загрузка...
ЗДОРОВ'Я     |     Даоський масаж - що це. Даоський масаж обличчя та грудей. Кому показаний і протипоказання даоського масажу

Види масажу: спортивний, загальний і місцевий масаж

Спортивний масаж

Спортивний масаж застосовується для поліпшення стану спортсмена, його спортивної форми, зняття стомлення, підвищення фізичної працездатності та профілактики травм і захворювань опорно-рухового апарату. Існує поділ спортивного масажу на попередній оздоровчий.

Попередній спортивний масаж проводиться перед тренуванням або змаганням. Його мета - підготовка всіх систем до роботи і навантаженням. Залежно від характеру наступної роботи, виду спорту, психічного стану спортсмена розрізняють заспокійливий і тонізуючий масаж.

Відновлювальний масаж зазвичай робиться після великих фізичних і психічних навантажень. Його завданням є зняття загального стомлення. Як правило, проводиться загальний відновний масаж, рідше локальний, наприклад у перервах між виступами борців, боксерів, гімнастів. Після великих фізичних навантажень він носить щадний характер, а в дні відпочинку - масаж більш глибокий. Частота застосування відновного масажу залежить від ступеня стомлення, етапу підготовки та інших факторів.

Загальний масаж

Масаж, при якому масажується вся поверхня тіла, називається загальним. Час проведення загального масажу залежить від його виду, а також від ваги тіла масажованих, його віку, статі та інших особливостей.

Виконувати загальний масаж слід з дотриманням послідовності масажних прийомів. Спочатку слід виконувати погладжування, вичавлювання, розтирання, розминання потім і прийоми вібрації. Закінчувати масаж потрібно прийомами погладжування.

Зазвичай масаж починається з великих ділянок тіла і великих м'язів, тому краще всього починати виконання загального масажу зі спини. Потім слід перейти до шиї і руках. Зручніше масажувати кожен бік спини і шиї окремо, переходячи з однієї сторони на іншу. Ліву і праву руку теж слід масажувати окремо. Потім необхідно виконати масаж тазової області, сідниць, стегон. Після цього слід приступити до масажу колінного суглоба, литкового м'яза, ахіллового сухожилля, п'яти, підошовної поверхні стопи.

Наступний етап масажу - масування пальців ніг, гомілковостопних суглобів і гомілок (масажованих повинен прийняти положення лежачи на спині).Далі потрібно масажувати колінні суглоби і стегна.

Потім слід промассіровать далекого краю, грудей і перейти до масажу ближньої руки. Закінчивши масаж ближньої руки, необхідно перейти на інший бік і провести масаж протилежного боку грудей, а після цього - ближній до вас руками. Останній етап сеансу масажу - масаж живота.

Місцевий масаж

При виконанні локального масажу масажується окрема частина тіла, наприклад шия, спина, нога. При необхідності за допомогою локального масажу масажуються окремі м'язи, суглоби, зв'язки. Час проведення сеансу локального масажу залежить від того, яка частина тіла піддається масажу. Зазвичай локальний масаж триває не менше 3 хвилин і не більше 25 хвилин. Всі прийоми, що використовуються при проведенні приватного масажу, виконуються в такій же послідовності, як і при виконанні загального масажу.

Починати локальний масаж слід з вищерозташованих ділянок, наприклад, масаж руки починається з плеча (спочатку з внутрішньої поверхні плеча, потім - із зовнішньою). Після цього потрібно приступити до масажу ліктьового суглоба, передпліччя, кисті і, нарешті, пальців. Локальний масаж кисті слід почати з передпліччя, тобто зробити відсмоктує масаж протягом 1 хвилини. Тільки після цього можна приступити до масажу кисті.

Найчастіше масаж виконується одним масажистом, але може застосовуватися і парний масаж, взаємний масаж, а також самомасаж.

Парний масаж застосовується після ранкової гімнастики, у сауні, перед спортивними змаганнями і після них, а також перед спортивними тренуваннями і після закінчення їх. Не рекомендується застосовувати парний масаж при деяких захворюваннях і травмах: при травмах хребта, попереково-крижових радикулітах, паралічах кінцівок, бронхіальній астмі, хронічній пневмонії та інших захворюваннях легенів, при гастритах, колітах, холециститах і т. д. Ця форма масажу виконується з метою скорочення часу при проведенні масажного сеансу.

Виконується парний масаж двома масажистами. Найчастіше парний масаж проводиться не мануальних способом, а за допомогою вакуумного або вібраційного апарата. У той час як один масажист масажує спину, другий виконує масаж задньої поверхні нижніх кінцівок. Коли перший масажист виробляє масаж грудей і верхніх кінцівок, другий у цей час масажує передню поверхню нижніх кінцівок. Після цього перший масажист, який закінчив масаж грудей і рук, починає масажувати живіт.

Тривалість парного масажу залежить від статі, віку, ваги і функціонального стану масажованих.Зазвичай тривалість сеансу масажу складає 5-8 хвилин.

Взаємний масаж застосовується в сауні, в турпоходах, в побуті, на виробництві і т. д. Складається взаємний масаж в тому, що двоє масажують один одного по черзі, використовуючи основні масажні прийоми. Взаємний масаж може бути ручним та апаратним, загальним і локальним. При локальному масажі масажуються найбільш стомлені м'язи і частини тіла. Після значної фізичного навантаження можна виконати і загальний відновний масаж. Загальна тривалість взаємного масажу повинна складати приблизно 10-15 хвилин. Такі прийоми переривчастою вібрації, як биття, поплескування, рубані, можуть викликати підвищення венозного тиску і м'язового тонусу, тому при проведенні взаємного відновного масажу застосовувати їх не рекомендується.

 • Різноманіття масажу. Баночний масаж
 • Індійський масаж - масаж стоп
 • Вібромасаж. Техніка та протипоказання вібромасажу
 • Пневмомасаж (вакуумний масаж) і гідромасаж
 • Комбінований і ножний масаж
 • Профілактичний масаж. Техніка профілактичного масажу
 • Відновлювальний масаж. Тонізуючий і заспокійливий масаж
 • Тренувальний масаж: прийоми, попередній спортивний масаж
 • Масаж при розтягуванні зв'язок суглобів
 • Масаж при вивихах і переломах
 • Китайський крапковий масаж. Прийоми китайського масажу