) і гідромасаж
 • Комбінований і ножний масаж
 • Профілактичний масаж. Техніка профілактичного масажу
 • Відновлювальний масаж. Тонізуючий і заспокійливий масаж
 • Тренувальний масаж: прийоми, попередній спортивний масаж
 • Масаж при розтягуванні зв'язок суглобів
 • Масаж при вивихах і переломах
 • Китайський крапковий масаж. Прийоми китайського масажу