загрузка...
ЗДОРОВ'Я     |     Масаж обличчя. Японська і азіатська методики масажу. Японський точковий масаж обличчя шіацу. Техніка масажу шиацу. Азіатський масаж

Відновлювальний масаж. Тонізуючий і заспокійливий масаж

Відновлювальний масаж

Великі фізичні навантаження на робочому місці, у побуті, у спорті вимагають проведення відновного масажу. Відновлювальний масаж застосовується і як частина реабілітаційних заходів, які проводяться після деяких захворювань, зокрема захворювань опорно-рухового апарату.

Відновлювальний масаж сприяє зняттю втоми і напруги, служить профілактичним заходом щодо попередження травм і захворювань.

Основні завдання відновного масажу - активізація кровообігу і лімфотоку, видалення з організму продуктів його життєдіяльності, підвищення м'язового тонусу, нормалізація роботи м'язів.

Проводити відновлювальний масаж потрібно в спокійній обстановці в затемненому приміщенні, в якому відсутні сторонні подразники. При проведенні відновного масажу слід використовувати прийоми погладжування, розтирання, розминання та вібрації. Не рекомендується використовувати рубані, биття і інші, сильно збуджуючі прийоми, тому що вони піднімають артеріальний і венозний тиск, викликають спазм судин і інші негативні реакції організму.

Відновлювальний масаж може бути загальним і локальним.

При виконанні відновного масажу слід дотримуватися певної послідовності. Починати масаж потрібно з спинний області, потім потрібно перейти до задньої поверхні ніг, далі необхідно провести масаж грудної клітини, верхніх кінцівок, живота і, нарешті, передньої поверхні ніг.

Так як область спини - значна рефлексогенні зона, то цієї частини тіла слід приділити велику увагу при масажі. При масажі спини необхідно використовувати такі прийоми, як погладжування, розтирання, розминання, розтягнення і вібрація.

Підготовча частина при масажі спини проводиться з використанням погладжування, розтирання і розминання спинних м'язів. На проведення підготовчої частини потрібно приділити приблизно 2-3 хвилини. Основна частина, яка проводиться протягом 10-15 хвилин, складається з масажу за допомогою прийомів розтирання, зрушування, розтягнення, тиску і точкової вібрації.Заключна частина, що виконується в протягом 3-5 хвилин, включає прийоми погладжування, потряхіванія і розтирання.

При масажі грудної клітки слід застосовувати прийоми площинного погладжування, розтирання і розминання грудних м'язів, розтирання міжреберних м'язів, розтирання і розминання грудинно-ключично-соскоподібного м'яза і діафрагми.

Масаж передньої поверхні стегон потрібно проводити, використовуючи прийом вичавлювання з обтяженням. Потім проводиться гребнеобразное розтирання (прямолінійно і спіралеподібно) середніми фалангами пальців, стиснутими в кулак, а також прийоми переривчастою вібрації. Ці прийоми не рекомендується виконувати на внутрішній поверхні стегон. Після цього потрібно застосувати такі прийоми розминання, як подвійне ординарне розминання, подвійне кільцеве і подвійний гриф.

Литкових і передня великогомілкова м'язи масажуються з використанням прийомів вичавлювання, ординарного розминання, потряхіванія, струшування.

Заспокійливий масаж. Проводити заспокійливий масаж слід протягом 5-10 хвилин. При виконанні його не можна використовувати ударні прийоми.

Заспокійливий масаж включає наступні прийоми: погладжування, яка має займати більшу частину сеансу, поверхневе розминання і потряхіваніе. Погладжуванням починається і закінчується масування кожної ділянки.

Погладжування слід починати з області спини, потім застосувати цей прийом на областях сідниць і задній поверхні стегон. Далі на найширших м'язах спини слід провести подвійне кільцеве розминання, попередньо його погладжуванням. Потім слід перейти до погладжування областей шиї і потилиці, волосистої частини голови. Після цього на тих же ділянках проводиться прийом колоподібного розминання подушечками пальців. Закінчити масаж шиї і голови слід погладжуванням.

Наступний етап - повторний масаж сідничної області, починаю з погладжування. Далі необхідно провести потряхіваніе цій галузі, а потім можна перейти до масажу задньої поверхні стегон. Масаж цієї області містить погладжування, розминання, потряхіваніе і знову погладжування. Масаж грудної клітини починається з погладжування. Потім слід виконати погладжування стегон. Після цього потрібно знову перейти до масажу грудей і виконати прийом ординарного розминання з потряхіваніем. Закінчити масаж грудей слід погладжуванням.

Останній етап - масаж стегон, при якому виконується погладжування, поверхневе валяні і потряхіваніе, а також неглибоке розминання передній, задній, зовнішньої і внутрішньої поверхні стегон. Всі ці прийоми слід чергувати з погладжуванням.

 • Різноманіття масажу.Баночний масаж
 • Індійський масаж - масаж стоп
 • Види масажу: спортивний, загальний і місцевий масаж
 • Вібромасаж. Техніка та протипоказання вібромасажу
 • Пневмомасаж (вакуумний масаж) і гідромасаж
 • Комбінований і ножний масаж
 • Профілактичний масаж. Техніка профілактичного масажу
 • Тренувальний масаж: прийоми, попередній спортивний масаж
 • Масаж при розтягуванні зв'язок суглобів
 • Масаж при вивихах і переломах
 • Китайський крапковий масаж. Прийоми китайського масажу